17 kwietnia 2023

Libe Barer jako America Mason w „Pięknej katastrofie”. Co wiemy o filmowej przyjaciółce Abby Abernathy?

Nie mamy wątpliwości, że „Piękna katastrofa” (tyt. oryg. „Beautiful Disaster”) skradnie serca wszystkim, którzy zobaczą ją na dużym ekranie. To wyjątkowa komedia romantyczna z ostrym pazurem. Do tego wyróżnia się świetnym scenariuszem, a bohaterowie są z krwi i kości.

W tej produkcji, która trafi do polskich kin już 28 kwietnia, główne role powierzono Dylanowi Sprouse’owi i Virginii Gardner. Ale to nie jedyne aktorskie „perełki” filmu na podstawie bestsellera Jamie McGuire.

Naszą faworytką w obsadzie „Pięknej katastrofy” jest Libe Barer. 31-latka wciela się w Americę Mason, przyjaciółkę i powierniczkę sekretów Abby Abernathy. To typowa amerykańska studentka – bezkonfliktowa, zawsze uśmiechnięta, dla której priorytetowe są: miłość i pielęgnacja udanego związku. Na pierwszy rzut oka postać przeciętna i dość nieciekawa. I pewnie taka by pozostała, gdyby nie… warsztat, wyczucie i pomysły Barer.

Bezdyskusyjnie aktorka dodała charakteru tej wydawałoby się mało wyrazistej bohaterce, o czym przekonać się można tylko oglądając film w kinie. Barer udowodniła, że również takie role można dopracować w szczegółach, by przypadły widzom do gustu. I za to należą jej się wielkie brawa!

W tym miejscu rodzi się pytanie – czy prywatnie Libe Barer jest podobna do Americy Mason?

Libe Barer: rodzina

I tu kolejna niespodzianka, choć zupełnie innego rodzaju. Przeglądając konta aktorki w mediach społecznościowych, jej wpisy, komentarze i wywiady, nie sposób oprzeć się wrażeniu, że Libe Barer skutecznie chroni swoje życie prywatne. Aż do przesady. Pewnie dlatego informacji o niej jest jak na lekarstwo. To aktorka-zagadka dla wielbicieli jej talentu.

Co o niej wiemy? Na pewno jedna z gwiazd „Pięknej katastrofy” przyszła na świat 19 grudnia 1991 roku w Los Angeles. Jest zodiakalnym Strzelcem i numeryczną 6. Ma 157 cm wzrostu i waży 48 kilogramów. Co jeszcze?

To córka Any i Sergio Barerów. Młodsza siostra Libe – Ariela Barer (24 l.) – też z powodzeniem próbuje swoich sił w aktorstwie. Wystąpiła już, m. in. w: „Runaways”, „Amerykańskiej dziewczynie”, czy w „Rebel”.

Co z życiem uczuciowym Libe?

Libe Barer: partner

W tej kwestii oddajmy głos filmowej Americy Mason. „Jestem singielką. W tej chwili z nikim się nie spotykam i moje serce jest wolne” – napisała kilka tygodni temu gwiazda „Pięknej katastrofy” na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Nieco wcześniej przyznała z rozbrajającą szczerością, że ma za sobą jeden poważny związek, ale „nie chce ujawniać personaliów osoby, w której była zakochana na zabój”.

Aktorka nie ma dzieci i w najbliższej przyszłości nie planuje macierzyństwa.

Ponadto, Libe Barer od kilku lat praktykuje jogę, kocha podróże. Jest też stałą bywalczynią największych festiwali muzycznych w USA. I to by było na tyle. Dużo to i mało, ale zawsze coś…

A co z jej dorobkiem aktorskim?

Libe Barer: filmografia

Libe Barer, która osiem lat temu wystąpiła w reklamie nowej kanapki z kurczakiem i guacamole sieci restauracji Subway, ma całkiem pokaźny dorobek zawodowy. Jej kariera rozpoczęła się w 2007 roku. Wówczas zagrała epizod w dwóch odcinkach serialu popularnego, młodzieżowego „ICarly”.

Potem wystąpiła, m. in. w: „Chirurgach”, „Widzę Cię!”, „Parenthood”, a także wcieliła się w Carly Bowman w 30 odcinkach serialu „Pete kombinator” („Sneaky Pete” – przyp. red.), który dał jej popularność.

Barer jednak jest przekonana, że to dopiero początek jej kariery i ciekawe, pierwszoplanowe role jeszcze są przed nią. A właśnie ten rok będzie dla niej przełomowy.

Mam 31 lat i jeszcze nie pokazałam, na co mnie stać. Wierzę, że ciekawe i wymagające wyzwania czekają na mnie w najbliższej przyszłości” – skomentowała jakiś czas temu Libe Barer w mediach społecznościowych.

Z całą pewnością rolą Americy Mason w „Pięknej katastrofie” udowodni, że ma ogromny talent.

O czym jest „Piękna katastrofa”?

Film opowiada o Travisie Maddoksie (Dylan Sprouse), który jest dokładnie tym, z kim świeżo upieczona studentka Abby Abernathy (w tej roli Virginia Gardner) nie powinna mieć nic do czynienia. Noce spędza, walcząc w nielegalnych walkach bokserskich, a dni upływają mu na podrywaniu studentek z kampusu.

Jednak Abby jest odporna na jego zaloty. Zaintrygowany jej nieprzystępnością, Travis proponuje Abby zakład: jeśli przegra kolejną walkę, na miesiąc wyrzeknie się seksu. Jeśli zaś wygra, Abby będzie musiała na miesiąc z nim zamieszkać. Travis nie podejrzewa nawet, że wkrótce na jaw wyjdzie mroczna przeszłość dziewczyny, która może ich niespodziewanie do siebie zbliżyć.

W „Pięknej katastrofie” wystąpili Dylan Sprouse („After 2”, „Banana Split”, „Czarodzieje z Waverly Place” – serial, „Tygrys”), Virginia Gardner („Halloween”, „Powiedz mi jak umrę”, „Nie patrz w dół”).

W pozostałych rolach zobaczymy – Autumn Reeser, Briana Austina Greena, Roba Estesa, Samuela Larsena i Libe Barer.

Reżyseria: Roger Kumble („After 2”, „Szkoła uwodzenia”, „Ostrożnie z dziewczynami”) Film dystrybuuje Monolith Films.
W kinach 28 kwietnia 2023 roku.

Piękna katastrofa

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun