28 kwietnia 2023

Vincent Cassel ma za sobą dwa burzliwe małżeństwa i głośny romans. W „Trzej muszkieterowie: D’Artagnan” gra Atosa. Co jeszcze o nim wiemy?

Vincent Cassel to wyjątkowy artysta, a jego życie prywatne można potraktować jak gotowy scenariusz na wciągającą fabułę, pełną zaskakujących zwrotów akcji. Jest jednym z najpopularniejszych współczesnych francuskich aktorów. W najnowszej ekranizacji „Trzej muszkieterowie:D’Artagnan” w reżyserii Martina Bourboulona, która trafi do polskich kin 12 maja, wciela się w rolę legendarnego Atosa.

Ostatnio o Casselu znów jest głośno za sprawą plotek o rychłym zakończeniu jego drugiego małżeństwa z francuską modelką, Tiną Kunakey, która jest od niego młodsza o 30 lat. Bomba wybuchła kilka tygodni temu, gdy francuskie media podchwyciły doniesienia „Daily Maila”. Brytyjski tabloid zasugerował wprost, że zawarte niespełna pięć lat temu małżeństwo 57-letniego aktora lada dzień przejdzie do historii.

To dość niespodziewane i szokujące ustalenia. Przecież jeszcze kilka miesięcy temu gwiazdor podkreślał, że jego drugie małżeństwo to „największa niespodzianka, jaka go w życiu spotkała”. Że po rozstaniu z Monicą Bellucci, z którą przez kilkanaście lat tworzył burzliwy, ale i namiętny związek, nigdy już nikogo nie pokocha.

Po rozpadzie mojego pierwszego małżeństwa miałem poczucie, że w moim życiu miłość już się nie przytrafi. Tina przywróciła mi chęć do życia i pozwoliła na nowo uwierzyć w prawdziwe uczucie. Wierzyłem, że to związek na lata – mówił.

Gdy w kwietniu 2019 roku na świat przyszła trzecia córka aktora – Amazonie – wydawało się, że to wydarzenie tylko scementuje ich związek. Oboje nawet przebąkiwali, że marzy im się powiększenie rodziny.

Skąd mogli wiedzieć, że już niebawem staną się sobie obcy. Przynajmniej wiele na to wskazuje.

Fot. Instagram: Tina Kunakey

Vincent Cassel: rozstanie

Jakiś czas temu fanów aktora zastanowiło, dlaczego aktor usunął wszystkie zdjęcia żony ze swojego profilu na Instagramie. Gdy później „zapomniał” o jej 26. urodzinach i nie złożył Tinie publicznie życzeń, zaczęto spekulować, że w ich małżeństwie źle się dzieje. Zaczęto przebąkiwać, że para jest w separacji. Ruszyła lawina plotek, podsycana brakiem reakcji ze strony zainteresowanych, którzy do dziś nie wystosowali żadnego oficjalnego oświadczenia.

Czy rzeczywiście coś jest na rzeczy? Pewne jest to, że oboje w ostatnim czasie nie byli widziani razem na żadnej z uroczystych premier. Od kilku tygodni chodzą na imprezy oddzielnie. Zapewne ta zagadka już niebawem zostanie rozwiązana.

To nie jedyna ciekawostka z życia Vincenta Cassela, o której warto wspomnieć.

Zatem cofnijmy się nieco w czasie!

Vincent Cassel: miłość od pierwszego wejrzenia

Weźmy pod lupę pierwsze małżeństwo aktora. Otóż, Cassel i Belucci poznali się w 1996 roku na planie filmu „Apartament”.

Kiedy Monica zaczęła grać swoją rolę, wszyscy zamilkli, ja również (…) Nasze uczucie, gdy już wybuchło, było naprawdę niesamowite. Ona miała w sobie magię. To silna, zdecydowana,seksowna kobieta. Te cechy działają jak afrodyzjak – przyznał aktor w jednym z wywiadów.

Trzy lata później wzięli ślub. Doczekali się dwóch córek – 19-letniej dziś Devy i Leonie (13 l.). W 2013 roku ogłosili, że zamierzają się rozwieść. Dlaczego?

Pierwszy kryzys pojawił się już w 2003 roku. Zażegnali go… dzieckiem!  Gdy rok później przywitali na świecie najstarszą córkę, wreszcie stali się rodziną. Przy okazji zmienili swoje priorytety.

Zaczęliśmy dostosowywać się do rytmu życia naszego dziecka, a nie do harmonogramów filmowania, jak wcześniej. Przestaliśmy stawiać siebie samych na pierwszym miejscu – dodał Cassel w jednej z rozmów po narodzinach najstarszej córki.

Gdy w 2013 zaczęli głośno mówić o rozwodzie, ich znajomi byli pewni, że sobie z nim poradzą i nie dojdzie do najgorszego. Nie mieli racji…

Para jednak rozstała się w przyjaźni. Nie było publicznego prania brudów, walki o opiekę nad córkami. Potem jednak gruchnęła wiadomość, że Cassel ma romans. I to ze znaną, francuską aktorką!

Vincent Cassel: romans

Aby pocieszyć się po rozstaniu z włoską seksbombą, Cassel stracił głowę dla Lei Seydeaux. Była żona wstrzymała się od komentarza. Do chwili, gdy do żywego ubodła ją sesja zdjęciowa byłego ukochanego z nową miłością. Ich zdjęcia nagich, powiązanych taśmami kłuły w oczy w całym Paryżu. Włoską seksbombę zabolało to, że kilkanaście lat wcześniej sama wzięła udział z Vincentem w podobnej sesji. Uznała, że to bolesny plagiat, który ugodził ją w samo serce.

Później w wywiadach, gdy namiętność Seydeux i Cassela wygasła, Bellucci próbowała robić dobrą minę do złej gry. Tłumaczyła, że „nigdy nie zapomni chwil, które spędziła z pierwszym mężem”, ale dodała, iż nie ma możliwości, by do siebie wrócili.

Vincent Cassel: ojcostwo

Tymczasem w jednym z ostatnich wywiadów w „Vanity Fair” Cassel potwierdził, że jako partner był daleki od ideału. Zawsze jednak zależało mu na tym, by realizować się jako ojciec. W tym wymiarze chciał zabłysnąć i uniknąć błędów.

Uwielbiam być tatą. Moje córki to najlepsze, co mnie spotkało w życiu. Zresztą nigdy nie należałem do tych, którzy bali się, że mając dzieci, nie będą już wolni. Wychowywałem je i nadal wychowuję z radością – stwierdził w rozmowie z dziennikarzami włoskiego wydania „VF”.

Mimo 57 lat Cassel nigdy nie krył, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Jeszcze nie stracił nadziei, że zostanie ojcem po raz czwarty.

Nie ja jednak decyduję, tylko kobiety, kiedy chcą mieć dzieci. Dla mnie to życzenie, ale dla nas mężczyzn podjęcie takiej decyzji jest łatwiejsze, z kolei dla kobiety to ważny wybór. To ona musi być na to gotowa. Dlatego jeśli będę miał kolejne dziecko, wspaniale, jeśli nie i tak jestem szczęśliwy, bo mam trójkę – przyznał w trakcie wywiadu dla „Vanity Fair”.

Aktor świata nie widzi poza swoimi córkami. Dzieli się z nimi swoim doświadczeniem, radzi im. Chce, by samodzielnie podejmowały decyzję i by nie obawiały się wziąć życia w swoje ręce.

Staram się celebrować każdy dzień i sprawiać, że każda chwila spędzona razem będzie radosna. Dość szybko zrozumiałem, że ten moment od narodzin dziecka do chwili, kiedy stają się nastolatkami, jest niezwykle ważny (…) Jestem zdania, że pamięć, jaką dzieci będą miały o swoich rodzicach popycha je do korzystania z pewnych wzorców w swoim dorosłym życiu. Zatem jeśli zrobiło się dobrą robotę, gdy były małe, to nie będą cię już potrzebować, gdy dorosną – dodał filmowy Atos w „Trzej muszkieterowie: D’Artagnan”.

O czym jest „Trzej muszkieterowie: D’Artagnan”?

Przypomnijmy też, że Vincentowi Casselowi popularność przyniosła mu rola w „Nienawiść” z 1995 r., za którą otrzymał dwie nominacje do nagrody Cesara. Natomiast ostatnim filmem, w którym zagrał jest „Trzej muszkieterowie: D’Artagnan”, który wchodzi do polskich kin 12 maja.

Cieszę się, że zostałem zaproszony, by uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Jeśli chodzi o kino francuskie, to wyjątkowa produkcja – zauważył aktor. 

Film opowiada historię, której bohaterem jest młody, waleczny Gaskończyk d’Artagnan w drodze do Paryża staje w obronie młodej kobiety. Pokonany przez zamaskowanych napastników cudem uchodzi z życiem. Po przybyciu do stolicy postanawia odnaleźć sprawców i wymierzyć im sprawiedliwość. Nie podejrzewa, że w ten sposób trafi w sam środek międzynarodowej intrygi zagrażającej bezpieczeństwu Francji.

Wraz z nowymi przyjaciółmi, muszkieterami Atosem, Portosem i Aramisem próbuje udaremnić niebezpieczne machinacje kardynała Richelieu. Jednak to miłość do pięknej Konstancji Bonasiuex sprowadzi na niego prawdziwe niebezpieczeństwo. Konstancja jest powiernicą królowej Francji, która zostaje uwikłana w niebezpieczną grę mającą na celu wciągnięcie kraju w wyniszczającą wojnę. D’Artagnan musi stanąć do walki o bezpieczeństwo i honor swojej ukochanej oraz jej pani. W ten sposób stanie się śmiertelnym wrogiem Milady de Winter, która nie cofnie się przed niczym, by zrealizować swój podstępny plan.

O FILMIE:

W filmie „Trzej muszkieterowie: D’Artagnan” wystąpili, m. in: François Civil („Sponsoring”, „Jako w piekle, tak i na Ziemi”, „Miłość po francusku”, „Północny bastion”, „Moja nieznajoma”, „Gdzie jest mój agent?” – serial), Eva Green („Casino Royale”, „Królestwo niebieskie”, „Prawdziwa historia”, „Ostatnia miłość na Ziemi”, „Sin City 2”), Vincent Cassel („Jason Bourne”, „Wróg publiczny numer jeden”, „Ocean’s 13, „Nieodwracalne”, „Nienawiść”), Pio Marmaï („Podziały”, „Miłością i wodą”, „Mój problem to ty”), Vicky Krieps(„Nić widmo”, „Hanna”, „Old”, „Dziewczyna w sieci pająka”) i Romain Duris („Smak życia”, „Nowa dziewczyna”, „Gadjo dilo”, „Czarna rzeka”, „Wszystkie pieniądze świata”, „Eiffel”).

Scenariusz: Matthieu Delaporte i Alexandre de la Patelliere.
Reżyseria: Martin Bourboulon.
W kinach 12 maja 2023 roku.
Dystrybucja „Trzech muszkieterów” – Monolith Films.

Trzej muszkieterowie: D’Artagnan

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun