11 stycznia 2023

Roksana Węgiel świętuje 18. urodziny. Artystka przygotowała dla fanów niespodziankę!

W środę, 11 marca, Roksana Węgiel skończyła 18 lat. Triumfatorka pierwszej edycji programu „The Voice Kids”, Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci, a także gwiazda dubbingu – jej głosem mówiła Mary w „Tajemniczym ogrodzie” – jest już pełnoletnia. Z tej okazji przygotowała dla swoich najwierniejszych fanów nie lada niespodziankę.

11 stycznia startuje preorder mojej nowej płyty, więc spędzę dzień swoich urodzin, udzielając wywiadów. Natomiast premiera mojego nowego singla „Ciche Szepty” miała miejsce dziś o północy na wszystkich serwisach streaming’owych” – ujawniła na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Artystka dodała też, że nie zapomniała o celebrowaniu tego wyjątkowego święta w gronie najbliższych. Będzie na to czas w piątek, 13 stycznia.

Roksana Węgiel. Co o niej wiemy?

Roksana Węgiel urodziła się 11 stycznia 2005 roku w Jaśle.Ma dwóch młodszych braci: Maksymiliana i Tymoteusza. Ukończyła Szkołę Podstawową nr 4 w Jaśle i uczęszczała do Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie fortepianu. Jako ośmiolatka zaczęła uczęszczać na lekcje śpiewu. Śpiewała też w parafialnej scholi dziecięcej.

W 2013 roku Roksana Węgiel rozpoczęła współpracę z Jasielskim Domem Kultury. Była też członkinią hip-hopowej grupy tanecznej R-Revolution.

O FILMIE:

„Tajemniczy ogród”, który trafił do kin niespełna dwa lata temu, to jedna z najpiękniejszych baśni wszech czasów w zupełnie nowej, wizjonerskiej filmowej odsłonie. W polskiej wersji językowej za główną bohaterkę głos podłożyła właśnie Roksana Węgiel.

To opowieść o dziesięcioletniej osieroconej Mary, która przybywa do tajemniczej posiadłości w Yorkshire, by zamieszkać ze swym unikającym ludzi wujem i jego bardzo zasadniczą gospodynią. Mimo surowych zakazów, Mary zaczyna poznawać ukryte zakątki posiadłości, by wkrótce trafić na fantastyczny i ogromny ogród. To tu, wraz z miejscowymi chłopcami Dickonem i Colinem oraz bezpańskim, uroczym psiskiem, dziewczynka odkryje moc wyobraźni, przyjaźni i odwagi.

Obsada: Colin Firth („Jak zostać królem” – OSCAR, „Mamma mia!“, „Samotny mężczyzna”, „Dziennik Bridget Jones”), Julie Walters („Paddington”, “Mamma Mia!“, “Brooklyn”, “Harry Potter i Insygnia Śmierci”), Dixie Egerickx (“Geniusz” – serial, “Patrick Melrose” – serial)
Reżyseria: Marc Munden.
Film dystrybuował w Polsce Monolith Films.

Tajemniczy ogród

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun