28 października 2022

„Terrifier 2. Masakra w Święta” – znamy datę premiery w polskich kinach!

To doskonała wiadomość dla wielbicieli horrorów – wyjątkowo krwawych, przerażających i naszpikowanych brutalnymi scenami przemocy. Dla osób kochających rozrywkę, która może przyprawić o palpitacje serca. Już 23 grudnia do polskich kin trafi „Terrifier 2. Masakra w Święta”. To ostatnio najgoręcej dyskutowana produkcja, która w USA w ciągu 3 weekendów ograniczonej dystrybucji zwróciła się 20 krotnie!

Czy film ma szansę stać się klasyką gatunku? Dlaczego widzowie w trakcie październikowych seansów w USA i w Wielkiej Brytanii mdleli, wymiotowali, albo potrzebowali natychmiastowej interwencji medycznej? Czy w Polsce będzie podobnie?

Maniakalny zabójca klaun Art (w tej roli David Howard Thornton) wrócił, by ponownie karmić się strachem swoich ofiar i budzić grozę. Jakiś czas temu reżyser wystosował specjalne oświadczenie do mediów. Z jednej strony, aby ostrzec widzów przed „Terrifier 2. Masakra w Święta”, a z drugiej – by przygotować ich na krwawą ucztę. Czytamy w nim, m. in., że: „ten film zawiera brutalne sceny przemocy. Widzowie o wrażliwych sercach i żołądkach powinni o tym pamiętać. Zostaliście ostrzeżeni”.

Chociaż możemy się tylko domyślić prawdziwych intencji Damiena Leone, pewne jest to, że „Terrifier 2. Masakra w Święta”, nie jest propozycją dla widzów o słabych nerwach. To rasowy horror dla prawdziwych fanów gatunku. Dla nich to będzie nie lada gratka i wydarzenie, na które czekali od lat.

„Terrifier 2. Masakra w Święta” w kinach

Od kilku miesięcy w mediach społecznościowych aż wrze od dyskusji o „Terrifier 2. Masakra w Święta”. Fani horroru są zgodni, że sequel „Terrifiera” powinien przyćmić pełnometrażową produkcję z 2016 roku.

Warto wspomnieć, że „Terrifier 2. Masakra w Święta” był jednym z najbardziej krwawych i brutalnych filmów, które wyemitowano na październikowym Splat!FilmFest w Londynie. Po zakończeniu festiwalu produkcja zebrała ponad 89 proc. pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes.

Co warto zaznaczyć oryginalność filmu zauważają też krytycy. Sammy Gecsoyler z „The Guardian” napisał: “Trzymajcie mocno swoje nerwy i żołądek. Ta jatka jest zbyt dobra żeby zemdleć w trakcie oglądania.”

Horror można już oglądać w Polsce w ramach SPLAT FILM FEST International Fantastic Film Festival, który odbywa się w dniach od 26 do 30 października 2022 roku w Warszawie i we Wrocławiu oraz w wersji online.

Czy w Polsce spotka się z równie entuzjastycznym przyjęciem? Na jednym z popularnych portali filmowych przeważają pozytywne opinie. Niektórzy internauci zauważyli, że film jest brutalny i ociekający krwią.

„Trzeba przyznać, że jest tam naprawdę mocna i sadystyczna scena. Moim zdaniem mocniejsza niż w 1 części i jestem w stanie uwierzyć, że wrażliwszym się może niedobrze przy niej zrobić” – napisał jeden z internautów. Inny z kolei dodał: „Jeśli chodzi o gore, jest mocno, brutalnie i obrzydliwie, czyli tak jak powinno być w „Terrifierze”. Zwłaszcza scena w sypialni. Chociaż chyba bardziej obrzydliwa niż te wszystkie mordy była scena między napisami końcowymi”.

O filmie:

Akcja „Terrifier 2. Masakra w Święta” rozgrywa się w Halloween. Tym razem klaun Art na swoje ofiary upatrzy Siennę (Lauren LaVerra), jej najbliższych, oraz przyjaciół nastolatki. Maniakalny zabójca znowu pokaże swoją prawdziwą bezlitosną twarz i udowodni, że jego okrucieństwo nie zna granic.  

W „Terrifier 2. Masakra w Święta” wystąpili, m. in.: David Howard Thornton, Lauren LaVerra, Samantha Scaffidi, Griffin Santopietro, Elliott Fullam, Chris Jericho.

Scenariusz i reżyseria Damien Leone („Masakra w Halloween”, „Cukierek albo psikus”, „Terrifer”).

Dystrybutorem filmu jest Monolith Films.

Film w kinach od 23 grudnia 2022.

Terrifier 2. Masakra w Święta 

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun