7 grudnia 2022

Widzowie mdleją na seansach. Zobacz „Terrifier 2. Masakra w Święta” na maratonach grozy!

Od 9 grudnia „Terrifier 2. Masakra w Święta” będzie prezentowany w kinach w całej Polsce na maratonach grozy i w trakcie pokazów indywidualnych. Po tym wieczorze już nic nie będzie takie, jak do tej pory…

„Terrifier 2. Masakra w Święta” to wyjątkowo drastyczny, okrutny i krwawy horror tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Takiej symfonii bólu i okrucieństwa do tej pory nikt w kinie nie doświadczył. Jeśli jednak ktoś będzie miał w sobie na tyle odwagi, by zmierzyć się z własnym lękiem, to czeka go niepowtarzalna okazja, by obejrzeć najbardziej pomysłowy horror w dziejach kina.

Pobierz zwiastun: https://we.tl/t-CVdqMMS00q

Nie uwierzysz, jak David Howard Thornton przygotowywał się do roli maniakalnego zabójcy.

Co o kulisach roli w „Terrifier 2. Masakra w Święta” opowiedział David Howard Thornton, który wcielił się w psychopatycznego mordercę? Głównym bohaterem „Terrifier 2. Masakra w Święta” jest maniakalny zabójca Art, rzeźnik karmiący się ludzkim strachem i krwią. Tę makabryczną postać niezwykle przekonująco zagrał David Howard Thornton. Aktor bardzo starannie przygotowywał się do tego niezwykłego wyzwania. Jego dość szczególne inspiracje do roli mogą wprawić w osłupienie fanów horrorów. Dlaczego?

Część inspiracji czerpałem analizując krwawą historię prawdziwych seryjnych morderców. Przygotowując się do odegrania postaci klauna Arta sięgnąłem też do najpopularniejszych złoczyńców znanych z klasycznych horrorów – stwierdził aktor w jednym z wywiadów. To jednak nie wszystko.

Chaplin, Atkinson i Jones jako inspiracje

David Howard Thornton nie jest postacią anonimową dla wielbicieli kina grozy. Fani gatunku mieli okazję podziwiać go w takich produkcjach, jak np.: „Masakra w Halloween”. Jakiś czas temu aktor ujawnił, że pracując nad swoją postacią do „Terrifiera 2”, szukał też inspiracji w filmach, których wybór wielu może zaskoczyć.

Niektórzy zdziwią się, że czerpałem pełnymi garściami z legend komedii, takich jak, np.: Charlie Chaplin, Rowan Atkinson i Doug Jones. Do tego zacnego grona dodam też Stefána Karla Stefánssona, mojego nieodżałowanego kumpla, którego podziwiałem w roli Robbiego Zgniłka w popularnej serii dla dzieci zatytułowanej „Leniuchowo”. On był dla mnie prawdziwym mistrzem tego fachu. Szkoda, że odszedł cztery lata temu i od lat nie mogę zadzwonić do niego, by dał jakieś wskazówki czy rady – dodał w jednej z rozmów odtwórca głównej roli.

„Terrifier 2. Masakra w Święta” nagrodzony na Splat!FilmFest 2022

„Terrifier 2. Masakra w Święta” to filmowy fenomen, który jest też doceniony na najważniejszych festiwalach filmów grozy. Na listopadowym Splat!FilmFest 2022 zgarnął aż pięć nagród:

Nagroda Publiczności – Najlepszy film pełnometrażowy
Nagroda Publiczności – Najlepszy reżyser filmu pełnometrażowego
Nagroda Publiczności – Najstraszniejszy film pełnometrażowy
Nagroda Publiczności – Najbardziej szokujący film pełnometrażowy
Nagroda Publiczności – Najlepsze efekty w filmie pełnometrażowym.

O filmie:

Akcja „Terrifier 2. Masakra w Święta” rozgrywa się w Halloween. Tym razem klaun Art., który nie zginął, na swoje ofiary upatrzy Siennę (Lauren LaVerra), jej brata Jonathana, najbliższych, oraz przyjaciół nastolatki. Maniakalny zabójca znowu pokaże swoją prawdziwą, bezlitosną twarz i udowodni, że jego okrucieństwo nie zna granic. Kierowany demonicznymi podszeptami tajemniczej istoty, a może własnej chorej psychiki, Art z precyzją szalonego artysty wprowadza w życie swój potworny plan. Podczas gdy granice między koszmarnym snem, a jawą coraz bardziej się zacierają, a kolejne ofiary giną w mękach, Sienna i Jonathan odkrywają rodzinną tajemnicę, która może okazać się dla nich jedyną szansą na przetrwanie.

W „Terrifier 2. Masakra w Święta” wystąpili, m. in.: David Howard Thornton, Lauren LaVerra, Samantha Scaffidi, Griffin Santopietro, Elliott Fullam, Chris Jericho.

Scenariusz i reżyseria Damien Leone („Masakra w Halloween”, „Cukierek albo psikus”, „Terrifer”).

Dystrybutorem filmu jest Monolith Films.

Film w kinach od 23 grudnia 2022.

Terrifier 2. Masakra w Święta 

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun