23 lutego 2023

„Wszystko o moim starym” – najnowsza komedia z De Niro, to najlepszy prezent na Dzień Ojca. Zobacz zwiastun!

Robert De Niro ani myśli zwalniać tempa i rozkoszować się aktorską emeryturą. Wprost przeciwnie. Mimo zbliżających się osiemdziesiątych urodzin, przygotował dla swoich najwierniejszych fanów wyjątkową niespodziankę. Latem do polskich kin trafi pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji komedia – „Wszystko o moim starym” (tyt. oryg. „About My Father”). De Niro wciela się w rolę ojca Sebastiana Maniscalco – popularnego komika i stand-upera.

„Wszystko o moim starym” to opowieść o przygotowaniach do ślubu, który stanie pod znakiem zapytania, gdy senior rodu zapragnie lepiej poznać przyszłą synową oraz jej rodziców w trakcie wspólnego weekendu. Prostolinijny włoski imigrant o południowym temperamencie kontra rodzina konserwatywnych bogaczy, którzy na wszystkich patrzą z góry. Co może pójść nie tak?

„Wszystko o moim starym” to gotowa recepta na wyborną komedię. Trudno się więc dziwić, że Robert De Niro bez specjalnych oporów zgodził się wziąć udział w tym projekcie. Już sam pomysł przypadł mu do gustu. 

Fot. Kadr ze zwiastuna filmu

– Jestem w takim wieku, że muszę być bardzo selektywny w dobieraniu ról. Tym razem nie miałem żadnych wątpliwości. Zdecydowałem się zagrać Salvo, ponieważ uznałem, że to bardzo ciekawe wyzwanie aktorskie. Poza tym miałem już okazję pracować z Sebastianem na planie „Irlandczyka” i z sentymentem wspominam ten czas. Również na planie „About My Father” świetnie się ze sobą dogadywaliśmy i bawiliśmy grając ojca i syna. Mam nadzieję, że widzowie to docenią – stwierdził w jednym z wywiadów Robert De Niro.

Spekulacje obsadowe w „Wszystko o moim starym”

Z kolei Sebastian Maniscalco nie krył swojego zachwytu, że mistrz nie tylko zakochał się w jego scenariuszu, ale również zapalił się do tego, by zagrać u jego boku.  

– Do dziś nie mogę w to uwierzyć, że się zgodził. Nawet nie wyobrażałem sobie kogoś innego w tej roli. Od początku wiedziałem też, że w filmie zagram jego syna, mimo iż wielu sugerowało, że to rola dla Leonardo DiCaprio. Jednak nie uległem tym sugestiom i postawiłem na swoim – przyznał w jednym z wywiadów online.Komik bał się tylko reakcji swojego biologicznego ojca, którym się inspirował przy tworzeniu głównego bohatera. Zupełnie niepotrzebnie! Maniscalco uznał bowiem, że De Niro w „About My Father” to wypisz-wymaluj jego kopia.  

– Był bardzo dumny i szczęśliwy, że to właśnie on go zagra. Ma do niego wielki szacunek. Zaakceptował go od razu. Jestem przekonany, że zachwyci go też efekt finalny – dodał Sebastian Maniscalco, współautor scenariusza.

O FILMIE:

Głównym bohaterem „Wszystko o moim starym” jest ojciec Sebastiana (w tej roli Robert De Niro), Włoch z krwi i kości. Nie owija w bawełnę, nie przestrzega konwenansów, ma niewyparzony język i mocno niepoprawne poczucie humoru. Gdy dowiaduje się, że jego jedyny syn (Sebastian Maniscalco) zamierza oświadczyć się swej ukochanej Ellie (Leslie Bibb), postanawia pomóc mu w tej ryzykownej misji, a przede wszystkim sprawdzić czy rodzina dziewczyny spełnia jego surowe standardy.

Sebastian wie, że spotkanie jego prostolinijnego ojca z zamożną i konserwatywną rodziną Ellie grozi katastrofą. Liczy jednak, że uda się go jakoś okiełznać i zaprezentować jako spokojnego, miłego starszego pana. Wkrótce zrozumie, jak bardzo się mylił. Rodzinny weekend w luksusowej posiadłości przyszłych teściów Sebastiana okaże się pasmem nieporozumień, wpadek i szokujących odkryć, bo jego tatko nie zamierza udawać kogoś, kim nie jest. Czy miłość Ellie i Sebastiana jest w stanie przetrwać tę próbę?

Wszystko o moim starym” wyreżyserowała Laura Terruso („Cześć, mam na imię Doris”, „Wytańcz to”, „Dickinson”).

W filmie wystąpili, m. in.: Robert de Niro („Taksówkarz”, „Łowca jeleni”, „Wściekły Byk”, „Kasyno”, „Dawno temu w Ameryce”, „Chłopcy z ferajny, „Nietykalni”, „Poznaj mojego tatę“), Sebastian Maniscalco („Green Book”, „Irlandczyk”, „Berek”, „Cruise”), Leslie Bibb („Asy z klasy”, „Iron Man”, „Iron Man 2″, „Prawo zemsty”, „Wyznania zakupoholiczki”), Anders Holm („Kim jest Anna?“, „Mistrzowie”, „Wielkie wydarzenie”), Kim Cattrall („Seks w wielkim mieście” – serial, „Autor widmo”, „Akademia policyjna”, „Crossroads – Dogonić marzenia”). 

Film w polskich kinach od 23 czerwca 2023 roku.

Tyt. oryg.: „About My Father”.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Wszystko o moim starym

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun