11 marca 2024

Zobacz plakat do filmu „Civil War” Alexa Garlanda! Przeżyj film w IMAX®!

Prezentujemy oficjalny plakat do filmu „Civil War” Alexa Garlanda! Premiera kinowa „Civil War” już 12 kwietnia, równocześnie z premierą w USA. Polscy widzowie, podobnie jak widzowie na całym świecie, będą mogli doświadczyć filmu również w sieci kin IMAX®!

Dystrybutorami „Civil War” są Best Film i Monolith Films. Best Film odpowiada za dystrybucję kinową filmu.

Zobacz plakat:

„Civil War” to napędzane adrenaliną i trzymające w napięciu kino akcji osadzone w niedalekiej przyszłości, kiedy podzielona Ameryka zmierza ku dziejowej katastrofie.

Stany Zjednoczone balansują na krawędzi upadku. Skorumpowany prezydent wzywa obywateli do walki przeciwko „sojuszowi z Florydy i zachodnim siłom Teksasu i Kalifornii”.

O FILMIE:

Fotografka wojenna Lee (Kirsten Dunst) wraz z grupą dziennikarzy próbuje dostać się do Waszyngtonu, będącego epicentrum dramatycznych wydarzeń, by przeprowadzić ostatni wywiad z prezydentem. W tej misji towarzyszy im ambitna, lecz niedoświadczona dziennikarka Jessie (Cailee Spaeny). Lee, mimo początkowej niechęci, zostaje jej mentorką.

Garland stworzył nowy rodzaj amerykańskiego filmu wojennego: to nie jest tylko przerażająca wizja jutra, to również szczery do bólu obraz prawdziwej wojny.

OBSADA:

W obsadzie filmu oprócz Kirsten Dunst („Psie pazury”, „Na pokuszenie”) znaleźli się Cailee Spaeny („Priscilla”), Wagner Moura („Narcos”), Stephen McKinley Henderson („Diuna”) oraz Jesse Plemons („Czas krwawego księżyca”).

„Civil War” wyprodukowało studio A24 i jest to najdroższa (70 mln dolarów) do tej pory produkcja tego kultowego amerykańskiego studia.

Civil War

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun