8 maja 2024

Sens żywota według kota. Borys Szyc i Katarzyna Zielińska gwiazdami dubbingu „Był sobie kot”. Film w kinach od 19 lipca. Zobacz zwiastun i plakat!

Koty świetnie sobie radzą na dużym ekranie. Praktycznie występują we wszystkich gatunkach, ale zdecydowanie królują w kinie familijnym. I taki jest właśnie film „Był sobie kot” – błyskotliwą, niezwykle zabawną komedią animowaną dla całej rodziny.

W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in.: Borysa Szyca, Katarzynę Zielińską, Michalinę Łabacz, Stefana Pawłowskiego, Rafała Mroczka, Marcina Mroczka, czy Mądrą Babcię.

Zobacz plakat:

O filmie:

Pewien rozpieszczony i samolubny kocur wiedzie lekkomyślne życie nie doceniając troski i miłości, jaką otacza go jego opiekunka. Gdy na skutek wariackiego wybryku traci ostatnie już dziewiąte życie, staje mordka w mordkę z nieodwracalnym. Sądząc, że jego ziemska podróż właśnie dobiegła końca, kocur wpada w popłoch. Okazuje się jednak, że znowu ma więcej szczęścia niż rozumu, bo łaskawy Stwórca postanawia dać mu jeszcze jedną szansę. A właściwie jeszcze 10 szans.

Kocur powraca na ziemię, by odebrać lekcję wdzięczności, przyjaźni i miłości. Zachwycony obiecuje sobie, że tym razem będzie zupełnie inny niż dotąd. Ale że aż tak inny?! Otóż kocur w każdym kolejnym wcieleniu będzie przybierał niespodziewaną formę i kształt. Jako papuga, rozkoszny szczur, nieporadny karaluch, borsuk, a raz nawet, o zgrozo! pies, będzie musiał stawić czoła szalonemu naukowcowi, który chce zniszczyć naturalną harmonię w przyrodzie.

Czy uda mu się wykorzystać tę szansę i stać się najlepszą wersją samego siebie?

ORYGINALNA WERSJA JĘZYKOWA:

Obsada: Mo Gilligan, Simone Ashley, Sophie Okonedo, Zayn Malik, Dylan Llewellyn, Jeremy Swift i Bill Nighy.   

Reżyseria: Christopher Jenkins.

Scenariusz: Christopher Jenkins, Karen Wengrod i Ken Cinnamon.

Produkcja: Guy Collins, Sean FeeneyYann ZenouAndre Rouleau, Valérie d’Auteuil, Adrian Politowski, Martin MetzLouis-Philippe Vermette.
Montaż: Mirenda Ouellet.

Muzyka: Tom Howe i Geoff Zanelli.

POLSKA WERSJA JĘZYKOWA:

Tłumaczenia i dialogi: Bartosz Zimiński.

Reżyseria: Elżbieta Mikuś.

Kierownik produkcji: Agnieszka Kołodziejczyk.

Nagranie i montaż: FDR Studio – Wojciech Rypina, Kajetan Zakrzewski.

Zgranie: FDR Studio – Stefan Krzyżanowski.

Obsada: Borys Szyc, Katarzyna Zielińska, Michalina Łabacz, Stefan Pawłowski, Rafał Mroczek, Marcin Mroczek, Sławomir Grzymkowski, Mądra Babcia i inni.

Tytuł oryginalny: 10 Lives.

Czas trwania: 88 minut.

Gatunek: komedia animowana.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Był sobie kot

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun