29 grudnia 2022

„Pokusa” w kinach już od 27 stycznia! Zobacz zwiastun i plakat!

Bezkompromisowa Maria Sadowska wyreżyserowała wstrząsający film oparty na bestsellerowej powieści Edyty Folwarskiej „Pokusa”. Była dziennikarka tabloidu zdradza w niej kulisy świata sportu, mediów i show-biznesu.

Film będzie dużo mocniejszy. Czy czeka nas kolejny skandal?

Filmowa „Pokusa” w kinach od 27 stycznia 2023.

Dziś po raz pierwszy prezentujemy zwiastun i wyjątkowy plakat tej produkcji.

„Pokusa” to film, którego siłą nośną są prawdziwy skandal, intryga i seks.  Autorką książki i scenariusza filmu jest Edyta Folwarska (współscenarzystą Tomek P Chenczke). Nikt, tak jak ona nie zna tajemnic polskiego establishmentu i show- biznesu– zajmuje się tym zawodowo od ponad szesnastu lat.  Kiedy producenci stanęli przed decyzją komu powierzyć reżyserię filmu, nie mieli wątpliwości. „To musi być Marysia (Sadowska)” – mówi producent.  Główną rolę powierzono Helenie Englert, charyzmatycznej, utalentowanej i zjawiskowej młodej aktorce, dla której rola ta może stać się przepustką do światowego kina. Piotr Stramowski i włoski aktor Andrea Preti wcielają się w główne role męskie, o niezwykle mocnych i kontrastujących charakterach.

Pobierz zwiastun: https://we.tl/t-AsIBz0HL6r

Maria Sadowska zadebiutowała w 2008 jako reżyserka, natomiast znana jest również szerokiej publiczności jako energiczna wokalistka. Jej pełnometrażowy film: „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” stał się jednym z największych hitów frekwencyjnych 2017 roku. Obsypany nagrodami przyciągnął do kin 1,7 miliona widzów. Nie inaczej stało się z „Dziewczynami z Dubaju”. Mimo, że premiera odbyła się w trakcie pandemii, w premierowy weekend „Dziewczyny z Dubaju” obejrzało 278 tys. 893 widzów, co było najlepszym wynikiem polskiego filmu w 2021. Przez kolejne miesiące do kin przyszło ponad milion osób. Film był na ustach wszystkich.

Wszystko wskazuje na to, że równo głośno będzie przy premierze filmu „Pokusa”.  „- To jest  niezwykły film, który ma być początkiem rewolucji, także seksualnej. Błyskotliwe dialogi, skandale, zakazany romans, emocje, intrygi i tajemnice” – mówi Edyta Folwarska. „Mogę obiecać, że treść filmu będzie mocna, a sceny prawdziwe i namiętne, takie, które zachęcą do poszukiwania własnej wolności i seksualności. Bohaterowie będą walczyć z różnymi pokusami, czy uda im się im oprzeć? Czy warto postawić wszystko na jedną kartę, tego dowiecie się po obejrzeniu ‘Pokusy’” – stwierdza pisarka.

„Do tego pomysłu przyciągnął mnie na pewno fakt, że tę historię napisało życie i bardzo wyraźny jest w niej wątek społeczny. Tego szukam w kinie, poza zabawą. ‘Pokusa’ dała szansę na to, żeby opowiedzieć o #MeToo na polskim gruncie, co do tej pory na ekranie nie miało miejsca” – przyznaje z kolei Maria Sadowska i dodaje: „- Ten film opowiedziany jest z perspektywy kobiety i oddaje jej punkt widzenia. Nasz punkt widzenia”.

OPIS

Oparta na faktach skandalizująca historia, w której atrakcyjna i ambitna Inez (w tej roli olśniewająca Helena Englert) od zawsze marzy o karierze dziennikarki. Gdy dostaje pracę w popularnym serwisie śledzącym życie gwiazd sportu i ekranu, wydaje jej się, że wielki świat ma na wyciągnięcie ręki. Nie spodziewa się jednak jak dalece różni się on od jej wyobrażeń i jak bardzo może być niebezpieczny dla młodej, niedoświadczonej kobiety. Jej szef Filip jest co prawda niezwykle atrakcyjnym mężczyzną, ale traktuje Inez jak dziewczynę na posyłki. Natomiast jej idol Maks, piłkarz u szczytu sławy, okazuje się czarującym, ale niepokojąco tajemniczym facetem. To właśnie o nim Inez ma napisać swój pierwszy materiał. W tym celu przez trzy dni ma nie odstępować go na krok. To, co zobaczy, przeżyje i poczuje będzie jednak musiała zachować tylko dla siebie. Chyba że znajdzie w sobie odwagę, by wywołać skandal, który wstrząśnie całym krajem.

O FILMIE

W „Pokusie” zobaczymy plejadę najpopularniejszych polskich aktorów, m. in.: Helenę Englert, Piotra Stramowskiego, Andrea Preti (znanego polskim widzom z roli w filmie „Dziewczyny z Dubaju”), Joannę Liszowską, Piotra Głowackiego, Klaudię El Dursi, Ewę Ekwę, Olę Ciupę, czy Damiana Zduńczyka „Stiflera”. To kino odważne, w którym sceny seksu i intrygi zostały ukazane z różnych perspektyw, a każda z nich jest równie intrygująca jak pociągająca.

Producentem „Pokusy” jest Lightcraft.

Film dystrybuuje Monolith Films.

Film w kinach od 27 stycznia 2023 roku.

Pokusa

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun