2 lutego 2023

„Pokusa” w czołówce kinowych hitów. Damian Stifler Zduńczyk i Klaudia El Dursi ujawniają swoje marzenia i plany na przyszłość

Od kilku dni w polskich kinach niepodzielnie króluje „Pokusa”. Najnowszy film wyreżyserowany przez Marię Sadowską budzi ogromne zainteresowanie widzów. W sieci pojawiły się nawet głosy, że to zasługa celebrytów, których obsadzono w epizodach! Dla wielu to właśnie Klaudia El Dursi królowała na ekranie i przyciągała jak magnes uwagę oglądających. I to nawet wówczas, gdy bez słowa leniwie przechadzała się korytarzem. Kogo zagrała i jakie było największe marzenie prowadzącej „Hotelu Paradise”?

El Dursi doskonale bawiła się na planie „Pokusy”. Wśród profesjonalnych aktorów czuła się jak ryba w wodzie. – Zagrałam Marzenę. Moja bohaterka to celebrytka. Przyznam, że aktorstwo to zawsze było moje niedoścignione marzenie. Miałam je gdzieś z tyłu głowy i długo byłam niepocieszona, że go nie realizuję. Mam nadzieję, że ta niewielka rola w „Pokusie” to dla mnie nowy początek – ujawniła El Dursi.

Reżyserka i aktorzy „Pokusy” nie szczędzili jej komplementów. W trakcie realizacji zdjęć zgodnym chórem podkreślali, że ma talent.

– Takie uwagi to miód na moje serce. Nie studiowałam w szkole aktorskiej, a moje dotychczasowe doświadczenia ograniczały się do konkursów recytatorskich i szkolnych teatrzyków. Ale to było bardzo dawno temu. W aktorstwie pociąga mnie różnorodność. To wspaniałe, że można wcielać się w różne postacie (…) Jeśli natomiast chodzi o „Pokusę“, to miałam nadzieję, że nie będę musiała grać w scenach erotycznych i rozbieranych – dodała Klaudia El Dursi.

Stifler o karierze przez łóżko

Kolejną barwną postacią, która gościnnie pojawiła się w „Pokusie”, był Damian Stifler Zduńczyk. Wytatuowany celebryta z „Warsaw Shore” z impetem wszedł w świat filmu. Chociaż jego rola nie wymagała od niego wyjątkowych umiejętności aktorskich, to i tak był w centrum zainteresowania.

– W filmie Marysi Sadowskiej i Edyty Folwarskiej zagrałem w dwóch ujęciach. Jedno zapamiętałem bardziej, ponieważ była to scena seksu. Mój bohater ma na imię Kamil i jest kochankiem jednej z głównych bohaterek, w którą wciela się Ewa Ekwa. Przyznam, że jestem z tej sceny bardzo zadowolony. Super też, że nie musiałem nic mówić, bo to akurat mnie stresuje – stwierdził z rozbrajającą szczerością.

Stifler przypomniał, że nie miał problemu z nagością, ponieważ w „Warsaw Shore” alkohol lał się strumieniami, a żaden z uczestników nie stronił od seksu. – Dlatego byłem pewien, że sceny erotyczne w filmie nie sprawią mi żadnej trudności. Tutaj zauważyłem, że aktorstwo to ciężka robota. Do filmu trafiłem na zaproszenie Marysi Sadowskiej, którą poznałem w „Fort Boyard”. Z kolei Edycie Folwarskiej w żartach wspomniałem, że chcę zrobić karierę przez łózko. Mam nadzieję, że zrealizuję swój plan i jeszcze zagram w niejednym filmie – dodał ze śmiechem Damian Zduńczyk.

O czym opowiada „Pokusa”?

Film opowiada historię atrakcyjnej i ambitnej Inez (w tej roli olśniewająca Helena Englert) od zawsze marzy o karierze dziennikarki. Gdy dostaje pracę w popularnym serwisie śledzącym życie gwiazd sportu i ekranu, wydaje jej się, że wielki świat ma na wyciągnięcie ręki. Nie spodziewa się jednak, jak dalece różni się on od jej wyobrażeń i jak bardzo może być niebezpieczny dla młodej, niedoświadczonej kobiety. Jej szef Filip jest co prawda niezwykle atrakcyjnym mężczyzną, ale traktuje Inez jak dziewczynę na posyłki.

Natomiast jej idol Maks, piłkarz u szczytu sławy, okazuje się czarującym, ale niepokojąco
tajemniczym facetem. To właśnie o nim Inez ma napisać swój pierwszy materiał. W tym celu
przez trzy dni ma nie odstępować go na krok. To, co zobaczy, przeżyje i poczuje, będzie
jednak musiała zachować tylko dla siebie. Chyba że znajdzie w sobie odwagę, by wywołać
skandal, który wstrząśnie całym krajem.

O FILMIE

W „Pokusie” zagrała plejada najpopularniejszych polskich aktorów, m.in.: Helena
Englert, Piotr Stramowski, Andrea Preti, Joanna Liszowska, Piotr Głowacki, Klaudi El Dursi, Ewa Ekwa, Ola Ciupa czy Damian Zduńczyk.
Producentem „Pokusy” jest Lightcraft.
Film dystrybuuje Monolith Films.
W kinach od 27 stycznia 2023 roku.

Pokusa

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun