20 stycznia 2023

Widzowie pokochają Helenę Englert. Rok 2023 będzie należał do gwiazdy „Pokusy”!

Nie ma wątpliwości, że Helena Englert to jedna z najzdolniejszych i najbardziej rozchwytywanych polskich aktorek młodego pokolenia. Świadczy o tym chociażby jej imponujący dorobek serialowy. Jednak nie tylko to wyróżnia ją spośród koleżanek po fachu. 22-letnia córka Beaty Ścibakówny i Jana Englerta jest zdeterminowana, by krok po kroku piąć się na aktorski Olimp. Nie boi się żadnych wyzwań. Co tym cenniejsze, artystce – oprócz talentu – nie brakuje też pokory.

– Nie uważam, że wiem wszystko najlepiej. Przecież jeszcze nie skończyłam szkoły aktorskiej i ciągle uczę się tego zawodu (…) Film „Pokusa” i rola Inez wiele mnie nauczyła o tym, nad czym jeszcze w swoim warsztacie muszę pracować – mówi aktorka.

Trudno w to uwierzyć, ale Helena Englert debiutowała już jako dwulatka w… „Superprodukcji” Juliusza Machulskiego. Ma na swoim koncie kilkanaście kreacji na małym ekranie, a popularność zyskała rolami Angeli Kowalskiej w „Barwach szczęścia” i Patrycji Krynickiej w „Diagnozie”. Teraz przyszedł czas na podbój kina.

Kinowy debiut

Na dużym ekranie Helena Englert zadebiutuje w „Pokusie”, która trafi do polskich kin 27 stycznia. W tej produkcji młoda aktorka zaprezentuje swój talent i udowodni, na co ją stać. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości Andrea Preti, który w filmie wciela się w Filipa. Włoski aktor jest przekonany, że dla 22-latki rola Inez okaże się milowym krokiem w karierze. Przepowiada jej świetlaną przyszłość.

– Helena to wspaniała osoba i dobra dusza (…) Cenię ją i lubię jako aktorkę – zawsze mobilizowała swoich partnerów na planie do tego, żeby dawali z siebie najwięcej, byli jak najlepsi. Myślę, że Helena stanie się w Polsce gwiazdą (…) Zasługuje na to, co najlepsze! – przyznał zachwycony Preti.

Nie boi się żadnych wyzwań

Helenie Englert z pewnością nie brakuje zawodowych atutów. Aktorka nie boi się żadnych wyzwań. W „Pokusie” nie brakuje odważnych, wymagających scen, również miłosnych i młoda aktorka poradziła sobie z nimi znakomicie. Jej profesjonalizm urzekł nie tylko aktorów, ale też twórców, którzy obserwowali ją na planie. 

– Helena jest odważna i piękna, charyzmatyczna, naturalna. Przełamuje wszystkie stereotypy i schematy – zauważyła producentka wykonawcza, Paulina Nowak. – Kino zawsze potrzebuje nowych twarzy i jesteśmy przeszczęśliwi, że znaleźliśmy kogoś takiego jak Helena. Na zdjęciach próbnych była znakomita, a chemia między nią, Piotrem Stramowskim i Andreą Preti tylko utwierdziła nas w pierwszym wrażeniu. Helena jest zjawiskowa. Widzowie, którzy wybiorą się na „Pokusę”, zakochają się w niej po uszy.

Trudno w to uwierzyć, ale Helena Englert debiutowała już jako dwulatka w… „Superprodukcji” Juliusza Machulskiego. Ma na swoim koncie kilkanaście kreacji na małym ekranie, a popularność zyskała rolami Angeli Kowalskiej w „Barwach szczęścia” i Patrycji Krynickiej w „Diagnozie”.

Teraz przyszedł czas na podbój kina.

O czym jest „Pokusa”?

Atrakcyjna i ambitna Inez (Helena Englert) od zawsze marzy o karierze dziennikarki. Gdy dostaje pracę w popularnym serwisie śledzącym życie gwiazd sportu i ekranu, wydaje jej się, że wielki świat ma na wyciągnięcie ręki. Nie spodziewa się jednak, jak dalece różni się on od jej wyobrażeń i jak bardzo może być niebezpieczny dla młodej, niedoświadczonej kobiety. Jej szef, Filip (Andrea Preti) jest co prawda niezwykle atrakcyjnym mężczyzną, ale traktuje Inez jak dziewczynę na posyłki. 

Natomiast Maks (Piotr Stramowski), piłkarz, okazuje się czarującym, ale niepokojąco tajemniczym facetem. To właśnie o nim Inez ma napisać swój pierwszy materiał. W tym celu przez trzy dni ma nie odstępować go na krok. To, co zobaczy, przeżyje i poczuje będzie jednak musiała zachować tylko dla siebie. Chyba że znajdzie w sobie odwagę, by wywołać skandal, który wstrząśnie całym krajem.

O FILMIE:

„Pokusa” to film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami zdradzający kulisy świata sportu, mediów i show-biznesu. Jest bezpruderyjny, dynamiczny i nowoczesny. Jego siłą nośną są prawdziwy skandal, intryga i seks.

W „Pokusie” zobaczymy popularnych polskich aktorów, m. in.: Helenę Englert, Piotra Stramowskiego, Joannę Liszowską, Piotra Głowackiego. W jedną z głównych ról w filmie wcielił się też Andrea Preti, którego polski widz pamięta z filmu „Dziewczyny z Dubaju”. Na ekranie nie zabraknie także znanych celebrytów i influenserów: Klaudii El Dursi, Ewy Ekwy, Oli Ciupy czy Damiana „Stiflera” Zduńczyka.

Reżyseria: Maria Sadowska.
Producentem „Pokusy” jest Lighcraft.
Film dystrybuuje Monolith Films.

Pokusa

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun