22 maja 2023

Zjawiskowa Roksana Węgiel w superprodukcji „Mavka i strażnicy lasu”. Jak skomentowała swój udział?

„Mavka i strażnicy lasu” to piękna opowieść o miłości i nadziei, o tym, że człowiek potrafi zniszczyć, ale umie też uratować.  – To ważne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, byśmy nie zapominali, że warto sobie wzajemnie pomagać – mówi Roksana Węgiel, która dubbinguje tytułową bohaterkę.

Film w kinach od 4 sierpnia.

Roksana wciela się w rolę tytułowej bohaterki, mitycznej strażniczki lasu, broniącej skrytego w puszczy źródła życia przed chciwą i bezduszną księżniczką.

Fot.: Roksana Węgiel

Kiedy dostałam propozycję dubbingowania roli w filmie animowanym, nie mogłam odmówić – uwielbiam nowe wyzwania!  Kilka lat temu miałam już okazję wcielić się w postać Mary, głównej bohaterki fabularnego Tajemniczego ogrodu. Jednak teraz to zupełnie coś nowego! Animacja… Będę tytułową Mavką w familijnej superprodukcji Mavka i strażnicy lasu. To niesamowite, że w Ukrainie ten film miał więcej widzów niż Avatar, wierzę, że w Polsce odniesie równie wielki sukces. Mavka i strażnicy lasu to piękna opowieść o miłości i nadziei, o tym, że człowiek potrafi zniszczyć, ale umie też uratować.  To ważne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, byśmy nie zapominali, że warto sobie wzajemnie pomagać – tłumaczy Roksana Węgiel, filmowa Mavka.

O FILMIE:

To zrealizowana na najwyższym światowym poziomie, olśniewająca oprawą plastyczną animacja oparta na motywach starosłowiańskich mitów i podań. Magiczna opowieść o tym, że prawdziwe szczęście osiągnąć można tylko żyjąc w zgodzie z siłami natury.

Gdzieś w dalekich ostępach magicznego lasu kryje się źródło życia, którego strzeże urocza wróżka Mavka. Nigdy dotąd żaden człowiek nie zakłócił panującego tu odwiecznego porządku, a zamieszkujące okolicę zwierzęta i mityczne stworzenia nie wiedzą, co to strach. Pojawienie się tu utalentowanego muzykanta Łukasza będzie więc nie lada wydarzeniem.

Tym bardziej, że wkrótce Mavka i Łukasz staną się nierozłączni, a rodzące się między nimi uczucie rozkwitnie jak czarodziejski kwiat. Niestety sielankę wkrótce zburzy próżna i chciwa księżniczka, która dowiedziawszy się o magicznej mocy źródła życia, postanowi wykraść je, by na zawsze zachować młodość. Jej słudzy wkroczą do lasu, gotowi niszczyć wszystko co stanie im na drodze do wypełnienia rozkazu.

Czy Mavka i Łukasz znajdą w sobie siłę, by obronić las i jego mieszkańców? Czy miłość łącząca wróżkę i człowieka ma szansę przetrwać?

Reżyseria: Oleh Malamuzh, Oleksandra Ruban.

Gatunek: familijny / animowany.

Produkcja: 2022.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Mavka i strażnicy lasu

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun