4 października 2022

Koniec zdjęć do „Różyczki 2”. Zobacz Boczarską i Więckiewicza w stylizacji z lat 70.

Właśnie padł ostatni klaps na planie „Różyczki 2”, najnowszego filmu Jana Kidawy-Błońskiego. – Teraz czas na montaż, udźwiękawianie i całą postprodukcję – mówi reżyser. Premiera filmu zaplanowana jest na przyszły rok. Zdjęcia do „Różyczki 2” realizowano głównie w Polsce, ale także w Belgii (Bruksela), Niemczech (Kolonia) i w Izraelu.

Tu niepublikowane i opisane copyrightami zdjęcia z planu:

https://we.tl/t-wIRDkDcMwr

Produkcja jest kontynuacją znakomitej „Różyczki”, nagrodzonej trzema Złotymi Lwami na Festiwalu w Gdyni (najlepszy film, najlepsza rola kobieca, najlepszy dźwięk) oraz Złotym Klakierem (nagroda publiczności), a także Orłem za najlepszą rolę męską.  

Film odkrywa dramatyczną prawdę o przeszłości rodziny głównej bohaterki, Kamili Sakowicz. Niespodziewanie odkryte tajemnice, zmuszą ją do przewartościowania całego życia i dokonania trudnych wyborów.

– Przypomnę, że „Różyczka” nosiła w zakończeniu ukryte pytanie, na które widzowie chcieli poznać odpowiedź: kto jest ojcem dziecka Kamili Sakowicz? Zapewniam, że „Różyczka 2” da odpowiedź i zaspokoi ciekawość publiczności – dodaje Kidawa-Błoński  

Mimo iż od premiery „Różyczki” minęło 12 lat, reżyser nie miał problemów ze skompletowaniem obsady. Odtwórcy głównych ról nie wahali się nawet przez chwilę. Możliwość udział w tym projekcie filmowym, odebrali jako nobilitację. Na ekranie ponownie zobaczymy Magdalenę Boczarską, Janusza Gajosa, Roberta Więckiewicza i Jacka Braciaka.

– Nie miałam żadnych wątpliwości. Zwłaszcza, że praca na planie pierwszej „Różyczki” była dla mnie wyjątkową przygodą – przyznała Magdalena Boczarska, odtwórczyni głównej, podwójnej roli. 

Warto także nadmienić, że w „Różyczce 2” zagrał Mateusz Banasiuk, prywatnie partner Magdaleny Boczarskiej. – Kiedy zadzwonił reżyser i zaproponował mi udział w kontynuacji „Różyczki”, poczułem ogromną radość. Zwłaszcza że jestem wielkim fanem pierwszej części (…). Czuję, że „Różyczka 2” to bardzo ważny etap na mojej drodze aktorskiej – powiedział Mateusz Banasiuk.

****

Obsada: Magdalena Boczarska, Janusz Gajos. Robert Więckiewicz, Mateusz Banasiuk, Maria Seweryn, Jacek Braciak i inni

Reżyseria: Jan Kidawa-Błoński

Scenariusz: Maciej Karpiński, Agatha Dominik

Zdjęcia: Łukasz Gutt

Charakteryzacja: Waldemar Pokromski 

Kostiumy: Elżbieta Radke i Anna Trzeciak

Scenografia: Agnieszka Bartold

Producentem i dystrybutorem filmu jest Monolith Films

Koproducentem jest Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych 

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej