29 listopada 2022

Bezpruderyjna, dynamiczna i nowoczesna „Pokusa” wkrótce w kinach. Dziś premiera teasera a w nim – plejada gwiazd!

„Pokusa” to film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Fabuła wyreżyserowana przez Marię Sadowską powstała na podstawie bestsellerowej powieści autorstwa Edyty Folwarskiej. Już dziś widzowie mają okazję zobaczyć teaser produkcji, w której główną role grają Helena Englert, Andrea Preti i Piotr Stramowski.
– Przyznaję, że w obrazku wygląda to światowo. Zresztą tak samo jak cały film. Warto pójść na niego do kina – zapewnia Piotr Stramowski, który wciela się w Maksa.

Teaser „Pokusy” jest nowoczesny, dynamiczny, ale i nie brakuje w nim odważnych scen i ujęć kipiących od namiętności. – Jestem pewna, że nie jest to propozycja skierowana do osób pruderyjnych. Takim ludziom „Pokusy” bym nie poleciła – przyznaje Maria Sadowska, reżyserka „Pokusy” i twórczyni takich hitów, jak: „Dziewczyny z Dubaju” oraz „Sztuki kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”.

Pobierz zwiastun: https://we.tl/t-PZy3zByEpP

„Pokusa” to nie jest historia wyssana z palca

„Pokusa” opowiada historię opartą na faktach. – Pisząc książkę, a potem scenariusz do filmu, czerpałam garściami ze swoich przeżyć i doświadczeń. W filmie widz znajdzie zakazane uczucia, skandale, emocje, intrygi i tajemnice. To taka „Pokusa” bez cenzury – zauważa Edyta Folwarska, która jest dziennikarką i autorką bestsellerowych książek.

Z kolei Piotr Stramowski wykorzystał premierę zwiastuna do bardzo ważnego przesłania skierowanego do widzów. – „Pokusa” jest też przestrogą przed światem pozornie bezpiecznym. W filmie opowiadamy o tym że rzeczywistość, która nas otacza nie jest wcale taka kolorowa, jak nam się wydaje. Mówimy o sytuacjach, które naprawdę miały miejsce – dodaje aktor, który w filmie wciela się w klasyczny „czarny charakter”.

O czym jest „Pokusa”?

Atrakcyjna i ambitna Inez (w tej roli Helena Englert) od zawsze marzy o karierze dziennikarki. Gdy dostaje pracę w popularnym serwisie śledzącym życie gwiazd sportu i ekranu, wydaje jej się, że wielki świat ma na wyciągnięcie ręki. Nie spodziewa się jednak jak dalece różni się on od jej wyobrażeń i jak bardzo może być niebezpieczny dla młodej, niedoświadczonej dziewczyny. Jej szef Filip jest co prawda niezwykle atrakcyjnym mężczyzną, ale traktuje Inez jak dziewczynę na posyłki. Natomiast jej idol Maks, piłkarz u szczytu sławy, okazuje się czarującym, ale niepokojąco tajemniczym facetem. To właśnie o nim Inez ma napisać swój pierwszy materiał. W tym celu przez trzy dni ma nie odstępować go na krok. To, co zobaczy, przeżyje i poczuje będzie jednak musiała zachować tylko dla siebie. Chyba, że znajdzie w sobie odwagę, by wywołać skandal jakiego nikt się nie spodziewa.

Pobierz zdjęcia: https://we.tl/t-61C1UZEf5B

O FILMIE:

W „Pokusie”zobaczymy plejadę najpopularniejszych polskich aktorów, m. in.: Helenę Englert, Piotra Stramowskiego, Joannę Liszowską, Piotra Głowackiego, Klaudię El Dursi, Ewę Ekwę, Olę Ciupę, czy Damiana „Stiflera” Zduńczyka.W jedną z głównych ról w filmie wcielił się też Andrea Preti, którego polski widz pamięta z filmu „Dziewczyny z Dubaju”.


Producentem „Pokusy” jest Lightcraft.
Film dystrybuuje Monolith Films.