24 czerwca 2024

„Pojedynek”, czyli twórca „Bogów” i gwiazdor „Gry o tron” w superprodukcji! [Zobaczcie pierwsze zdjęcia]

Pod Warszawą trwają zdjęcia do thrillera historycznego pt. „Pojedynek” –superprodukcji z imponującym budżetem wynoszącym kilkadziesiąt mln PLN. Reżyserem jest Łukasz Palkowski, autor hitów kinowych „Bogowie” i „Najlepszy” oraz serialu „Belfer”, docenionych również przez krytykę.

W głównych rolach zobaczymy: Aidana Gillena oraz Jakuba Gierszała, a towarzyszy im plejada wybitnych aktorów. Prezentujemy pierwsze zdjęcia z planu. W fenomenalnej obsadzie znaleźli się także Bogusław Linda, Julia Pietrucha, Wojciech Mecwaldowski, Antoni Pawlicki, Anna Próchniak, Magdalena Koleśnik i Mateusz Kościukiewicz.

Fot. Jarosław Sosiński

Obok Jakuba Gierszała („Najlepszy”), w drugiej z głównych ról zobaczymy Aidana Gillena, hollywoodzkiego aktora znanego na całym świecie z roli Littlefingera w „Grze o tron”. Jego imponująca filmografia obejmuje również takie tytuły jak „Bohemian Rhapsody”, „Mroczny rycerz powstaje” czy serial „Peaky Blinders”.

W filmie pojawi się także Paul Freeman, znany m.in. z roli w „Poszukiwaczach zaginionej Arki” Stevena Spielberga.

„Pojedynek” to film inspirowany prawdziwą historią wybitnego pianisty, który po napaści Rosjan na Polskę został aresztowany i wraz z wieloma innymi przedstawicielami polskiej elity przewieziony do ośrodka odosobnienia. Intryga fabularna w stylu najlepszych thrillerów prowadzi widza przez pełną napięcia i dramatycznych zwrotów akcji, walkę o godność.

Fot. Jarosław Sosiński

O FILMIE:

Jest rok 1939. Świat pogrąża się w chaosie. Tysiące Polaków, przetrzymywanych przez Rosjan w dawnym klasztorze, poddawane są brutalnej indoktrynacji. Ambitny agent wroga stawia sobie za punkt honoru złamanie oporu jednego z nich. To młody pianista światowej sławy, cieszący się szacunkiem współosadzonych.

Jego kapitulacja może skutkować przeciągnięciem wielu innych na stronę przeciwnika. Rozpoczyna się podstępna gra, pełna wyrafinowanych manipulacji, gróźb i obietnic.

Fot. Jarosław Sosiński

Czy młody artysta, kochający ojciec i mąż, może wygrać pojedynek z agentem, za którym stoi potęga i perfidia rosyjskiego systemu?

Producentem „Pojedynku” jest Marek Nowowiejski, a za dystrybucję odpowiada Monolith Films.