15 listopada 2022

Uwolnić Poly” – bezpłatne pokazy edukacyjne dla nauczycieli już 21 i 23 listopada!

Nowy film mistrza przygodowego kina familijnego Nicolasa Vaniera, twórcy „BELLI I SEBASTIANA” oraz „CHŁOPCA Z CHMUR”. Ekranizacja bestsellerowej powieści Cecile Aubry, autorki sagi o Belli i Sebastianie. Niezwykła przyjaźń dziesięcioletniej dziewczynki i cyrkowego kucyka dla obojga okaże się początkiem fascynującej przygody.

Dziesięcioletnia Cecile (Elisa de Lambert) wraz z mamą (Julie Gayet) powraca po latach do rodzinnego miasteczka. Dziewczynka czuje się tu obco, nie ma przyjaciół i nie potrafi się odnaleźć w nieznanym miejscu. Nic dziwnego, że z radością przyjmuje wiadomość o pojawieniu się w okolicy objazdowego cyrku. Cecile jest zachwycona prezentowanymi przez artystów sztuczkami, a cyrkowe zwierzaki kradną jej serce. Szczególną sympatią dziewczynka obdarza Poly – uroczego kucyka o niesamowitych zdolnościach. Wkrótce okazuje się, że gburowaty właściciel cyrku (Patrick Timsit)  bardzo źle traktuje swoje zwierzęta, a szczególnie biednego Poly. Cecile układa więc brawurowy plan ratunkowy. Wykrada kucyka i z pomocą miejscowych dzieciaków i tajemniczego pana Victora (Francois Cluzet) rusza w pełną przygód i niebezpieczeństw podroż w poszukiwaniu dobrego domu dla swojego czworonożnego przyjaciela.

Zobacz – relację z pokazu filmu i poznaj opinie obecnych na nim nauczycieli, rodziców oraz uczniów

Aby wziąć udział w pokazie, skontaktuj się z nami: edukacja@monolith.pl

Udział w projekcji tego filmu daje możliwość rozmowy z uczniami na wiele ważnych współczesnych tematów jak: wartość współpracy w grupie, wspólnego działania i dążenia do celu przy zachowaniu zasad empatii oraz skuteczne planowanie działań. Adaptacja w nowym środowisku, poszukiwanie przyjaciela, ochrona zwierząt i środowiska, uwrażliwienie na krzywdę, uprzedzenia i nietolerancja, wolność – czym jest i dlaczego jej pragniemy oraz zagadnienia kluczowe poruszane w filmie jak: zwierzę to nie zabawka czy miejsce zwierząt nie jest w cyrku.

Zachęcamy do pobierania materiałów edukacyjnych stworzonych w oparciu o film. Z pewnością pomogą Państwu zaplanować ciekawą lekcję. Dostępne do pobrania materiały zostały opracowane zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Zawarte w filmie wątki otwierają wiele możliwości do realizacji zajęć szkolnych. Niniejszy pakiet materiałów dzieli się na dwie części. Na początku znajduje się omówienie filmu pod kątem tematów, które można poruszyć w trakcie lekcji czy dyskusji po seansie. Zostały w nim uwypuklone najważniejsze treści, wyróżniające Uwolnić Poly jako wartościową propozycję na grupowe wyjście do kina. Na dalszych stronach proponujemy zestaw aktywności edukacyjnych. Odnoszą się one bezpośrednio do fabuły filmu. Sprawdzą się również na zajęciach w klasie czy jako zadania do wykonania w domu. Dzięki elastyczności i różnorodności nadają się do pracy indywidualnej i grupowej. Treści podzieliliśmy na osobne karty pracy, gotowe do wydrukowania i rozdania młodzieży. Dla małoletniej widowni stanie się źródłem wielu pozytywnych przeżyć. Oferuje sympatycznych bohaterów i bohaterki, wartką akcję, humor, a także prospołeczne przesłanie. Przygody Cecile i Poly stanowią filmową propozycję, która pozwoli na wytchnienie, oderwanie na chwilę myśli od problemów oraz wspólne przeżycie emocji. Jednocześnie mają potencjał na urozmaicenie zajęć szkolnych poprzez ciekawe aktywności do wspólnego wykonania, ale też pogłębioną dyskusję. Dzięki temu nie tylko dostarczą zabaw i wiedzy, lecz staną się także wsparciem dla budowania integracji w klasie.

Aby zamówić pokaz dla swoich uczniów skontaktuj się z najbliższym kinem i zamów pokaz grupowy o dowolnej godzinie!

Znajdź film w repertuarze swojego kina lub skontaktuj się z nami.


Zapraszamy do kontaktu – pomożemy dokonać rezerwacji:

edukacja@monolith.pl, tel. +48 22 122 05 33, +48 662 287 445