8 marca 2023

Monica Bellucci znowu jest zakochana! Kto skradł serce gwiazdy „Mafii Mammy”?

Od wielu lat Monica Bellucci rozpala zmysły i wyobraźnię nie tylko wielbicieli kina. Mimo, iż we wrześniu będzie świętowała 59. urodziny, to nadal uchodzi za jedną z najpiękniejszych i najseksowniejszych aktorek. I trudno się z tym nie zgodzić. Wystarczy spojrzeć na najnowsze zdjęcia włoskiej gwiazdy, by dojść do wniosku, że dla niej wiek to tylko liczba. Nie dziwi też, że wciąż nie może opędzić się od adoratorów. Ostatnio francuskie media ujawniły sensacyjną wiadomość. Powołując się na swoich informatorów podały, że gwiazda „Mafii Mammy” ma romans! Z kim? Kto znalazł się na liście podbojów ponętnej Włoszki?

Nazwisko wybranka Bellucci niejednego fana światowej kinematografii może przyprawić o palpitację serca. Zdaniem francuskich dziennikarzy, Bianca z „Mafii Mammy”, filmu, który trafi do polskich kin pod koniec maja, od kilku miesięcy spotyka się z wybitnym reżyserem Timem Burtonem, autorem takich dzieł, jak np.: „Edward Nożycoręki”, „Sok z żuka”, „Charlie i fabryka czekolady”, „Batman”, „Alicja w Krainie Czarów”, czy serialu „Wednesday”!

I chociaż oboje nie potwierdzają rewelacji plotkarskich portali i tabloidów, to coś jest na rzeczy. Ich domniemany romans ujrzał światło dzienne niespełna dwa tygodnie temu, gdy Bellucci i Burton zostali „przyłapani” przez paparazzi na romantycznym spacerze w Madrycie. Na zdjęciach, które opublikował „Paris Match”, widać wyraźnie, jak oboje idą podziwiając uroki miasta i cały czas trzymając się za ręce. Co więcej, w ogóle nie kryli się ze swoim szczęściem mimo wycelowanych w siebie aparatów.

Monica Bellucci i Tim Burton: jak się poznali?

Zagraniczne media zapewniają, że para jest nierozłączna od niespełna pół roku, ale historia ich znajomości sięga znacznie dalej. Monica Bellucci i Tim Burton poznali się bowiem w 2006 roku w Cannes. Wówczas jednak mieli stałych partnerów i nie byli zainteresowani angażowaniem się w bardziej zażyłą relację. Aktorce wiodła spokojne życie u boku Vincenta Cassela. Oboje wychowywali dwie córki – Devę i Léonie. Z kolei reżyser był związany z Helena Bonham Carter, z którą ma syna Billy’ego Raya oraz córkę Nell.

W tej chwili oboje nie mają jednak żadnych uczuciowych zobowiązań. W 2014 roku Burton rozwiódł się z Heleną Bonham Carter, a Bellucci w 2019 roku zakończyła definitywnie swój związek z rzeźbiarzem i byłym modelem Nicolasem Lefèbvre. Niewykluczone, że między Monicą i Timem coś zaiskrzyło w trakcie Festiwalu Filmowego Lumière w 2022, po tym, jak włoska seksbomba wręczyła reżyserowi nagrodę za całokształt twórczości.

Co na to internauci?

A w sieci wrze! Fani gwiazdorskiej pary już zacierają ręce. Są przekonani, że miłość ich idoli może zaowocować również na płaszczyźnie zawodowej. Ten niezwykły duet chętnie zobaczyliby w którymś z planowanych w najbliższej przyszłości dzieł Burtona. Zwłaszcza, że ostatnią rolą w „Mafii Mammie” Bellucci udowodniła, że nadal posiada niezwykle wszechstronny warsztat aktorski i niestraszne jej żadne wyzwanie. No cóż, pożyjemy, zobaczymy…

O czym jest „Mafia Mamma”?

Główną bohaterką „Mafii Mammy” jest Kristin (Toni Collette), która ma wrażenie, że nic ekscytującego jej już w życiu nie czeka. Dzieci wyfrunęły z gniazda, a mąż od dawna woli dziobać poza domem. Gdy z Włoch nadchodzi wiadomość o śmierci dziadka, Kristin wyrusza na pogrzeb, który wywróci jej życie do góry nogami. Uroczy staruszek przed śmiercią uczynił Kristin jedyną spadkobierczynią swojego biznesu. A że parał się dość nielegalnym zajęciem, wnuczka staje przed poważnym wyzwaniem.

Dziadzio był szefem groźnej mafijnej rodziny, a jego śmierć zaostrzyła apetyt konkurencyjnych rodów. Kristin będzie musiała zamienić wałek do ciasta na kij baseballowy, a miotłę na karabin, jeśli sama nie chce skończyć w betonowych trzewikach. W nowym środowisku pomoże jej się odnaleźć Bianca (w tej roli Monica Bellucci), tajemnicza przewodniczka i prawa ręka. Strzeżcie się matki chrzestnej!

Obsada: Toni Collette („Na noże”, „Dziedzictwo. Hereditary””, „Szósty zmysł”, „Był sobie chłopiec”, „Godziny”), Monica Bellucci („Matrix: Rewolucje”, „Malena”, „Nieodwracalne”, „Spectre”, „Pasja”, „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”), Alfonso Perugini („To była ręka Boga”).

Reżyseria: Catherine Hardwicke („Zmierzch”, „Trzynastka”, „Już za tobą tęsknię”).

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films. Film trafi do kin 26 maja.

Mafia Mamma

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun