1 marca 2023

Monica Bellucci wyciąga z kłopotów Toni Collette. Komedia „Mafia Mamma” w kinach już na Dzień Matki! ! Zobacz zwiastun i zdjęcia

Kristin (Toni Collette), zwyczajna, amerykańska gospodyni domowa z dnia na dzień staje się… szefową mafii. Jej wiedza na temat zorganizowanej przestępczości jest znikoma, na szczęście ma obok siebie Biancę (Monica Bellucci), która nauczy ją być prawdziwą matką chrzestną. 

Zaskakująca, zabawna, inna niż wszystkie – taka w telegraficznym skrócie jest „Mafia Mamma”. To historia Kristin Balbano, typowej amerykańskiej kury domowej, która wiedzie życie nudne jak flaki z olejem, wyzute z emocji i płomiennych romansów. Balbano nie wierzy w nowy początek. Jest pewna, że nic ciekawego już jej nie spotka. I tu się myli!  Wszystko się zmieni, gdy przyjmie cokolwiek kłopotliwy spadek po zmarłym włoskim dziadku. Od tej chwili zacznie się ostra jazda bez trzymanki. Szalony rollercoaster! Na szczęście do akcji wkroczy Bianca, która wprowadzi Kristin w meandry mafijnych zasad.

Mafia Mamma” trafi do polskich kin pod koniec maja, ale już dziś prezentujemy zwiastun tej zabawnej kryminalnej produkcji.

– Opowiadamy o zwykłej kobiecie, która nigdy nie miała problemów z wymiarem sprawiedliwości, a z dnia na dzień zostaje matką chrzestną włoskiej mafii. Jej wiedza o zorganizowanej przestępczości pochodzi z popularnych programów i filmów. A to nie wystarczy, by poradzić sobie w przestępczym środowisku. Kristin strzela więc gafę za gafą. Na szczęście ma obok siebie Biancę (Monica Bellucci), która wyciąga ją z każdej opresji – ujawniła w jednym z wywiadów reżyserka Catherine Hartwicke, autorka m.in. kultowego „Zmierzchu”.

Dwie gwiazdy na planie

Zdjęcia do „Mafia Mamma” realizowano od 9 maja do 22 czerwca ub.r. w słonecznym Bracciano.  Hartwick była podekscytowana możliwością współpracy z Toni Collette i Monicą Bellucci. – To było dla mnie absolutnie wyjątkowe przeżycie i komfort móc pracować z tak świetnymi aktorkami, które wchodząc na plan zdjęciowy, miały pomysł na swoje bohaterki. Od razu znalazłyśmy wspólny język. To prawdziwe profesjonalistki – zauważyła Hartwicke.

Z kolei Toni Collette nie ma najmniejszych wątpliwości, że „Mafia Mamma” to film, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. – To komedia, której nie sposób się oprzeć. Widzowie na pewno się w niej zakochają – dodała aktorka w mediach społecznościowych.

O FILMIE:

Główną bohaterką „Mafia Mamma” jest Kristin (Toni Collette), która ma wrażenie, że nic ekscytującego jej już w życiu nie czeka. Dzieci wyfrunęły z gniazda, a mąż od dawna woli dziobać poza domem. Gdy z Włoch nadchodzi wiadomość o śmierci dziadka, Kristin wyrusza na pogrzeb, który wywróci jej życie do góry nogami. Uroczy staruszek przed śmiercią uczynił Kristin jedyną spadkobierczynią swojego biznesu. A że parał się dość nielegalnym zajęciem, wnuczka staje przed poważnym wyzwaniem. Dziadzio był szefem groźnej mafijnej rodziny, a jego śmierć zaostrzyła apetyt konkurencyjnych rodów. Kristin będzie musiała zamienić wałek do ciasta na kij baseballowy, a miotłę na karabin, jeśli sama nie chce skończyć w betonowych trzewikach. Strzeżcie się matki chrzestnej!

Obsada: Toni Collette („Na noże”, „Dziedzictwo. Hereditary””, „Szósty zmysł”, „Był sobie chłopiec”, „Godziny”), Monica Bellucci („Matrix: Rewolucje”, „Malena”, „Nieodwracalne”, „Spectre”, „Pasja”, „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”), Alfonso Perugini („To była ręka Boga”) I inni.
Reżyseria: Catherine Hardwicke („Zmierzch”, „Trzynastka”, „Już za tobą tęsknię”).
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.
Film w kinach od 26 maja.