5 maja 2023

Robert De Niro był dwukrotnie żonaty i ma sześcioro dzieci z trzema kobietami. W tym troje, które urodziły dwie surogatki.

Robert De Niro podobnie jak bohater nowego filmu „Wszystko o moim starym” (w kinach od 23 czerwca) ma włoskie korzenie. Prywatnie aktor posiada sporą patchworkową rodzinę.

Głównym bohaterem „Wszystko o moim starym” jest Włoch z krwi i kości (w tej roli Robert De Niro). Salvo nie owija w bawełnę, nie przestrzega konwenansów, ma niewyparzony język i mocno niepoprawne poczucie humoru. Gdy dowiaduje się, że jego jedyny syn (Sebastian Maniscalco) zamierza oświadczyć się swej ukochanej Ellie (Leslie Bibb), postanawia pomóc mu w tej ryzykownej misji, a przede wszystkim sprawdzić, czy rodzina dziewczyny spełnia jego włoskie staromodne standardy.

Sebastian czuje, że spotkanie jego prostolinijnego ojca z rodziną Ellie grozi katastrofą. Liczy jednak, że uda mu się jakoś okiełznać i zaprezentować ojca jako miłego starszego pana. Wkrótce rodzinny weekend w luksusowej posiadłości przyszłych teściów okaże się pasmem nieporozumień, wpadek i szokujących odkryć, bo Salvo nie zamierza udawać kogoś, kim nie jest. Czy miłość Ellie i Sebastiana jest w stanie przetrwać tę próbę?

Jakim ojcem jest prywatnie Robert De Niro?

Niewiele o tym wiadomo, bo aktor niechętnie zdradza dziennikarzom sekrety ze swojego życia prywatnego. W rozmowie z „Us Weekly” powiedział zabawnie, acz wymijająco: „Kocham swoje dzieci, po prostu będąc z nimi. To nie jest łatwe. Czasami jest fajnie i kochasz je, a czasami chcesz je po prostu zabić!”

Zdarza się jednak, że zajmuje stanowisko w kwestiach społecznych, które dotyczą jego szóstki. Ponieważ wszystkie partnerki De Niro są Afroamerykankami, aktor angażuje się w ruch Black Lives Matter. W czerwcu 2020 roku w programie „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon” przyznał: „Moje dzieci są w połowie ciemnoskóre. Muszę mówić im rzeczy, o których inni rodzice nigdy by nie pomyśleli. Na przykład: Trzymaj ręce na kierownicy, kiedy jesteś zatrzymywany przez policjanta. Nie wykonuj gwałtownych ruchów, nigdy nie kładź rąk niżej. Nie rób tego nigdy, rozumiesz?”. De Niro twierdzi radykalnie, że on sam podobnej dyskryminacji nie doświadczył, a wychowując swoją szóstkę, zawsze musiał być czujny i dlatego walczy dziś na rzecz równego traktowania ciemnoskórych obywateli Ameryki.

Aktorka i pośrednik nieruchomości

Pierwsze małżeństwo De Niro z aktorką Diahnne Abbott trwało osiem lat. Aktor na samym jego początku adoptował córkę Diahnne z poprzedniego związku – piękną Drenę (51 lat), która przyjęła nazwisko ojczyma i idąc w ślady obojga rodziców, została aktorką i modelką. Drena swoje dzieciństwo wspomina w superlatywach, bo wiązało się z licznymi podróżami rodziny m.in. do Włoch, gdzie De Niro kręcił Ojca chrzestnego.

Diahnne i Robert w 1976 roku doczekali się też pierwszego wspólnego syna Raphaela (46 lat). Chłopak próbował swoich sił w show-biznesie, ale ostatecznie dziś pracuje na Manhattanie jako pośrednik w obrocie nieruchomościami. Jego klientami były takie gwiazdy jak: Jon Bon Jovi, Kelly Ripa i Renee Zellweger.

Julian i Aaron – czyli bliźniaki, które urodziła surogatka

Kiedy Raphael był nastolatkiem, jego rodzice postanowili się rozwieść. De Niro związał się wtedy z piękną modelką Toukie Smith, z którą doczekał się dwóch synów bliźniaków: Juliana i Aarona. Chłopcy urodzili się dzięki zastępczej matce w 1995 roku. Dziś mają po 28 lat. O Julianie, który podobnie jak ojciec jest aktorem, wiemy, że studiował informatykę i matematykę na Uniwersytecie Nowojorskim. Jego brat bliźniak Aaron ceni sobie prywatność, dlatego do mediów nie przedostały się żadne informacje.

Elliot i Helen, czyli najmłodsze dzieci pod specjalną ochroną

Jednak dwa lata po przyjściu bliźniaków na świat, De Niro poślubił inną kobietę, aktorkę i filantropkę Grace Hightower, z którą ma dziś syna Elliota (25 lata). Aktor długo milczał na temat kłopotów, z jakimi zmaga się jego piąte dziecko. Dopiero, w roku 2016, kiedy chłopak był pełnoletni, Robert wyznał publicznie, że Elliot jest w spektrum autyzmu. Jako ojcu zależało na aktywizacji syna i dlatego zapisał go na lekcje tenisa, które stały się dla Elliota wielką pasją i przepustką do olimpiad specjalnych.

To małżeństwo przechodziło przez liczne kryzysy, bo kiedy Elliot miał zaledwie rok, para zdecydowała się rozstać. Jednak wtedy rozwód nie doszedł do skutku i po pięciu latach para do siebie wróciła, odnawiając śluby i podejmując decyzję o powiększaniu rodziny. Na świecie pojawiła się więc Helen (11 lat), szóste najmłodsze dziecko De Niro. Dziewczynka podobnie jak jej przyrodni bracia, została urodzona przez surogatkę. Małżeństwo z Grace, mimo licznych wzlotów i upadków, przetrwało 20 lat, do momentu kiedy dziewczynka skończyła
 7 lat, czyli do roku 2018.

***

Aktor zdaje sobie sprawę, że z powodu rozwodów, romansów i rozstań nigdy nie był idealnym ojcem. Nadrabia jako dziadek czwórki wnucząt i robi wszystko, by być jak najbardziej obecnym w życiu rodziny. Spytany, jak podchodzi do kariery zawodowej swoich synów i córek, zdradził „People”, że powtarza swoim dzieciom kilka zdań: „Jeśli chcesz być aktorem lub chcesz robić cokolwiek innego, w porządku, dopóki jesteś szczęśliwy. (…) Sięgaj po to, co naprawdę chcesz robić. Nie bój się”. Bardzo mu zależy, by jego szóstka kroczyła własną drogą w życiu.

Film trafi do kin 23 czerwca

Idealny prezent na Dzień Ojca

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films

Wszystko o moim starym

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun