27 marca 2023

137,5 miliona dolarów: Baba Jaga rządzi!!! John Wick 4″ rozbił bank. Najlepsze otwarcie w Polsce i na świecie

Od 24 marca „John Wick 4” rozgościł się w kinach na całego. Jeszcze przed wejściem na ekrany film zbierał znakomite recenzje. Mówiło się wręcz, że jest najlepszy z całej serii. Keanu Reeves sam uważa tę część za „najciekawszą i najbardziej widowiskową”. 

Fani JW, kina akcji i Keanu Reevesa zagłosowali biletami! Przez pierwszy weekend tylko w USA i Kanadzie „John Wick 4” zarobił 73,5 miliona dolarów. Przychód w pozostałych krajach to 64 miliony USD, co daje łączną kwotę 137,5 milionów dolarów (wraz z przedpremierami). To najlepszy weekend otwarcia spośród wszystkich filmów o przygodach Johna Wicka. 

Nie inaczej jest w Polsce. W weekend otwarcia film obejrzało 157 856 widzów wraz z pokazami przedpremierowymi! Jest to najlepsze otwarcie filmu w Polskich kinach w marcu i jedno z najlepszych kinowych otwarć spośród wszystkich filmów w 2023 roku! Natomiast na całą filmową serię John Wick bilety kupiło już ponad 800 000 polskich widzów a licznik nadal tyka!

Cóż, nie od dziś wiadomo, że w starciu z Johnem Wickiem nikt nie ma szans, nawet superbohaterowie. John wdarł się na szczyt polskiego i amerykańskiego box-office’u i czeka tam na śmiałków, którzy chcą spróbować z nim swoich sił.

I wszystko wskazuje na to, że niełatwo będzie z tego szczytu strącić. Na Rotten Tomatoes film ma po 95% pozytywnych opinii – od widzów i krytyków; na imdb.com film ma rating 8,5%; użytkownicy Google oceniają pozytywnie tę część w 96%, natomiast krytycy filmweb.com dają filmowi łączną notę 8,2 punktów. Niektórym John Wick 4 podoba się bardziej niż tegoroczne Oskarowe hity.

Przypominamy, że John Wick to płatny zabójca, jeden z najlepszych w swoim fachu, który w imię miłości przeszedł na „zawodową emeryturę”, próbując zapomnieć o latach czynienia zła. W czwartej części Keanu staje  do ostatecznego pojedynku, który może dać mu upragnioną wolność. Tylko, że teraz przeciwko sobie ma całą międzynarodową organizację najlepszych płatnych zabójców, a jej nowy szef Markiz de Gramont jest równie wyrafinowany, co bezlitosny. Zanim John stanie z nim oko w oko, będzie musiał zmierzyć się z plejadą twardzieli, którzy wiedzą wszystko o zabijaniu. Tuż przed wielkim finałem tej morderczej symfonii, John Wick trafi na trop swojej dalekiej rodziny, której członkowie mogą mieć decydujący wpływ na wynik całej rozgrywki.

Film, pokazywany jest również w formatach IMAX® i 4DX®

Obsada: Keanu Reeves, Donnie Yen, Bill Skarsgård, Laurence Fishburne, Hiroyuki Sanada, Shamier Anderson, Lance Reddick, Scott Adkins, Rina Sawayama.
Reżyseria: Chad Stahelski.
Scenariusz: Shay Hatten i Michael Finch.
Premiera w Polsce: 24 marca 2023. 

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

John Wick 4

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun