22 listopada 2021

Monolith Films dystrybutorem „The Fabelmans”, najnowszego filmu Stevena Spielberga!

Spielberg w tym roku, 18 grudnia świętować będzie swoje 75. urodziny. Jego życiorys to znakomity materiał na film, czego dowodem jest dokument HBO „Spielberg”, który miał  premierę w 2017 roku. Nie wykluczone, że właśnie po jego premierze twórca „Listy Schindlera” postanowił opowiedzieć o sobie tak jak umie najlepiej – językiem filmu.

„The Fabelmans” to film opowiadający o młodzieńczych latach Spielberga, które spędził on wraz z rodziną w Arizonie. W dedykowanym mu dokumencie tak wspominał ten czas: „Jeśli nie miało się niczego innego do roboty można było słuchać , jak rośnie kaktus”. Czyż nie był to najlepszy sposób na rozwijanie wyobraźni przyszłego twórcy „E.T.”, „Parku Jurajskiego” czy „A.I. Sztuczna Inteligencja”?

Fot. Imdb.com

W filmie tym zobaczymy fascynującą drogę Spielberga do bycia ikoną Hollywood. To opowieść o sile marzeń i wyobraźni, ale nie zabraknie w niej też sekretów z życia Spielberga: jego pierwszych przyjaźni, miłości, relacji rodzinnych.

W roli matki reżysera zobaczymy Michelle Williams (nominowaną do Oscara za „Tajemnicę Brokeback Mountain”). Paul Dano (nominowany do Bafty za „Aż poleje się krew”) zagra jego ojca, siostrę – Julia Butters („Pewnego razu… w Hollywood”) a Seth Rogen – ulubionego wuja. Młodego Spielberga zagra Gabriel LaBelle, znany z horroru „Dom umarłych” i z „Predatora”.

Fot. Just Jared

W filmie wystąpią również: Judd Hirsch („Piękny umysł”, „Taxi”), Jeannie Berlin (”Kid złamane serce”), Robin Bartlett („Szpieg bez matury”), Jonathan Hadary (”Okrucieństwo nie do przyjęcia”), a także Oakes Fegley, Chloe East, Isabelle Kusman.

Autorami scenariusza są Spielberg i Tony Kuschner. Panowie pracowali już razem, m.in. przy „Monachium” i „Lincolnie”, a także ostatnim filmie Spielberga, „West Side Story”.  Za kamerą ponownie stanie Janusz Kamiński, który od niemal 30 lat jest ulubionym operatorem Spielberga. Ich współpraca zaowocowała dwoma Oscarami dla Kamińskiego – za „Listę Schindlera” i „Szeregowca Ryana”.

Premiera film „The Fabelmans” planowana jest na czwarty kwartał 2022 roku.