20 października 2023

Gwiazdy na premierze filmu „Różyczka 2”: Magdalena Boczarska, Katarzyna Sawczuk, Anna Czartoryska-Niemczycka i inni. Zobacz zdjęcia!

To był wyjątkowy wieczór, pełen wzruszeń i burzliwych dyskusji. 19 października w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbyła się uroczysta premiera „Różyczki 2”, najnowszej produkcji wyreżyserowanej przez Jana Kidawę-Błońskiego z Magdaleną Boczarską, Robertem Więckiewiczem i Januszem Gajosem w rolach głównych.

Galę poprowadziła Grażyna Torbicka, która przypomniała, że film jest kontynuacją kultowego tytułu, który kilkanaście lat temu nagrodzono trzema Złotymi Lwami na festiwalu w Gdyni, a także Orłem za najlepszą rolę męską.

Chwilę po zakończeniu seansu „Różyczki 2” widać było wyraźnie, że seans wzbudził ogromne emocje wśród zaproszonych gości.

„Różyczka 2” bardzo mi się podobała. To wyjątkowy film, przede wszystkim ze względu na genialną, potrójną rolę Magdy Boczarskiej, która od pierwszej minuty skupiła na sobie uwagę. Była niesamowita, hipnotyzująca i nie mogłam oderwać od niej wzroku. Dlatego natychmiast po premierze pobiegłam do niej z gratulacjami – przyznała Katarzyna Sawczuk.

Na szczególną uwagę zasługuje też świetna charakteryzacja Magdy na 70-letnią kobietę. To było coś absolutnie wyjątkowego w polskim kinie. I tak na zakończenie chciałabym bardzo zachęcić widzów, którzy przyjdą do kina na „Różyczkę 2”, by wcześniej odrobili pracę domową i obejrzeli pierwszą część. Z pewnością ułatwi im to odbiór „Różyczki 2”, ponieważ obie te części stanowią całość i warto je znać – dodała aktorka, którą widzowie pokochali za rolę w „Heaven in Hell”.

Jakimi wrażeniami podzielili się inni goście zaproszeni na uroczystą premierę?

Najciekawsze opinie:

Anna Czartoryską-Niemczycka nie kryła, że była pod dużym wrażeniem „Różyczki 2”.

– Po zakończeniu filmu doszłam do wniosku, że ten film zostawił mnie z ogromnymi apetytami na trzecią część, a to dobrze o nim świadczy (…) Ten film jest wyjątkowy przede wszystkim dzięki genialnej obsadzie. Mnie bardzo podobał się Robert Więckiewicz, choć jego rola nie była aż tak rozbudowana. Jestem pełna podziwu, jak pięknie się postarzał (śmiech). W swojej roli był bardzo wzruszający i wiarygodny (…) To film dla fanów pierwszej części, ale także dla tych, którzy uwielbiają historie z zagadką i dobre klasyczne kino – zauważyła aktorka tuż po seansie.

Bogna Sworowska była zachwycona najnowszą produkcją Jana Kidawy-Błońskiego. Przy okazji przyznała się, że nie widziała kultowej pierwszej części.

– Jestem pod wrażeniem, że w „Różyczce 2” zagrał Janusz Gajos. Jestem jego wielbicielką i nawet gdyby zagrał przez chwilę, to byłabym zachwycona (…) Atutem tej produkcji, oprócz fantastycznej obsady, jest też tematyka i scenariusz. To bardzo ciekawy film dla tych, którzy gustują w podobnych sensacyjno-politycznych klimatach i lubią filmy świetnie zagrane – mówiła modelka.

Natomiast producent filmowy Michał Kwieciński podziękował reżyserowi za niezwykle udany film.

– To jest bardzo dojrzały, bardzo sprawnie zrobiony film. Podobała mi się wspaniała kreacja Magdy Boczarskiej (…) „Różyczka 2” sprawiła mi ogromną przyjemność, a polskie kino znam od wielu lat. W ogóle mi się nie dłużyła, choć to nie jest krótka produkcja, co tylko o niej dobrze świadczy (…) I za te emocje chciałbym podziękować i pogratulować Jankowi. Ten film jest też niezwykle europejski, że świetnymi aktorskimi kreacjami (…) Jest dla każdego, również dla widzów młodych. Swojego syna i wnuków także zaprosiłbym na seans do kina. Bo to świetna, gatunkowa produkcja, która bawi, ale i uczy – stwierdził.

Apsycholożka i autorka tekstów Katarzyna Miller dodała: 

– „Różyczka 2” zasługuje na uznanie ze względu na wyjątkowe kreacje Magdy Boczarskiej. Cudowny był też Janusz Gajos, a Roberta Więckiewicza zawsze ogląda się z przyjemnością. I dla nich na pewno na ten film warto wybrać się do kina. Zachęcałabym też młodych ludzi, bo to kawałek historii w pigułce, z którą powinni się zapoznać.

O FILMIE:

„Różyczka 2” to nieoczywista kontynuacja. Fabuła skupia się na córce Kamili (w tej roli Magdalena Boczarska). Joannę Warczewską poznajemy w momencie, który przesądzi o jej przyszłości. Kobieta zostaje wciągnięta przez szantażystę w niebezpieczną grę…

Joanna Warczewska (Magdalena Boczarska) ma wszystko: wielką miłość i świetnie rozwijającą się karierę. To poukładane życie w jednej chwili burzy jednak zamach terrorystyczny, w którym ginie jej ukochany mąż (Paweł Małaszyński). Kiedy los daje Joannie nową życiową szansę, dosięga ją kolejny cios. Ktoś wysyła zdjęcia i dokumenty kompromitujące jej rodzinę, żądając setek tysięcy euro w zamian za milczenie.

Joanna decyduje się na własną rękę zmierzyć z szantażystą i z prawdą o własnej przeszłości. Gotowa jest zaryzykować wszystko, by odzyskać kontrolę nad swoim życiem i rozwikłać skomplikowaną intrygę, w którą została wciągnięta. Jaką rolę w tej dramatycznej grze odegrają tajemniczy agent (Jacek Braciak), wpływowy polityk (Janusz Gajos) i przyjaciel z przeszłości (Robert Więckiewicz)?

Jej wynik może mieć wpływ na losy milionów, a czas nie działa na korzyść Joanny.

W filmie zobaczymy, m. in.: Magdalenę Boczarską („Różyczka”, „Heaven in Hell”, „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej), Roberta Więckiewicza („Kler”, „Ślepnąc od świateł ”, „Ile waży koń trojański?), Janusza Gajosa („Body/Ciało”, „Jasminum”, „Przesłuchanie), Jacka Braciaka („Róża”, „Edi”, „Żeby nie było śladów), Marię Seweryn („Boisko dla bezdomnych”, „Idealny facet dla mojej dziewczyny”, „Kolejność uczuć), Mateusza Banasiuka („Furioza”, „Pod powierzchnią”, „Pręgi”, oraz seriale – „Pierwsza miłość”, „Na Wspólnej”)iAdriana Topola („Ostatnia Wieczerza”, „Śnieżynka”, „Dziewczyna heretyka”).

Film wyreżyserował Jan Kidawa-Błoński („Różyczka”, „Skazany na bluesa”, „W ukryciu”).
Scenariusz: Maciej Karpiński, Agatha Dominik.
Charakteryzacja: Waldemar Pokromski.
Koprodukcja: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.
Dystrybutorem filmu jest Monolith Films.

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Różyczka 2

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun