24 maja 2023

W filmie „Mafia Mamma” Sophia Nomvete gra Jenny – wulkan energii i najlepszą przyjaciółkę Kristin! Dzielimy się ciekawostkami z jej życia

Już 26 maja do polskich kin trafi „Mafia Mamma”, zaskakująca i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji przezabawna komedia z Toni Collette i Monicą Bellucci. O wyjątkowości tej produkcji świadczą nie tylko wspomniane gwiazdy, świetny scenariusz i przepiękne włoskie krajobrazy, lecz także drugoplanowe, aktorskie perełki. Jedną z nich wykreowała Sophia Nomvete.

Grana przez nią Jenny na długo pozostanie w pamięci widzów, którzy wybiorą się na seans. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Jej bohaterka jest zabawna, bezpośrednia i może nieco kontrowersyjna. Jednak z całą pewnością skupi na sobie uwagę od pierwszej chwili, gdy tylko pojawi się na ekranie.

Skoro ta postać jest tak intrygująca i ciekawa, warto nieco przybliżyć sylwetkę jej odtwórczyni – Sophii Nomvete.

Sophia Nomvete: miejsce urodzenia

Aktorka przyszła na świat 24 czerwca 1990 roku w Londynie. Jest zodiakalnym Rakiem.

W wolnych chwilach relaksuje się przy dobrej literaturze, zajmuje się fotografią albo surfuje po Internecie. Kocha też podróże i jest ciekawa świata.

Co wiemy o jej najbliższych?

Sophia Nomvete: rodzina

Ojca – Afrykańczyka – nie pamięta i nigdy publicznie nie podaje jego imienia. Mężczyzna opuścił rodzinę, gdy Sophia była kilkuletnim dzieckiem. Jej matka, która urodziła się w Iranie, dzięki czemu jej córka biegle włada językiem perskim, doskonale sobie poradziła z tym trudnym wyzwaniem, jakim było samotne macierzyństwo.

A podkreślić należy, że nie miała lekko, ponieważ wychowywała nie tylko córkę, ale równocześnie i jej dwóch, starszych braci – Sandile i Sebastiana.

Dlaczego Sophia postanowiła związać swoją przyszłość z aktorstwem?

Sophia Nomvete: wykształcenie

Od dziecka przyszła gwiazda „Mafii Mammy” wyróżniała się donośnym głosem, miała świetną dykcję i fantastycznie śpiewała. Postanowiła zatem wykorzystać swoje atuty. Zwłaszcza że od zawsze ciągnęło ją na scenę.

Najpierw przyjęto ją do Arts Educational Schools w Londynie, następnie dostała angaż w stołecznym Teatrze Muzycznym.

Chociaż grała też w wielu sztukach teatralnych na deskach Shakespeare’s Globe Theatre, Chichester Festival Theatre i Royal Exchange Theatre, to nigdy nie przestała marzyć o występach na małym i dużym ekranie.

Sophia Nomvete: filmowy debiut

W końcu uśmiechnęło się do niej szczęście. W 2023 roku otrzymała rolę krasnoludzkiej księżniczki Disy w kilku odcinkach hitowej produkcji „Władca Pierścieni: Pierścienie władzy”.

Zanim się pojawiła na planie zdjęciowym, musiała przekonać twórców do jednej, ale kluczowej zmiany. Poprosiła ich, by nie musiała grać z… brodą, mimo iż w oryginale jej bohaterka ją posiada!

To nie były łatwe rozmowy. Należy wspomnieć, że tworzyliśmy tę postać od podstaw. Omawiano wszelkie długości brody i wspaniałomyślnie to oni zdecydowali się wybrać wersję bez owłosienia na twarzy Disy. Co bardzo mnie ucieszyło (…). Kilka osób z zespołu kreatywnego wpadło też na cudowny pomysł, żeby pokazać moją bohaterkę zupełnie inaczej niż u Tolkiena. By wyeksponować jej seksualność – że jest silna, nie przeprasza za to, jak się czuje, jaką jest istotą ani jakie ma ciało. To mi dodało otuchy, a na planie zdjęciowym czułam się wyjątkowo – wyjaśniła w rozmowie z brytyjskim magazynem „Total Film”.

Choć ostatnio jej kariera ruszyła z kopyta, to Sophia na każdym kroku podkreśla, że w jej życiu na pierwszym miejscu są mąż i córka.

Fot.: sophianomvete_official

Sophia Nomvete: małżeństwo

Od 10 lat serce aktorki jest zajęte. U boku Daniela Coxa odnalazła spokój. Zaręczyła się z nim 15 października 2015 roku, a 31 grudnia 2021 roku wyszła za niego za mąż. W Danielu znalazła prawdziwie bratnią duszę.

„Jak ten czas leci! Daniel jest wspaniałym mężczyzną, ale nie mogę uwierzyć w to, że jesteśmy ze sobą już DZIESIĘĆ LAT! Kochanie, ale to szybko zleciało. To dla mnie ogromne błogosławieństwo, że mogłam te dziesięć lat spędzić właśnie z Tobą (…). Jesteś moim najlepszym i najwierniejszym przyjacielem, a także moim największym kibicem, oraz najwspanialszym ojcem i miłością mojego życia (…). Kocham cię” – czytamy na jej oficjalnym profilu na Instagramie.

Sophia Nomvete: córka

Nomvete podkreśla na każdym kroku, że najtrudniejszą rolą jest dla niej rola… matki.

Jestem szczęśliwą mamą od 29 sierpnia 2019 roku. Corah jest wspaniała, kocham ją nad życie. Każdego dnia staram się, by być jak najlepszą matką dla niej. To dla mnie najważniejsze, ale i trudne zadanie – ujawniła w jednym z wpisów w mediach społecznościowych.

Dodajmy, że jej pociecha już niebawem skończy cztery lata.

Mimo wymagających ogromnego zaangażowania obowiązków macierzyńskich Sophia jest szczęśliwa, że dostała angaż w filmie „Mafia Mamma” w reżyserii Catherine Hardwicke.

Dzięki tej roli cały filmowy świat wreszcie się przekona, że Nomvete ma też zadatki na bardzo dobrą aktorkę komediową. A do tej pory nie miała jak tego udowodnić…

O FILMIE:

Główną bohaterką „Mafii Mammy” jest Kristin (Toni Collette), która ma wrażenie, że nic ekscytującego jej już w życiu nie czeka. Dzieci wyfrunęły z gniazda, a mąż od dawna woli dziobać poza domem. Gdy z Włoch nadchodzi wiadomość o śmierci dziadka, Kristin wyrusza na pogrzeb, który wywróci jej życie do góry nogami. Uroczy staruszek przed śmiercią uczynił Kristin jedyną spadkobierczynią swojego biznesu. A że parał się dość nielegalnym zajęciem, wnuczka staje przed poważnym wyzwaniem.

Dziadzio był szefem groźnej mafijnej rodziny, a jego śmierć zaostrzyła apetyt konkurencyjnych rodów. Kristin będzie musiała zamienić wałek do ciasta na kij baseballowy, a miotłę na karabin, jeśli sama nie chce skończyć w betonowych trzewikach. Strzeżcie się matki chrzestnej!

Obsada: Toni Collette („Na noże”, „Dziedzictwo. Hereditary”, „Szósty zmysł”, „Był sobie chłopiec”, „Godziny”), Monica Bellucci („Matrix: Rewolucje”, „Malena”, „Nieodwracalne”, „Spectre”, „Pasja”, „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”), Alfonso Perugini („To była ręka Boga”), Sophia Nomvete („Władca Pierścieni: Pierścienie władzy”, „Wednesday”).

Reżyseria: Catherine Hardwicke („Zmierzch”, „Trzynastka”, „Już za tobą tęsknię”).

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Film trafi do kin 26 maja.

Mafia Mamma

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun