Wczytywanie...

MIKE BANNING POWRACA!

2019-09-03

„Bardzo mnie ucieszyła możliwość powrotu do tej serii, by spróbować pokazać moją postać w zupełnie innym świetle”

„Bardzo mnie ucieszyła możliwość powrotu do tej serii, by spróbować pokazać moją postać w zupełnie innym świetle” - mówi Gerard Butler zapowiadając najbardziej osobistą ze wszystkich część z serii. „Świat w ogniu” od piątku w kinach!

Aktor wyznaje, że od początku chciał, by seria skierowała się w rejony kina akcji z domieszką wiarygodnej psychologii postaci, w które łatwo uwierzyć. Dla Butlera Mike Banning nigdy nie był jedynie wyidealizowanym twardzielem z hollywoodzkiego kina akcji, lecz zwyczajnym człowiekiem o niezwyczajnych umiejętnościach, który stał się najlepszym z możliwych wojowników, ale zapomniał o sobie. „Czułem, że nadszedł czas, by ujawnić widzom prawdziwe oblicze Mike’a Banninga, wyszkolonego zabójcy, który przestał rozpoznawać się w lustrze”, twierdzi Butler.    

ŚWIAT W OGNIU (Angel Has Fallen) 
PREMIERA: 23 SIERPNIA   

Reżyseria: Ric Roman Waugh („Infiltrator”, „Skazaniec”)  
Obsada:
• Gerard Butler („Olimp w ogniu”, „300”, „Prawo zemsty”, „PS kocham Cię”)
• Morgan Freeman („Iluzja”, „Last Vegas”, „Mroczny Rycerz”, „Olimp w ogniu”)
• Nick Nolte („Książę przypływów”, „Olej Lorenza”, „Wojownik”, „Prywatne piekło”)
• Jada Pinkett Smith („Matrix”, „Złe mamuśki”, „Magic Mike XXL”, „Zakładnik”)
• Tim Blake Nelson („Bracie, gdzie jesteś?”, „Ballada o Busterze Scruggsie”, „Syriana”)  

Gatunek:  akcja
Produkcja: USA 2019
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films  

Gwiazdorska obsada w zrealizowanej z rozmachem trzeciej odsłonie klasyka kina akcji.   Po tragicznym ataku terrorystycznym w Londynie, zakrojona na szeroką skalę walka z terroryzmem wydaje się przynosić efekty. Agent Mike Banning wierzy, że najgorsze już za nim. Nie wie, że w najbliższym otoczeniu prezydenta USA są ludzie, którzy chcieliby zmienić porządek panujący na świecie. Wkrótce prezydent znów staje się celem ataku dokonanego przy użyciu najnowocześniejszych technik wojskowych. Giną dziesiątki agentów, a życie głowy państwa wisi na włosku. O zaplanowanie zamachu oskarżony zostaje sam Banning.  Ścigany przez wszystkie służby, musi udowodnić swoją niewinność i udaremnić kolejny decydujący atak. Jego jedynym sprzymierzeńcem jest dawno niewidziany ojciec, unikający cywilizacji były żołnierz, który wciąż wiele mógłby swojego syna nauczyć.