10 lipca 2024

Przedstawiamy bohaterów animacji „Był sobie kot”. Dziesięć postaci mówi głosem Borysa Szyca. Film w kinach od 19 lipcaA ty co byś zrobił, gdybyś miał dziesięć żyć? – woła do nas hasło z plakatu. Przeżyłbyś je bezmyślnie i brawurowo? Czy może smakowałbyś możliwości każdego z wcieleń?


„Był sobie kot” to animowana komedia dla całej rodziny o pewnym krnąbrnym kocie o imieniu Becket, który przeżywając szalone przygody orientuje się, że nie jest pępkiem świata. Historia jest błyskotliwa, niezwykle zabawna, ale dająca też do myślenia.


Swojego głosu dziesięciu postaciom udzielił w filmie Borys Szyc. Był nie tylko kotem Becketem, ale również: szczurem, karaluchem, rybą, psem, borsukiem, papugą…  Takiemu wyzwaniu mógł podołać tylko król dubbingu.

Starałem się, aby ten sam głos przewijał się przez wszystkie dubbingowane przeze mnie postacie. Każdej z nich jednak dodawałem małe elemenciki, charakterystyczne, np.: dla szczura czy karalucha – mówi Borys Szyc.

O fabule filmu:

Pewien rozpieszczony i samolubny kocur wiedzie lekkomyślne życie nie doceniając troski i miłości jaką otacza go jego opiekunka. Gdy na skutek wariackiego wybryku traci ostatnie już dziewiąte życie, staje mordka w mordkę z nieodwracalnym. Sądząc, że jego ziemska podróż właśnie dobiegła końca, kocur wpada w popłoch. Okazuje się jednak, że znowu ma więcej szczęścia niż rozumu, bo łaskawy Stwórca postanawia dać mu jeszcze jedną szansę. A właściwie jeszcze 10 szans. Kocur powraca na ziemię, by odebrać lekcję wdzięczności, przyjaźni i miłości. Zachwycony obiecuje sobie, że tym razem będzie zupełnie inny niż dotąd. Ale że aż tak inny?! Otóż kocur w każdym kolejnym wcieleniu będzie przybierał niespodziewaną formę i kształt. Jako papuga, rozkoszny szczur, nieporadny karaluch, borsuk, a raz nawet, o zgrozo! pies, będzie musiał stawić czoła szalonemu naukowcowi, który chce zniszczyć naturalną harmonię w przyrodzie. Czy uda mu się wykorzystać tę szansę i stać się najlepszą wersją samego siebie?


Reżyseria: Christopher Jenkins

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

W wersji polskiej głosów użyczają: Borysa Szyca, Katarzyna Zielińska, Michalina Łabacz, Stefan Pawłowski, Marcin Mroczek, Rafał Mroczek, Mądra Babcia.

Był sobie kot

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun