21 października 2022

Aż 14 hitów dostępnych za darmo na Cineman.pl od 21 października. Penelope Cruz i Julia Roberts w filmach, które musisz obejrzeć!

To niesłychana gratka dla fanów światowego kina. Od piątku, 21 października, na stronie Cineman.pl zostanie udostępnionych w modelu AVOD, czyli za darmo z reklamami, aż 14 wyjątkowych filmów. To produkcje, które przed laty podbiły serca miłośników kina na całym świecie. W każdym z nich pojawią się największe gwiazdy. Z jakiego jeszcze powodu warto je obejrzeć po raz kolejny?

Już od 21 października Cineman.pl udostępni 14 wybitnych filmów w modelu AVOD. Poniżej pełna lista filmowych dzieł z krótkimi streszczeniami do kilku wybranych spośród nich produkcji.

Kilkanaście hitów na chłodne wieczory. O czym opowiadają?

Jesień za pasem, a wieczory są coraz chłodniejsze. Trudno się więc dziwić, że dla wielu z nas perspektywa wyjścia z domu na romantyczną kolację nie brzmi już zbyt atrakcyjnie. Czy jest jakaś alternatywa? A może warto spędzić ten czas oglądając wybitne klasyki filmowe? Na tę okoliczność Cineman.pl przygotował wyjątkową filmową promocję – 14 światowych hitów do obejrzenia za darmo!

Pierwszym z promocyjnej listy, udostępnionej od 21 października, jest film „Gliniarze z Brooklynu”. To produkcja z 2009 roku w reż. Antoine Fuqua. Opowiada historię trzech nowojorskich policjantów. Jednym z nich jest Eddie (w tej roli Richard Gere), kolejnym pracujący w wydziale antynarkotykowym Sal (Ethan Hawke), a ostatnim – Tango (Don Cheadle), działający pod przykrywką w gangu handlarzy narkotyków. W filmie pojawi się również Wesley Snipes, jako gangster Caz.

Kolejnym filmowym przebojem na liście udostępnionych hitów na Cineman.pl są „Świetliki w ogrodzie” z 2008 roku. W historii opartej na faktach jedną z głównych ról zagrała Julia Roberts. Wcieliła się w rolę matki Michaela Weachera (Ryan Reynolds), który decyduje się napisać brutalnie szczerą książkę o swoim dzieciństwie, portretując swojego ojca Charliego (Willem Dafoe), jako despotę i psychopatę.

Przebój z udziałem Penelope Cruz i Martina Freemana

„Dobranoc, kochanie” to z kolei hit z 2007 roku. Opowiada o życiowych perypetiach Gary’ego (Martin Freeman), który ma 34 lata, nieudaną pracę, irytującą żonę i pogłębiającą się depresję. Wszystko się zmienia, gdy mężczyzna poznaje Annę (Penelope Cruz). Problem w tym, że spotyka się z nią wyłącznie we śnie, a nie w realnym świecie!

Natomiast „Władcy świata” to dramat polityczny z 2010 roku wyreżyserowany przez Richarda Loncraine’a. To historia przyjaźni premiera Wielkiej Brytanii Tony’ego Blaira z prezydentem USA – Billem Clintonem. W tej superprodukcji wystąpili, m. in. Michael Sheen, Dennis Quaid i Hope Davis.

Co jeszcze znalazło się w wyjątkowej ofercie?

Ponadto od 21 października na Cineman.pl będzie też można zobaczyć biograficzny film zatytułowany „Niebezpieczna metoda”. To historia przyjaźni Zygmunta Freuda i Carla Junga oraz ich relacji z pacjentką, Sabiną Spielrein. W głównych bohaterów filmu wcielili się: Viggo Mortensen, Michael Fassbender oraz Keira Knightley.

Ostatnim z prezentowanych opisowo hitów sprzed lat jest „Błękitny deszcz”. To dramat z 2009 roku, który opowiada o czterech samotnych osobach, których drogi życiowe przecinają się w przededniu Bożego Narodzenia. Każda z nich ma swoją własną historię. W rolach głównych zobaczymy: Jessicę Biel, Ray’a Liottę, Foresta Whitakera, a także Eddiego Redmayne’a.

Oprócz nich wielbiciele światowego kina będą też mogli obejrzeć w modelu AVOD: ”Miłość i inne nieszczęścia”, „Magiczne lato”, „Niepokonana Jane”, „Arktyczny podmuch”, „Grabarz”, „Jesienna miłość”, „Dedykacja” i „Dzieciaki rządzą”.

Niebezpieczna metoda

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun