9 lutego 2023

Twórcy serii „After” zekranizowali kolejny bestseller! „Piękna katastrofa” w kinach od 28 kwietnia. Dziś premiera zwiastuna

„Piękna katastrofa” (tyt. oryg. „Beautiful Disaster”) to ekranizacja bestsellera Jamie McGuire. Choć podjęli się jej twórcy blockbusterowej serii „After ” i „Szkoły uwodzenia”, to nie jest kolejny słodki romans dla nastolatek. Jest tu zdecydowanie więcej humoru i pikanterii. 

Film na motywach popularnej powieści trafi do polskich kin pod koniec kwietnia, a już dziś premiera zwiastuna!

 Stanach Zjednoczonych „Piękna katastrofa” zadebiutowała na rynku wydawniczym w 2011 roku. Z miejsca zyskała liczne grono zagorzałych wielbicieli. Trzy lata później zachwyciła też polskie czytelniczki, które z zapartym tchem śledziły losy głównych bohaterów i historię ich wzruszającej i trudnej miłości.

Kiedy film?

Wielu fanów nie mogło się doczekać chwili, gdy „Piękna katastrofa” zostanie przeniesiona na duży ekran. Marzyli o tym. Dawali temu wyraz na przeróżnych forach w mediach społecznościowych. W końcu ich prośby zostały wysłuchane. W 2021 roku potwierdzono, że „Piękna katastrofa” zostanie zekranizowana.

Kto wcielił się w Abby i Travisa w „Pięknej katastrofie”?

Główne role powierzono Dylanowi Sprouse’owi, który wcielił się w Travisa, i Virginii Gardner (Abby). Jak ten wybór skomentował reżyser Roger Kumble?

– Uważam, że główna obsada „Pięknej katastrofy” to strzał w dziesiątkę. Zarówno z Ginny jak i z Dylanem miałem już okazję pracować przy innych projektach. To profesjonaliści w każdym calu. Wiedziałem, że się dogadamy. Cieszę się, że znowu spotkaliśmy się na planie. To była duża przyjemność i spore wyzwanie – wyznał Kumble w jednym z wywiadów.

O czym opowiada „Piękna katastrofa”?

Film opowiada o Travisie, który jest dokładnie tym, z kim świeżo upieczona studentka Abby nie powinna mieć nic do czynienia. Noce spędza, walcząc w nielegalnych walkach bokserskich, a dni upływają mu na podrywaniu studentek z kampusu. Abby jest odporna na jego zaloty. Zaintrygowany jej nieprzystępnością, Travis proponuje Abby zakład: jeśli przegra kolejną walkę, na miesiąc wyrzeknie się seksu. Jeśli zaś wygra, Abby będzie musiała na miesiąc z nim zamieszkać. Travis nie podejrzewa nawet, że wkrótce na jaw wyjdzie mroczna przeszłość dziewczyny, która może ich niespodziewanie do siebie zbliżyć.

Brzmi znajomo, nieprawdaż? Ale „Piękna katastrofa” zaskoczy tych, którzy spodziewali się czegoś w stylu kolejnego „Aftera”. To trzeba zobaczyć. 

W „Pięknej katastrofie” wystąpili Dylan Sprouse („After 2”, „Banana Split”, „Czarodzieje z Waverly Place” – serial, „Tygrys”), Virginia Gardner („Halloween”, „Powiedz mi jak umrę”, „Nie patrz w dół”). 

W pozostałych rolach zobaczymy – Autumn Reeser, Briana Austina Greena, Roba Estesa, Samuela Larsena i Libe Barera.

Reżyseria: Roger Kumble („After 2”, „Szkoła uwodzenia”, „Ostrożnie z dziewczynami”)

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.
W kinach od 28 kwietnia 2023 roku.

Piękna katastrofa

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun