2 października 2020

PREMIERA „TAJEMNICZEGO OGRODU” JUŻ 3 PAŹDZIERNIKA PODCZAS TRANSATLANTYK FESTIVAL!

Gościem specjalnym premiery będzie Roksana Węgiel!

Już w sobotę, 3 października, widzowie Transatlantyk Festival będą mogli jako pierwsi w Polsce obejrzeć „Tajemniczy ogród” Marca Mundena, nową kinową ekranizację historii, którą pokochało już kilka pokoleń młodych widzów.

Gościem specjalnym pokazu będzie Roksana Węgiel.

Wszystkie informacje odnośnie premiery i spotkania na Festiwalu Transatlantyk dostępne pod linkami: 
https://www.transatlantyk.org/filmy/tajemniczy-ogrod
https://www.transatlantyk.org/edukacja/warsztat_Tajemniczy_ogrod

https://www.facebook.com/events/Tajemniczy_ogrod_Roxie

Nietrudno pojąć, co sprawia, że wydana po raz pierwszy w 1911 roku powieść Frances Hodgson Burnett jest wciąż uwielbiana zarówno przez młodych, jak i nieco starszych czytelników z całego świata. Historia niekochanej, a przez to agresywnej oraz egocentrycznej dziesięciolatki, która odkrywa miłość i przyjaźń w ogarniętej żałobą brytyjskiej posiadłości, opowiada o uzdrawiającej sile i pięknie dziecięcej wyobraźni i przypomina ludziom o tym, co w nich najlepsze. Nietrudno też zrozumieć, dlaczego powieść Burnett doczekała się od premiery trzech kinowych ekranizacji, czterech telewizyjnych adaptacji (w tym jednej w wersji anime!), broadwayowskiego musicalu oraz dziesiątek przedstawień teatralnych. W ten sposób artyści z całego świata dzielili się własnymi wyobrażeniami na temat tego, jak wygląda, pachnie u smakuje ta historia, a także znajdujący się w jej centrum „tajemniczy ogród”, miejsce zwyczajne i zarazem wyjątkowe.  

Od ostatniej filmowej ekranizacji minęło ponad ćwierć wieku, dlatego producent David Heyman, który nadzorował przekładanie na język magii kina powieści o Harrym Potterze oraz uroczym misiu Paddingtonie, postanowił, że nadszedł czas, by przedstawić „Tajemniczy ogród” kolejnemu pokoleniu młodych widzów. Nakręcony w tradycyjnym duchu i zarazem z całą mocą wizualną, na jaką pozwala współczesna technologia, „Tajemniczy ogród” A.D. 2020 zabierze publiczność w niezwykłą przygodę, jaką przeżyć można wyłącznie w ciemnej sali kinowej. Nowa ekranizacja staje się dla dzieci i młodzieży na różnych szerokościach geograficznych tym, czym „Tajemniczy ogród” Agnieszki Holland był i wciąż jest dla pokolenia dzisiejszych 30-latków i 40-latków, a film dopiero niedawno rozpoczął swój pochód po światowych kinach.

Nadszedł czas na Polskę.
Już w sobotę, 3 października, w ramach Transatlantyk Festival, odbędzie się jego premiera!

Seans rozpocznie się o godzinie 10:30 w katowickim kinie Światowid i jest skierowany głównie dla uczniów szkół podstawowych, którzy po jego zakończeniu będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach ogroniczych. W pokazie weźmie również udział Roksana Węgiel, która użyczyła w dubbingowej wersji „Tajemniczego ogrodu” użyczyła głosu głównej bohaterce, Mary.  

Film trafi do regularnej dystrybucji w Polsce dwa tygodnie później, w piątek, 16 października.
Tymczasem zapraszamy na pokazy przedpremierowe w wybranych kinach
 już w ten weekend! 
Lista kin w linku: „Tajemniczy ogród” – pokazy przedpremierowe

Do filmu ukazała się również opowieść filmowa: www.znak.com.pl/tajemniczy-ogrod-opowiesc-filmowa