10 stycznia 2023

Złote Globy 2023. „Fabelmanowie” w czołówce u bukmacherów

Filmowi fani powoli odliczają godziny do rozpoczęcia 80. ceremonii rozdania Złotych Globów. W nocy z 10 na 11 stycznia Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA) przyzna statuetki w 27 kategoriach. Jednym z faworytów uroczystości są „Fabelmanowie” Stevena Spielberga, film, który w grudniu ub. r. otrzymał aż 5 nominacji. Co ciekawe, Złote Globy 2023 wywołują także duże zainteresowanie wśród osób zajmujących się typowaniem zwycięzców w sieci.

Od kilku dni zakłady bukmacherskie na Złote Globy 2023 cieszą się ogromną popularnością wśród internautów. Świadczy o tym chociażby to, że można je znaleźć w ofercie aż dziesięciu operatorów w Polsce. Każdy z nich udostępnia zakłady w najważniejszych kategoriach, m. in. dla najlepszego filmu dramatycznego i dla najlepszego reżysera.

Jakie szanse u bukmacherów ma Steven Spielberg i „Fabelmanowie”?

Bukmacherzy są jednomyślni „Fabelmanowie” Stevena Spielberga są wymieniani w gronie potencjalnych triumfatorów w kategorii – najlepszy film dramatyczny. Średni kurs na zwycięstwo tej produkcji to 1.55 za każdą postawioną złotówkę. Następny w kolejności jest „Top Gun: Maverick”, który ma u większości buków współczynnik – 5.00. Natomiast „Elvis” może liczyć na kurs od 8.00.

Z kolei na Stevena Spielberga, który jest faworytem wśród bukmacherów do statuetki dla najlepszego reżysera, średni kurs wynosi ok. 1.35-1.45. Kolejni na liście plasują się Daniel Scheinert i Daniel Kwan („Wszystko wszędzie naraz”) ze średnim kursem 4.50. Za zwycięstwo Jamesa Camerona („Avatar: Istota wody”) bukmacherzy zapłacą ok. 11.00 za każdą postawioną złotówkę.

Z matematycznego punktu widzenia oznacza to, że Steven Spielberg i „Fabelmanowie” powinni w środę, 11 stycznia, cieszyć się przynajmniej z dwóch prestiżowych statuetek. Czy tak się stanie, dowiemy się już niebawem…

O FILMIE:

„Fabelmanowie” to historia o żyjącym w odosobnieniu chłopcu, Sammym Fabelmanie (Gabriel LaBelle), który dopiero definiuje swoje marzenia i podąża za nimi. Mocno formującym doświadczeniem jest dla niego odkrywanie kina, które zainteresuje go nie tylko z perspektywy widza, lecz także twórcy. I choć Sammy’ego wychowują kreatywni rodzice: pianistka Mitzi (Michelle Williams) i naukowiec Burt (Paul Dano), czasem ich wizje świata mocno się różnią.

„Fabelmanowie” trafili do regularnej dystrybucji 30 grudnia 2022 roku.

Obsada: Michelle Williams („Manchester by the Sea”, „Venom”, „Blue Valentine”, „Wszystkie pieniądze świata”, „Mój tydzień z Marylin”). Paul Dano („Zniewolony”, „Aż poleje się krew”, „Love & Mercy”, „Batman”, „Młodość“), Seth Rogen („Niedobrani”, „Sąsiedzi”, „Steve Jobs”, „Wpadka”, „Supersamiec”), Judd Hirsch („Piękny umysł“, „Dzień Niepodległości”, „Zwykli ludzie”).
Reżyseria: Steven Spielberg.
Scenariusz: Steven Spielberg, Tony Kushner.
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Fabelmanowie

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun