23 marca 2023

Lance Reddick odszedł tuż przed polską premierą „Johna Wicka 4”. Keanu Reeves i Chad Stahelski w wymowny sposób pożegnali przyjaciela

24 marca do polskich kin trafi „John Wick 4” – najbardziej wyczekiwana premiera 2023 roku. Tymczasem twórcy hitowej serii wciąż nie otarli łez po tragedii, która dotknęła ich niemal tydzień temu. W swojej posiadłości w Los Angeles, w wieku 60 lat, odszedł Lance Reddick. Aktor wcielał się w recepcjonistę Charona. Jak tę bolesną stratę skomentował Chad Stahelski, reżyser filmu?

– Jestem głęboko zasmucony i poruszony wieścią o tym, że nasz ukochany przyjaciel Lance Reddick nie żyje. Był wybitnym aktorem i profesjonalistą, a praca z nim to była czysta przyjemność. Nasze modlitwy kierujemy w stronę jego żony Stephanie, jego dzieci, rodziny oraz przyjaciół – przyznał Stahelski na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Wiadomość o nagłej śmierci Lance’a Reddicka wstrząsnęła też Keanu Reevesem. Gwiazdor przypomniał, że Lance mu imponował. Był mądry, wrażliwy i niezwykle pomocny. Bardzo sobie cenił pracę z nim nad kolejnymi częściami „Johna Wicka”.  

– Był wyjątkową osobą i wyjątkowym artystą. Miał klasę i godność, pasjonował się życiem i swoim zawodem (…) Lance był człowiekiem o pięknej duszy (…) Jego klasa i patrzenie na to, jak pracował nad filmową postacią, było czymś niesamowitym. Naprawdę jestem wdzięczny za to, że miałem szansę go poznać i grać z nim przez ponad 10 lat – dodał Reeves w jednym z wywiadów.

Wypowiadając te słowa gwiazdor „Johna Wicka 4” w klapie marynarki miał przypiętą niebieską wstążeczkę – ku pamięci Lance’a. Ale to nie wszystko. Twórcy „Johna Wicka 4” wydali też specjalne oświadczenie, w którym podali, że film dedykują pamięci zmarłego przyjaciela.

Lance Reddick: przebieg kariery

Przypomnijmy, że Lance Reddick przyszedł na świat 7 czerwca 1963 roku w Baltimore. Aktor wystąpił w kilkudziesięciu filmach i serialach. Mogliśmy go zobaczyć, m. in. w: „The Wire”, „Oldboy. Zemsta jest cierpliwa”, „Świat w płomieniach”, „Godzilla kontra Kong”, „Wiezienie Oz”, „The Corner” oraz w „Prawie ulicy”, który przyniósł mu ogromną popularność.

Co ciekawe, w 2003 roku Reddick wystąpił też w teledysku Jaya-Z oraz Beyonce do piosenki „03 Bonnie & Clyde”.

Jednak to 2014 rok okazał się dla Reddicka przełomowy. Wówczas aktor dołączył do obsady „Johna Wicka”. Jako recepcjonista Charon skradł serca fanów, którzy byli pod ogromnym wrażeniem tej hipnotyzującej postaci, czego dali wyraz w bardzo pochlebnych recenzjach w sieci. Dzięki temu ta postać pojawia się we wszystkich częściach przygód „Johna Wicka”.

O czym jest „John Wick 4″?

W czwartej odsłonie John Wick po raz kolejny zmierzy się z groźnymi przestępcami czyhającymi na jego życie. Legendarny zabójca będzie walczył w największych miastach świata: od Nowego Jorku po Paryż, Osakę i Berlin. Czym John Wick zachwyci tym, razem? O tym przekonamy się już 24 marca 2022 roku, kiedy superprodukcja trafi na ekrany polskich kin.

Obsada: Keanu Reeves, Donnie Yen, Lance Reddick, Bill Skarsgård, Laurence Fishburne, Hiroyuki Sanada, Shamier Anderson, Lance Reddick, Scott Adkins, Rina Sawayama.
Reżyseria: Chad Stahelski.
Scenariusz: Shay Hatten i Michael Finch.
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

John Wick 4

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun