10 listopada 2022

Zakończyły się zdjęcia do „Pokusy”, prowokacyjnego filmu Marysi Sadowskiej na podstawie książki Edyty Folwarskiej

We wtorek, 8 listopada, padł ostatni klaps na planie „Pokusy”. Jest to opowieść śmiało przekraczająca granice i zwiastująca rewolucję obyczajową.

Film jest inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami szokującą historią stworzoną przez  Edytę Folwarską. Reżyserką jest bezkompromisowa Maria Sadowską, autorka takich hitów, jak: „Dziewczyny z Dubaju” oraz „Sztuki kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”.

– „Pokusa” oparta jest na faktach. Pisząc książkę pod tym samym tytułem, a potem scenariusz do filmu, czerpałam ze swoich przeżyć i doświadczeń. Korzystałam też z opowieści osób, które bardzo dobrze znam i im ufam. W filmie widz znajdzie zakazane uczucia, skandale, emocje, intrygi i tajemnice. To taka „Pokusa bez cenzury” – przyznała Edyta Folwarska, która jest dziennikarką i autorką bestsellerowych książek. To ona jak nikt zna tajemnice polskiego establishmentu i show biznesu, a teraz pokaże Wam ich mroczną stronę.

Fabuła „Pokusy” została rozszerzona o sceny erotyczne, których w powieści zabrakło. – Książka była dystrybuowana w różnych miejscach, dlatego przeszła przez cenzurę. Większa część scen rozbieranych została więc wycięta. Ale spokojnie, skorzystałam z nich przy pisaniu scenariusza filmu (śmiech). Ponieważ film rządzi się swoimi prawami, mogłam sobie pozwolić na znacznie więcej – ujawniła w rozmowie z monolith.pl Folwarska.

Krótko o „Pokusie”

Główną bohaterką jest Inez (w tej roli Helena Englert). To młoda, aspirująca dziennikarka, która marzy o miłości i etacie w prestiżowym wydawnictwie. Gdy już trafi do wyśnionego raju, problemy zaczną się mnożyć. Co więcej, u jej boku pojawi się aż dwóch przystojnych mężczyzn. Obaj tajemniczy i nieobliczalni.

W „Pokusie” młoda kobieta brutalnie zderzy się ze światem osób z pierwszych stron gazet i plotkarskich portali. Wda się w romans z szefem, a także wpadnie w oko przystojnego piłkarza. Przy okazji Inez zacznie prowadzić śledztwo, którego rezultaty przekroczą jej najśmielsze oczekiwania. W pewnym momencie dziennikarka znajdzie się w potrzasku.

Mogę obiecać, że w filmie sceny będą prawdziwe i namiętne. Bohaterowie będą walczyć z pokusami, którym będą próbowali się oprzeć – stwierdziła Folwarska.

Co ciekawe, autorka książki i scenariusza w „Pokusie” zagrała niewielki, ale niezwykle intrygujący epizod: szefową prostytutek. – Aktorką nigdy nie będę. Dla mnie to przygoda i zabawa. Ale gdybym od początku wiedziała, że wystąpię w ekranizacji swojej powieści, to dopisałabym w scenariuszu sceny erotyczne mojej bohaterki z Andreą Pretim – dodała żartobliwie Folwarska.

O FILMIE:

W skandalizującej historii młodej, ambitnej dziewczyny, która podążając za marzeniami wkracza za kulisy świata pięknych i bogatych zobaczymy plejadę najpopularniejszych polskich aktorów, m. in.: Helenę Englert, Piotra Stramowskiego, Joannę Liszowską, Piotra Głowackiego, Klaudię El Dursi, Olę Ciupę, czy Damiana „Stiflera” Zduńczyka. W jedną z głównych ról w filmie wcielił się też Andrea Preti, którego polski widz zna z filmu „Dziewczyny z Dubaju”.

Producentem „Pokusy” jest Lighcraft. Autorką zdjęć jest Agata Utlińska.

Premiera kinowa „Pokusy” zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2023 roku.

Film dystrybuuje Monolith Films.