25 listopada 2022

„Święta inaczej” już w kinach. Mnóstwo gwiazd! Zobacz zdjęcia

W czwartek, 24 listopada, w warszawskim Multikinie Złote Tarasy odbyła się uroczysta premiera filmu „Święta inaczej” w reżyserii Patricka Yoki. W tej zwariowanej komedii zobaczymy, m. in.: Darię Widawska, Karola Dziubę, Wiktorię Gąsiewską, Adama Zdrójkowskiego, Antoniego Sałaja i Oskara Wojciechowskiego.

Podczas czwartkowej premiery w warszawskim Multikinie Złote Tarasy nie mogło zabraknąć Darii Widawskiej, która wcieliła się w rolę Ewy, główną bohaterkę. – „Święta inaczej” to film wyjątkowy. Jak wskazuje sam tytuł, inny niż komedie romantyczne o świętach, które do tej pory powstały – przyznała aktorka.

Na czerwonym dywanie brylował też uśmiechnięty Adam Zdrójkowski. – Na „Święta inaczej” zapraszam osoby w różnym wieku, dla których okres świąteczny jest bardzo ważny. Osoby, które wiedzą, że nie zawsze jest tak kolorowo, jakby mogło się wydawać i byśmy tego chcieli – stwierdził.

Na premierze pojawili się aktorzy i twórcy filmu. Oprócz Darii Widawskiej i Adama Zdrójkowskiego, uroczystość swoją obecnością uświetnili: Wiktoria Gąsiewska, Antoni Sałaj, Oskar Wojciechowski, Wiktoria Kruszczyńska, Paweł Koślik, Maria Dejmek, Paweł Okoński, Michał Lupa, Adam Organista, Kinga Ilgner, Rafał Kowalski, Michał Czyż, Agnieszka Rajda, Adam Turczyk, Jan Wojtyński, Szymon Kukla, Aleksander Janiszewski, Ludwik Borkowski, Natalia Iwańska, Ola Batko, Edyta Januszewska, Kamil Ruszecki, Wiktor Korzeniowski, Aleksandra Nowosadko, Jerzy Grzechnik i Grzegorz Pierczyński, a także Andrzej Piaseczny, który śpiewa dwie piosenki skomponowane na potrzeby tego filmu.

Wśród gwiazd i influenserów nie zabrakło, m. in.: Jacka Kopczyńskiego, Agnieszki Dygant, Moniki Richardson, Joanny Moro, Aleksandry Szwed, Łukasza Palkowskiego, Elizy Trybały, Jędrzeja Taranka, Zuzi Kaszuby, Pawła Michalskiego, Michała Będźmirowskiego, Ewy Zawady, Małgorzaty Heretyk-Musiały z mężem Ernestem Musiałem, Mariusza Wawrzyńczyka, Vanessy Rojewskiej, Adrianny Krysiana, Kamila Szymczaka, Kacpra Gołąbia, Wiktorii Zborowskiej, Jakuba Gicza.

Gwiazdy o „Świętach inaczej”

Tuż przed premierą filmu Daria Widawska stwierdziła wprost, że „Święta inaczej” to film dla każdego i nie powinno się go przegapić. – „Święta inaczej” opowiadają historię inspirowaną kobietami prawdziwymi, takimi z krwi i kości. Nie wyimaginowanymi ideałami, pokrytymi lukrem i udającymi młodsze, niż są w rzeczywistości. Ewa, czyli główna bohaterka filmu, to normalna kobieta po czterdziestce ze wszystkimi wadami i zaletami, która z dnia na dzień całkowicie zmienia swoje życie. To postać, z którą nie tylko ja będę się mogła utożsamiać – zauważyła aktorka.

„Święta inaczej” to przede wszystkim nowoczesna produkcja, w której każdy znajdzie coś dla siebie. – To film dla kobiet, które jak co roku przed świętami mają mnóstwo pracy: lepią pierogi, uszka, smażą karpia i przygotowują barszcz. Jest on też adresowany do mężczyzn, którzy mają za mało zrozumienia dla kobiet w tym trudnym okresie w roku. A także do młodzieży, która ma problem ze swoimi rodzicami, a specyfika świąt jest im obca. Jednak „Święta inaczej” powinni zobaczyć zwłaszcza ci, którym w życiu codziennym brakuje humoru i oddechu – dodała Widawska.
 
Z aktorką w pełni zgadza się Adam Zdrójkowski, który w filmie „Święta inaczej”, wciela się w przyjaciela syna głównej bohaterki. – To film zarówno do młodego widza, tak mniej więcej w moim wieku, czyli od 18-25 lat, jak również dla starszego widza, który także znajdzie w nim coś dla siebie. W filmie pokazujemy sceny wyjęte z życia, które zrozumieją ludzie dojrzali, z dużym bagażem doświadczeń. Niewykluczone, że część z tego, co zobaczą na ekranie, sami już przeżyli – zakończył Zdrójkowski.

O FILMIE:

Główną bohaterką „Świąt inaczej” jest Ewa (w tej roli Daria Widawska), która jak co roku do świąt Bożego Narodzenia przygotowuje się z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Tym razem jednak nic nie pójdzie po jej myśli. Świat Ewy legnie w gruzach, gdy kobieta przypadkowo dowie się, że mąż ją zdradza, córka (Wiktoria Gąsiewska) oszukuje, a syn (Oskar Wojciechowski) trzyma stronę ojca. Postanawia zrobić coś szalonego. Wsiada do pociągu w nieznane i po raz pierwszy w życiu traci kontrolę nad przyszłością.

Scenariusz: Wiktor Piątkowski, Joanna Kozłowska i Anna Siergiej.

Reżyseria: Patrick Yoka.

„Święta inaczej” w kinach już 25 listopada 2022 roku. Dystrybutorem filmu jest Monolith Films.

Święta Inaczej

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun