12 kwietnia 2023

Toni Collette rozwodzi się po blisko 20 latach małżeństwa i zaczyna wszystko odnowa. Tak jak jej bohaterka w kinowym hicie „Mafia Mamma”!

Kilka miesięcy temu media obiegła informacja, że wieloletnie małżeństwo Toni Collette, aktorki znanej z takich hitów jak „Był sobie chłopiec” czy „Na noże” legło w gruzach, po tym, jak na jaw wyszły zdrady jej męża. W komedii „Mafia mama” główna bohaterka Kristin również przyłapuje męża na zdradzie i to we własnym domu. Jednak Toni w życiu i na ekranie radzi sobie… brawurowo. Bo zawsze można zacząć wszystko od nowa!

W grudniu zeszłego roku fotoreporterzy jednego z popularnych portali przyłapali męża aktorki „na gorącym uczynku”. Dave Galaffasi, z którym Toni Collette wychowuje dwójkę dzieci: 15-letnią Florence i 11-letniego Arlo Roberta, obściskiwał się i całował tajemniczą blondynkę na jednej z plaż w Sydney. Gdy zdjęcia ujrzały światło dzienne, 50-letnia gwiazda „Mafii Mammy” zareagowała błyskawicznie. Nie puściła tego płazem, tylko postanowiła rozwieść się z wiarołomnym muzykiem. Oboje wydali oświadczenie, które potem rozesłali do mediów. 

Po długim okresie separacji, pełni wdzięczności ogłaszamy, że się rozwodzimy. Jesteśmy zjednoczeni w naszej decyzji. Rozstajemy się z wzajemnym szacunkiem i troską. Nasze dzieci są dla nas najważniejsze, dlatego będziemy nadal rozwijać się jako rodzina, lecz w nieco innym kształcie. Jesteśmy wdzięczni za waszą miłość i przestrzeń, którą nam dajecie w czasie, kiedy ewoluuje” – czytamy w nim.

W życiu jak w filmie „Mafia Mamma”

Główną bohaterką „Mafii Mammy” jest Kristin, grana właśnie przez Toni Collette, która ma wrażenie, że nic ekscytującego jej już w życiu nie czeka. Ciężko walczy o swoją karierę i perfekcyjnie ogarnia dom. Ale czy jest wystarczająco za to doceniana? Jej syn wyfrunął już z gniazda, a mąż, jak się okazuje, od dawna woli miłość… poza domem. 

Gdy nagle z Włoch nadchodzi wiadomość o śmierci dziadka, Kristin wyrusza na pogrzeb, który wywróci jej życie do góry nogami. Uroczy staruszek przed śmiercią uczynił Kristin jedyną spadkobierczynią swojego biznesu, a ponieważ parał się dość nielegalnym zajęciem, wnuczka staje przed poważnym wyzwaniem.

Szybko okazuje się, że dziadek był szefem groźnej mafijnej rodziny, a jego śmierć zaostrzyła apetyt konkurencyjnych rodów. Kristin będzie więc musiała zamienić wałek do ciasta na kij baseballowy lub karabin, jeśli sama nie chce skończyć w betonowych trzewikach. Strzeżcie się nowej, przebojowej matki chrzestnej!

Czy Kristin poradzi sobie w „nowym życiu”? Czy podoła wyzwaniom bez naruszania swoich życiowych zasad? Czy odkryje w sobie siłę i talenty, o których nie miała do tej pory pojęcia?  Na razie możemy powiedzieć tylko jedno – ten film to niesamowita afirmacja kobiecości. Dla kobiet w każdym wieku.  Bo zawsze możesz zacząć od nowa! I mężczyzna nie zawsze jest ci do tego potrzebny. 

Obsada: Toni Collette („Na noże”, „Dziedzictwo. Hereditary””, „Szósty zmysł”, „Był sobie chłopiec”, „Godziny”), Monica Bellucci („Matrix: Rewolucje”, „Malena”, „Nieodwracalne”, „Spectre”, „Pasja”, „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”), Alfonso Perugini („To była ręka Boga”).

Reżyseria: Catherine Hardwicke („Zmierzch”, „Trzynastka”, „Już za tobą tęsknię”).
Film trafi do kin 26 maja.
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Mafia Mamma

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun