22 lipca 2022

HEAVEN in HELL –  niezwykła wystawa w Juracie

Przez cały sierpień na Molo w Juracie będzie można oglądać wystawę zdjęć z filmu „Heaven in Hell”.  To pierwsze oficjalne zdjęcia nowego polskiego hitu, który do kin wejdzie 11 listopada tego roku. Na wernisażu w dniu 2 sierpnia o godz. 18:00 obecni będą odtwórcy głównych ról, Magdalena Boczarska i Simone Susinna, reżyser Tomasz Mandes, a także Tyberiusz Narkowicz Burmistrz Jastarni.

Zdjęcia do filmu „Heaven in Hell” realizowane były w przepięknych plenerach Półwyspu Helskiego od kwietnia do maja 2022 roku. Efekty pracy będzie można zobaczyć w kinach już jesienią tego roku. Materiał filmowy, zarówno ten, stworzony przez reżysera Tomka Mandesa i operatora Bartka Cierlicę, jak i fotosistę Dawida Klepadło jest unikatowy. Zdjęcia pokazują niezwykłą relację filmowej pary, ale też piękno całego Półwyspu. Przyroda i natura stały się jednym z głównych bohaterów historii.

Producenci, Ewa Lewandowska i Tomasz Mandes postanowili więc podzielić się częścią tego wyjątkowego materiału i zorganizować wystawę zdjęć z planu, które będzie można oglądać przez cały sierpień w Juracie, w miejscu, do którego osobiście mają ogromny sentyment.

Reżyser przyznaje, że Półwysep Helski był naturalnym wyborem. „To jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce, które idealnie oddaje klimat naszego filmu. Dzięki wystawie widzowie będą mogli poczuć namiastkę tego, co zobaczą w kinie”.

„Jestem przekonana, że ta historia nie pozostawi żadnej kobiety obojętną” mówi producentka Ewa Lewandowska.  

Autorem filmowych fotosów jest Dawid Klepadło, który ma na koncie okładki do wielu modowych magazynów, nie tylko w Polsce, m.in. Glamour, Fashion Msagazine, L’Officiel, Elle, Vogue czy Esquire. Na planie „Heaven i Hell” towarzyszył ekipie niemal cały czas.

„Prawdziwym fundamentem do zbudowania tej opowieści było zaufanie Aktorów i Producentów, którzy zaprosili mnie do świata pełnego intymnych i ulotnych emocji. Jest w tych portretach dużo czułości i wierzę, że ta czułość będzie wystarczającym powodem, by zobaczyć historię tej miłości na ekranach kin” – stwierdza Dawid Klepadło.

O filmie: „Heaven in Hell” to historia miłości, która nie powinna się zdarzyć. Ona jest dojrzałą kobietą, sędzią. On, młodszy o 15 lat ceniący sobie wolność i niezależność niezwykle przystojny Włoch. Wydawać by się mogło, że te dwa odmienne światy nigdy się nie spotkają. Jednak los postawił ich sobie na drodze.

Obsada: Magdalena Boczarska, Simone Susinna , Kasia Sawczuk, Sebastian Fabijański,  Janusz Chabior i inni.

Reżyseria: Tomek Mandes

Autor zdjęć: Bartek Cierlica

Producent: EKIPA – Ewa Lewandowska, Tomek Mandes

Koprodukcja: MONOLITH FILMS – Mariusz Łukomski

Film realizowany w Polsce ze wsparciem finansowym na podstawie ustawy o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej, przyznanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Heaven in Hell – wystawa zdjęć z filmu dostępna będzie przez cały sierpień 2022 roku; adres: Międzymorze 22, 84-141 Jastarnia

Patronem filmu i wystawy jest Gmina Jastarnia