9 listopada 2023

Śledztwo na pokładzie samolotu z Nowego Jorku do San Francisco. „Inspektor Pająk” wkracza do akcji. W kinach już od 10 listopada!

W ten weekend do polskich kin wchodzi „Inspektor Pająk”. Zabawna, ale też trzymająca w napięciu animacja, której akcja toczy się na pokładzie samolotu lecącego z Nowego Jorku do San Francisco.

Barwne i niezwykle wyraziste postacie kreskówki z pewnością skradną serca nie tylko najmłodszych widzów. Oto one:

Tytułowy Inspektor Pająk to pewny siebie śledczy. Czasami nawet zbyt! Lubi pracować w pojedynkę. Nieśmiały, rozkojarzony, bałaganiarski i niepoukładany. Choć budzi mieszane uczucia, niektórzy go podziwiają i pragną naśladować.

Zdeklarowaną fanką śledczego jest Gabi. Energiczna, pełna zapału, niezwykle pomocna. Jej motto życiowe to: „w miejscu nie usiedzę, szczególnie gdy śledzę”. Nigdy nie odpuszcza, czym potrafi doprowadzić innych do szewskiej pasji.

Tajemnicza Arabella jest „szalenie zwinna i całkiem niewinna”. Czarna wdowa to również kolekcjonerka mężów, o której krążą niezbyt pochlebne opowieści. Czy stanie się główną podejrzaną w toku prowadzonego śledztwa? O tym już niebawem…

Warto też przedstawić Skaraba, szefa ochrony na pokładzie samolotu lecącego do San Francisco, który w tej roli czuje się spełniony. Jest ambitny i ma w zanadrzu pewien mroczny cel. Nikt się nie spodziewa tego, co zaplanował…

Jest także Szarańczewicz, który „głodny jest raczej chłodny”. Od lat to wróg numer jeden Inspektora Pająka. Powiedzieć, że nie pałają do siebie sympatią, to nic nie powiedzieć. Tym razem ich drogi życiowe przetną się na pokładzie samolotu.

Ciekawą postacią jest też Kapitan Skelton. „Jeśli samolotem, to koniecznie z pilotem” – to jego wizytówka. Można na nim polegać w każdej, najbardziej stresującej i wymagającej sytuacji. Nigdy nie traci głowy.

Z kolei Pani Chapsik zwykła mówić – „czy to wypada podejrzewać owada?”. No, właśnie… Gdy prawda wyjdzie na jaw, wszyscy będą w ciężkim szoku!

Tymczasem Doktor Przędnicki emanuje pewnością siebie. Wie, czego chce. Doskonale charakteryzuje go powiedzonko – „świetnie na mnie leży elegancki pancerzyk”. 

Na koniec wspomnijmy o Królowej Mrówek, która odegra niezwykle ważną rolę w wyjaśnieniu śledztwa prowadzonego przez Inspektora Pająka. Jest władcza, nieprzejednana i nieustępliwa. W swoim postępowaniu kieruje się wyłącznie dobrem swoich podwładnych. „Mrowisko to jej siedlisko”.

Jak zakończy się śledztwo prowadzone przez Inspektora Pająka?

O tym przekonamy się już 10 listopada!

O FILMIE:

Historia, którą opowiada kreskówka „Inspektor Pająk”, rozpoczyna się w chwili, gdy Inspektor Pająk wsiada na pokład luksusowego samolotu lecącego do słonecznej Kalifornii.  Nie wie jeszcze, że wśród pasażerów znalazł się jego zaprzysięgły wróg. To za jego sprawą w niepokojących okolicznościach zaczynają znikać kolejni podróżni. Najlepszy detektyw na świecie wkracza więc do akcji i rozpoczyna śledztwo… 

Podejrzanych jest wielu, a tropy plączą się jak nitki pajęczej sieci. Wszystko wskazuje jednak na to, że ktoś wciąga Inspektora Pająka w intrygę, by wyrównać dawne rachunki. Detektywowi trudno odnaleźć czarny charakter wśród tak kolorowej gromady, ale na jego szczęście, owady zostawiają ślady.

Reżyseria: Julio Soto Gurpide

Scenariusz: Rocco Pucillo

Gatunek: animowany

Produkcja: 2023

Dystrybucja: Monolith Films.

Inspektor Pająk

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun