12 września 2022

Ruszyły zdjęcia do „Pokusy”

To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o sekretach gwiazd sportu i show biznesu. Pełna mrocznych tajemnic, romansów i pożądania, którego spełnienie naznaczone jest ludzką krzywdą. – To nie będzie zwykły film, tylko taki, który ma być początkiem rewolucji, także seksualnej. Widz znajdzie w nim przekraczanie granic, błyskotliwe dialogi, skandale, zakazany romans, emocje, intrygi i tajemnice – zapowiadają twórcy. Film na podstawie bestsellera Edyty Folwarskiej wyreżyseruje Maria Sadowska, autorka hitów „Dziewczyny z Dubaju” oraz „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”. Premiera planowana jest na 2023 rok.

Oparta na faktach historia, w której atrakcyjna i ambitna Inez od zawsze marzy o karierze dziennikarki. Gdy dostaje pracę w popularnym serwisie śledzącym życie gwiazd sportu i ekranu, wydaje jej się, że wielki świat ma na wyciągnięcie ręki. Nie spodziewa się jednak jak dalece różni się on od jej wyobrażeń i jak bardzo może być niebezpieczny dla młodej, niedoświadczonej kobiety. Jej szef Filip jest co prawda niezwykle atrakcyjnym mężczyzną, ale traktuje Inez jak dziewczynę na posyłki. Natomiast jej idol Maks, piłkarz u szczytu sławy, okazuje się czarującym, ale niepokojąco tajemniczym facetem. To właśnie o nim Inez ma napisać swój pierwszy materiał. W tym celu przez trzy dni ma nie odstępować go na krok. To co zobaczy, przeżyje i poczuje będzie jednak musiała zachować tylko dla siebie. Chyba, że znajdzie w sobie odwagę, by wywołać skandal, który wstrząśnie całym krajem.

– Mogę obiecać, że treść filmu będzie mocna, a sceny prawdziwe i namiętne, takie, które zachęcą do poszukiwania własnej wolności i seksualności. Mężczyźni znajdą w nim wiele inspirację, jak kobiety chcą być traktowane. Zarówno w życiu, jak i w łóżku. Bohaterowie będą walczyć z różnymi pokusami, czy uda im się im oprzeć..? Czy warto postawić wszystko na jedną kartę? tego dowiecie się po obejrzeniu „Pokusy” – dodaje Edyta Folwarska, która jest dziennikarką i autorką bestsellerowych książek, w tym ekranizowanej „Pokusy”, która sprzedała się w ponad półmilionowym nakładzie.

W „Pokusie” zobaczymy plejadę najpopularniejszych polskich aktorów, m. in.: Helenę Englert, Piotra Stramowskiego, Joannę Liszowską, Piotra Głowackiego, czy Weronikę Rosati. W „Pokusie” pojawia się także Andrea Preti, którego polski widz kojarzy przede wszystkim z roli w filmie „Dziewczyny z Dubaju”.

Producentem „Pokusy” jest Lighcraft. Film dystrybuuje Monolith Films.

Foto: od lewej: Edyta Folwarska, Andrea Preti, Helena Englert, Maria Sadowska.