4 kwietnia 2023

Zarobił już 245 milionów dolarów, zabijając 140 zbirów i wypowiadając tylko 380 słów w trakcie 166 minut. „John Wick 4” w liczbach!

John Wick więcej walczy, niż mówi. Jednemu z widzów udało się obliczyć, że w najnowszej, czwartej części główny bohater zabił 140 osób, co stanowi absolutny rekord. W pierwszej części wyeliminował blisko połowę mniej, bo 77 osób. W drugiej ta liczba rośnie do 128. Trzeci film to kolejnych 94 martwych przeciwników. Teraz więc wiemy, że John Wick zabił łącznie 339 przeciwników.

Jeden zgon na minutę

Pojawiły się też bardziej złożone obliczenia: pierwszy film trwa 101 minut i średnio główny bohater zabija kogoś co minutę i 19 sekund. Drugi rozdział zabójczej sagi liczył sobie 122 minuty. W tej części ktoś umiera przeciętnie co 57 sekund. W przypadku trwającego 131 minut „Parabellum” 
– co minutę i 23 sekundy. A w przypadku czwórki, która trwa 169 minut co minutę i 12 sekund. 
I wszystko jasne!

4 roleksy i ponad 30 koszulek

Wick musiał w ostatniej części zgładzić aż 140 osób, a przecież produkcja nie miała tylu kaskaderów. Dlatego każdy z nich musiał był uśmiercany na ekranie kilka razy. Gdy Keanu Reeves szykował prezenty dla pracujących przy filmie kaskaderów, wszystko dokładnie policzył. Każdemu podarował koszulki z liczbami wskazującymi na to, ile razy „zginął” w filmie. Niektóre koszulki miały nadruk 
z liczbą większą od 20. Natomiast czwórce najwytrwalszych kaskaderów aktor podarował też zegarki marki Rolex z wygrawerowaną, imienną dedykacją.

7 nocy  i 222 schody

Siedem nocy trwało kręcenie kultowej już sceny czwartej części, kiedy John Wick wspinał się po 222 schodach wiodących do paryskiej Bazyliki Sacré-Cœur. 35 kaskaderów atakowało nieustannie wspinającego się Wicka. O kulisach kręcenia tego ujęcia opowiedział koordynator scen akcji, Jeremy Marinas. – Reżyser chciał mieć stu gości spadających ze schodów. I chciał, bym zadbał o to, żeby reakcja każdego z nich była zupełnie inna – powiedział.

W czwórce pada 380 słów

Jak donosi „Variety”, w trwającym trzy godziny filmie aktor wypowiada dokładnie 380 słów, a większość jego wypowiedzi to pojedyncze pomruki i „Yahhh”. Dla porównania w trwającej 101 minut pierwszej odsłonie cyklu z jego ust padają dokładnie 484 słowa.  

Hit kasowy

W ciągu trzech pierwszych dni film akcji zarobił na całym świecie blisko 140 mln dolarów. Po dziesięciu 245 milionów USD. A jak jest w Polsce? W weekend otwarcia film obejrzało 157 856 widzów wraz z pokazami przedpremierowymi! Jest to najlepsze otwarcie filmu w polskich kinach w marcu i jedno z najlepszych kinowych otwarć spośród wszystkich filmów w 2023 roku! Po drugim weekendzie suma widzów przekroczyła 310 tysięcy!

O FILMIE:

Ceny idą w górę, więc także stawka za głowę legendarnego zabójcy, Johna Wicka przebiła już sufit. Stając do ostatecznego pojedynku, który może dać mu upragnioną wolność i zasłużoną emeryturę, John wie, że może liczyć tylko na siebie. Dla niego, to nic nowego. To co zmieniło się tym razem, to fakt, że przeciwko sobie ma całą międzynarodową organizację najlepszych płatnych zabójców, a jej nowy szef Markiz de Gramond jest równie wyrafinowany, co bezlitosny.

Zanim John stanie z nim oko w oko, będzie musiał odwiedzić kilka kontynentów mierząc się z całą plejadą twardzieli, którzy wiedzą wszystko o zabijaniu. Tuż przed wielkim finałem tej morderczej symfonii, John Wick trafi na trop swojej dalekiej rodziny, której członkowie mogą mieć decydujący wpływ na wynik całej rozgrywki.

Obsada: Keanu Reeves, Donnie Yen, Bill Skarsgård, Laurence Fishburne, Hiroyuki Sanada, Shamier Anderson, Lance Reddick, Scott Adkins, Rina Sawayama.
Reżyseria: Chad Stahelski.
Scenariusz: Shay Hatten i Michael Finch.
Premiera w Polsce: 24 marca 2023.
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

John Wick 4

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun