10 marca 2022

„NIEZNOŚNY CIĘŻAR WIELKIEGO TALENTU” – obejrzyj najnowszy zwiastun

Wielki ciężar 150 milionów dolarów

Żywa legenda kina, prawdziwy skarb narodów, czyli Nicolas Cage wciela się w siebie samego w szalonej komedii akcji: „NIEZNOŚNY CIĘŻAR WIELKIEGO TALENTU”. Film wejdzie od kin 22 kwietnia.

To opowieść o zdesperowanym hollywoodzkim gwiazdorze, Nicku Cage’u (w tej roli Nicolas Cage), który by spłacić długi decyduje się przyjąć milion dolarów w zamian za spełnianie zachcianek pewnego tajemniczego milionera.

Fakt, że aktor gra w filmie samego siebie nie jest bez znaczenia, gdyż Cage roztrwonił swoją fortunę i sam był bankrutem.

Nicolas Cage wywodzi się z niezbyt zamożnej rodziny. Wychowywał się z ojcem na przedmieściach Beverly Hills, do szkoły jeździł autobusem, podczas gdy jego rówieśnicy podwożeni byli luksusowymi limuzynami. Kiedy jako chłopiec odwiedzał swojego wujka Francisa Forda Coppolę marzył, by żyć tak jak on. Dopiął swego i kilka lat później zaczął robić karierę w świecie filmu. Produkcje z jego udziałem zarabiały krocie, więc w pewnym momencie i on stał się najlepiej zarabiającym aktorem w Hollywood, wartym 150 milionów dolarów. Mając wreszcie takie pieniądze Cage zaczął spełniać swoje chłopięce marzenia. Za 300 tysięcy dolarów kupił  np. czaszkę dinozaura, która przelicytował z Leonardo DiCaprio. Niestety okazało się, że jest kradziona więc musiał ją zwrócić prawowitemu  właścicielowi. Za 24 milionów dolarów kupił 15 nieruchomości w samej Kalifornii. Zaś za jedną z wysp na Bahamach zapłacił 7 milionów dolarów. Kolejne 16 milionów wydał na dwa europejskie zamki. Grube miliony kosztowały też pojazdy, jakie miał w garażach: 50 aut oraz 30 motocykli.

Niestety, nieprzemyślane inwestycje i lekkomyślność doprowadziły go do ruiny. Tuż przed 40. urodzinami okazało się, że aktor wydał tak dużo pieniędzy, że w zasadzie jest bankrutem. Ponadto Cage „zapominał” o konieczności płacenia podatków. W pewnym momencie jego zadłużenie wobec skarbówki sięgało 6,3 milionów dolarów z tytułu niezapłaconych podatków od nieruchomości. Aktor za wszystko obwinił swojego księgowego mówiąc wprost , że „to on go posłał na ścieżkę prowadzącą do ruiny finansowej”.

Cage zapytany wprost na ile w wykreowanej w filmie postaci jest on sam, odpowiedział enigmatycznie: „To dobre pytanie, na które wciąż próbuję sobie odpowiedzieć”.

O filmie:

W filmie „NIEZNOŚNY CIĘŻAR WIELKEIGO TALENTU” Cage wciela się w… Nicolasa Cage’a, gwiazdę kina, której wielkim fanem jest pewien meksykański miliarder Javi (Pedro Pascal). Niespełniony twórczo i stojący na krawędzi bankructwa Nick przyjmuje ofertę 1 miliona dolarów za udział w urodzinach miliardera, który w rzeczywistości jest baronem narkotykowym. Cage ma odgrywać przed nim ukochane scenki ze swoich największych ról. Wydaje się, że czeka ich szampańska zabawa. Nieoczekiwanie sprawy przybierają szalony obrót, gdy Cage zostaje zwerbowany przez agentkę CIA (Tiffany Haddish), która od lat poluje na Javiego. Sytuacja wymyka się spod kontroli, ale aktor nie ma wyboru i musi dalej grać w tę grę, jeśli chce uwolnić z rąk Javiego swoją żonę i córkę.

Obsada:

Nicolas Cage („Zostawić Las Vegas” – OSCAR, „Dzikość serca”, “60 sekund”, „Con Air – lot skazańców”, „Twierdza”, „Świnia”, „Bez twarzy”)

Pedro Pascal („Narcos” – serial, „Kingsman: Złoty krąg”, „Bez litości 2”, „Wonder Woman 1984”, „Potrójna granica”, „Wielki mur”)

Neil Patrick Harris („Zaginiona dziewczyna”, „Jak poznałem waszą matkę” – serial, „Pomniejszenie”, „Matrix Zmartwychwstania”

–  Tiffany Haddish („Laski na gigancie”, „Jak Boss”)

– Sharon Horgan („Catastrophe”, „Randki z Amber”, „Gry weselne”, „Wieczór gier” )

Reżyserem filmu jest Tom Gormican, który wspólnie z Kevinem Ettenem (m.in. seria „Gotowe na wszystko”)  jest też autorem scenariusza.

Tytuł oryginalny: Unbearable Weight of Massive Talent

Premiera kinowa: 22 kwiecień 2022.

Nieznośny ciężar wielkiego talentu

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun