27 stycznia 2023

Pokusa” już w kinach. Na uroczystej premierze pojawiło się mnóstwo gwiazd. Zobacz zdjęcia!

Helena Englert, Piotr Stramowski, Andrea Preti czy Joanna Liszowska to tylko część z rzeszy znakomitych gwiazd, które swoją obecnością uświetniły premierę „Pokusy” – najnowszego filmu Marii Sadowskiej.

Podczas czwartkowej premiery w warszawskim Multikinie Złote Tarasy nie mogło zabraknąć również twórców filmu i influencerów występujących w „Pokusie”. Seans swoją obecnością uświetnili artyści, celebryci, a także gwiazdy sportu m. in.: Ewa Kasprzyk, Katarzyna Sowińska, Tomasz Iwan i Karolina Woźniak, Marek Włodarczyk, Piotr Vienio Więcławski, Sidney Polak, Magdalena Wójcik, Wojciech Gola, Milena Jaworska, Mariusz Wawrzyńczyk i Mariusz Kozak.

Goście wychodzący z sali kinowej nie kryli, że film przypadł im do gustu a sprytnie utkana, momentami szokująca fabuła, odkryła przed nimi ciemne strony polskiego „showbizu”.

– Jestem przekonany, że film spodoba się widzom. To produkcja skierowana do osób młodych, ale znajdą w nim też coś dla siebie i osoby starsze – wyznał ze śmiechem Marek Włodarczyk, który wciela się w rolę ojca głównej bohaterki

Podobnego zdania był Mariusz Kozak, który popularność zyskał dzięki programowi „Gogglebox, Przed telewizorem”. – Po obejrzeniu filmu chciałbym w pierwszej kolejności pogratulować dwóm kobietom-petardom, czyli reżyserce Marysi Sadowskiej i scenarzystce Edycie Folwarskiej. Polecam ten film przede wszystkim dlatego, że porusza bardzo ważny problem społeczny. Powinni na niego pójść ludzie młodzi, którzy będą mieli okazję dowiedzieć się, czego powinni się wystrzegać i na co powinni uważać w relacjach damsko-męskich – stwierdził.

Również modelka i influencerka Sonia Trzewikowska wyszła z premiery zachwycona. Przyznała, że „Pokusa” bardzo się jej podobała.  – Tak naprawdę, to głęboki film z przekazem. Wskazuje na problem, który może dotyczyć każdego z nas. Są wśród nas osoby znane i wpływowe, które bez żadnych konsekwencji mogą sobie na wiele pozwolić, a tak być nie powinno – zauważyła. 

Wiele osób było zauroczonych Heleną Englert, dla której był to kinowy debiut. – Byłam zachwycona jej grą. Doskonale poradziła sobie z rolą Inez. Była fantastyczna i bardzo przyjemnie się na nią patrzyło. To był jej film i tylko mogę jej pogratulować takiego występu – dodała Karolina Kalina, aktorka, gwiazda polskiego dubbingu. 

O czym opowiada „Pokusa”?

Film opowiada historię atrakcyjnej i ambitnej Inez (w tej roli olśniewająca Helena Englert), która od zawsze marzy o karierze dziennikarki. Gdy dostaje pracę w popularnym serwisie śledzącym życie gwiazd sportu i ekranu, wydaje jej się, że wielki świat ma na wyciągnięcie ręki. Nie spodziewa się jednak, jak dalece różni się on od jej wyobrażeń i jak bardzo może być niebezpieczny dla młodej, niedoświadczonej kobiety. Jej szef Filip jest co prawda niezwykle atrakcyjnym mężczyzną, ale traktuje Inez jak dziewczynę na posyłki.

Natomiast jej idol Maks, piłkarz u szczytu sławy, okazuje się czarującym, ale niepokojąco tajemniczym facetem. To właśnie o nim Inez ma napisać swój pierwszy materiał. W tym celu przez trzy dni ma nie odstępować go na krok. To, co zobaczy, przeżyje i poczuje, będzie jednak musiała zachować tylko dla siebie. Chyba że znajdzie w sobie odwagę, by wywołać skandal, który wstrząśnie całym krajem.

O FILMIE

W „Pokusie” zobaczymy plejadę najpopularniejszych polskich aktorów, m.in.: Helenę Englert, Piotra Stramowskiego, Andreę Pretiego (znanego polskim widzom z roli w filmie „Dziewczyny z Dubaju”), Joannę Liszowską, Piotra Głowackiego, Klaudię El Dursi, Ewę Ekwę, Olę Ciupę czy Damiana Zduńczyka „Stiflera”. To kino odważne, w którym sceny seksu i intrygi zostały ukazane z różnych perspektyw, a każda z nich jest równie intrygująca jak pociągająca.

Producentem „Pokusy” jest Lightcraft.
Film dystrybuuje Monolith Films.
W kinach od 27 stycznia 2023 roku.

Pokusa

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun