22 marca 2023

„John Wick 4” to rozrywka najwyższej klasy. „Charyzma – milion! Idźcie!!!” – fenomenalne recenzje gości po premierowym pokazie w IMAX®

We wtorek, 21 marca w IMAX® Warszawa/ Cinema City Sadyba odbył się premierowy pokaz filmu w reż. Chada Stahelskiego, „John Wick 4”. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło fanów odtwórcy tytułowej roli Keanu Reevesa. Pojawił się aktor Jacek Rozenek z synami, Stanisławem i Tadeuszem, pisarka Edyta Folwarska, aktorzy Marek Włodarczyk, Marcin Mroczek i Emilia Dankwa, znana z serialu „Rodzinka.pl” oraz liczni influencerzy, w tym Damian „Stifler” Zduńczyk, Michał Będźmirowski „Modny Tata”, czy Maria Jeleniewska. Nie zabrakło też opiniotwórczych dziennikarzy: Karoliny Korwin Piotrowskiej i Bartosza Węglarczyka. Po seansie recenzje były spektakularne. Na IMDB widzowie z całego świata oceniają film na 9,2/10 (blisko 3 tys. głosów), co oznacza, że ma teraz takie notowania, jak „Ojciec Chrzestny”, czy „Skazani na Shawshank”, czyli najlepiej ocenianie produkcje w historii kina.

Pobierz zdjęcia z premiery: https://we.tl/t-jdRjTcayA1

Recenzje gości premiery „John Wick 4”

„Fenomenalne kino akcji, symfonia ruchu, strzelanek, bójek, okraszone świetnymi postaciami i humorem. John Wick nie zawodzi jako bohater, na którego chce się patrzeć i śledzić jego poczynania. Keanu urodził się po to, by to zagrać. Po prostu. Czas się go nie ima. Charyzma milion. Wszystko się zgadza. Film utrzymany w rytmie kolejnych, bajkowych wręcz walk, jest jak balet, idealnie skomponowana symfonia bez jednej niepotrzebnej nuty, jest jak piosenka, która się nie nudzi. Rozrywka najwyższej klasy. Idźcie!”

Karolina Korwin Piotrowska

„Po pierwszej części, to najlepsza część sagi o jednym z najciekawszych bohaterów współczesnego kina akcji. Zachwycający film, pełen kapitalnych scen akcji (scena upiornie, dosłownie, trudnego wchodzenia po schodach powinna trafić do historii kina), ale też ciepłej miłości do Wicka i innych bohaterów (wspaniałe aktorskie pożegnanie Lance’a Reddicka, który zmarł tuż przed premierą filmu).  Nie wiem, czy będzie Wick numer 5, ale jeśli następnego filmu nie będzie, to opowieść o panu, który bardzo kochał swoją żonę i swojego psa, zakończyła się z wielką klasą”.

Bartosz Węglarczyk

O FILMIE:

Ceny idą w górę, więc także stawka za głowę legendarnego zabójcy, Johna Wicka przebiła już sufit. Stając do ostatecznego pojedynku, który może dać mu upragnioną wolność i zasłużoną emeryturę, John wie, że może liczyć tylko na siebie. Dla niego, to nic nowego. To co zmieniło się tym razem, to fakt, że przeciwko sobie ma całą międzynarodową organizację najlepszych płatnych zabójców, a jej nowy szef Markiz de Gramond jest równie wyrafinowany, co bezlitosny. Zanim John stanie z nim oko w oko, będzie musiał odwiedzić kilka kontynentów mierząc się z całą plejadą twardzieli, którzy wiedzą wszystko o zabijaniu. Tuż przed wielkim finałem tej morderczej symfonii, John Wick trafi na trop swojej dalekiej rodziny, której członkowie mogą mieć decydujący wpływ na wynik całej rozgrywki.

Obsada: Keanu Reeves, Donnie Yen, Bill Skarsgård, Laurence Fishburne, Hiroyuki Sanada, Shamier Anderson, Lance Reddick, Scott Adkins, Rina Sawayama.
Reżyseria: Chad Stahelski.
Scenariusz: Shay Hatten i Michael Finch.
Premiera w Polsce: 24 marca 2023.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

John Wick 4

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun