17 stycznia 2023

Martin Bourboulon o naturalnych plenerach, aktorach i pracy na planie filmu „Trzej muszkieterowie: D’Artagnan”. Zobacz zwiastun!

Już w maju do polskich kin trafi kostiumowy klasyk – „Trzej muszkieterowie: D’Artagnan” na podstawie adaptacji kultowej powieści Aleksandra Dumasa. W filmie, który wyreżyserował Martin Bourboulon, główne role zagrali: François Civil, Vincent Cassel, Romain Duris i Pio Marmaï. Zdjęcia do tej produkcji trwały ok. 70 dni. Gdzie je realizowano?

Od początku wiedziałem, że to nie może być kolejny nowocześnie nakręcony hit, naszpikowany efektami specjalnymi. Nie chciałem korzystać z nowoczesnej techniki, dlatego postanowiliśmy jak najwięcej zdjęć ogrywać w naturalnych plenerach – przyznał Martin Bourboulon w jednej z rozmów z francuskimi mediami.

Ostatecznie reżyser „Trzej muszkieterowie: D’Artagnan” postawił na swoim. Większość ujęć powstała w paryskim Luwrze, Hôtel des Invalides, zamkach w Fontainebleau i Saint-Germain-en-Laye, cytadeli Saint-Malo oraz zabytkowym centrum miasta Troyes.

Również aktorzy byli zachwyceni, mając okazję odgrywać poza studiem filmowym np. sceny batalistyczne czy pojedynki. Mam nadzieję, że widzowie to zauważą i docenią efekt, który zobaczą na ekranie – stwierdził reżyser.

Martin Bourboulon bardzo sobie cenił możliwość pracy z najpopularniejszymi francuskimi aktorami.

Odkąd udało mi się zebrać pięciogwiazdkową obsadę, byłem spokojny o przyszłość filmu. Pracując z takimi wybitnymi aktorami, miałem ogromny komfort. Już pierwszego dnia zdjęciowego znaleźliśmy wspólny język. Mieliśmy podobne spojrzenie na cały film i charakterystykę poszczególnych postaci. Świetnie się dogadywaliśmy. To była czysta przyjemność. Wierzę, że jeszcze się kiedyś spotkamy w jakimś innym projekcie – dodał Martin Bourboulon.

„Trzej muszkieterowie: D’Artagnan” w polskich kinach od 12 maja.
Zobacz zwiastun filmu:

O czym opowiada film „Trzej muszkieterowie: D’Artagnan”?

Akcja filmu dzieje się od Luwru po pałac Buckingham, od slumsów Paryża po oblężenie La Rochelle. W królestwie podzielonym wojnami religijnymi i zagrożonym inwazją Anglii garstka mężczyzn i kobiet skrzyżujemiecze, by ratować Francję. Głównym bohaterem „Trzej muszkieterowie: D’Artagnan” jest d’Artagnan (w tej roli François Civil), który marzy o tym, by zostać muszkieterem. W realizacji tego pragnienia będą próbowali mu pomóc jego nowi przyjaciele: Atos (Vincent Cassel), Portos (Pio Marmaï) i Aramis (Romain Duris). To u ich boku będzie musiał walczyć wolność, a co więcej, na jego barkach będzie spoczywała odpowiedzialność za dalsze losy Francji.

O FILMIE:

W filmie „Trzej muszkieterowie: D’Artagnan” wystąpili, m.in: François Civil („Sponsoring”, „Jako w piekle, tak i na Ziemi”, „Miłość po francusku”), Eva Green („Casino Royale”, „Królestwo niebieskie”, „300: Początek imperium”), Vincent Cassel („Nienawiść”, „Czarny łabędź”, „Moja miłość”), Pio Marmaï („Podziały”, „Miłością i wodą”, „Mój problem to ty”) i Romain Duris („Smak życia”, „Nowa dziewczyna”, „Gadjo dilo”). Scenariusz: Matthieu Delaporte i Alexandre de la Patellière.
Reżyseria: Martin Bourboulon.
W kinach od 12 maja 2023 roku.
Dystrybucja: Monolith Films.

Trzej muszkieterowie: D’Artagnan

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun