Zobacz dalej
14 września 2023

Granica mroku

Dwukrotny zdobywca Oscara SEAN PENN we wstrząsającej opowieści o pracy nowojorskich ratowników medycznych i cenie jaką przychodzi płacić za życie na granicy mroku.

Porównywany do „TAKSÓWKARZA” Martina Scorsese, jeden z najbardziej poruszających filmów tegorocznego Festiwalu w Cannes.

Poczatkujący ratownik medyczny Ollie Cross przemierza nowojorskie ulice u boku zmęczonego życiem weterana Gene’a Rutkovsky’ego. Każda noc to zejście do kolejnego kręgu piekła, w którym uzależnieni, ubodzy, umierający czekają na pomoc, która nie zawsze przychodzi na czas. Ollie poddany zostaje najtrudniejszej próbie, testując granice swojego człowieczeństwa w sytuacjach, w których w jego rękach znajduje się ludzkie życie. Widzi świat tak mroczny i zepsuty, że trzeba wielkiej siły by nie osunąć się w otchłań szaleństwa. Jest świadkiem podłości tych, którzy powinni być prawi i wielkoduszności tych, którym w życiu pozostała już tylko nadzieja. Gdy pewnej nocy jego mentor Rutkovsky podejmuje szokującą decyzję, Ollie musi dokonać wyboru, który zaważy na całym jego życiu.