25 maja 2023

Barbara Kurdej-Szatan, Zuzia Kaszuba, Odeta Moro i Modna Mama na premierze komedii „Mafia Mamma”. W kinach od 26 maja. Zobacz zdjęcia!

To był wyjątkowy babski majowy wieczór! Włoskie wino, dobry nastrój i towarzystwo znakomitych aktorek: Toni Collette i Moniki Bellucci. Po projekcji wszyscy byli jednego zdania: „Mafia Mamma” to doskonała komedia, świetna rozrywka, ale też kino łamiące stereotypy.

„Mafia Mamma” to komedia rozgrywająca się w świecie mafii. Pojawia się wiele odniesień do „Ojca chrzestnego”, ale z kobiecym zacięciem. Wspaniale było bawić się stereotypami dotyczącymi płci. Ukazywana na ekranie rzeczywistość może wydawać się absurdalna, jednak wszystkie sceny, nawet te związane z ukazywaniem przemocy, zawierają w sobie mnóstwo ironii – mówi Bellucci, która w filmie zagrała Biancę, doradczynię szefa mafii.

Tego wieczoru w warszawskim kinie Atlantic pojawili się wspaniali goście. Barbara Kurdej-Szatan przyszła z przyjaciółką, dziennikarką TVN Magdaleną Bober, a młodziutka aktorka Zuzanna Kaszuba, znana między innymi z serialu „Na Wspólnej” z mamą Dorotą.

Nie zabrakło też popularnych dziennikarzy: Odety Moro, Aleksandry Kostki, Katarzyny Montgomery i Agnieszki Dziekan. Byli też influencerzy, m.in.: Roxana Orłowska, Aria Martelle, Paulina Będźmirowska „Modna Mama” i Magdalena Lubacz Maluba. Imprezę poprowadziła dziennikarka i pisarka, Magdalena Kuszewska.

Partnerami filmowego wieczoru byli: Bakalland, Monte Santi, Dobry Skład, Soraya, TVP Kobieta.

O FILMIE:

Główną bohaterką „Mafii Mammy” jest Kristin (Toni Collette), która ma wrażenie, że nic ekscytującego jej już w życiu nie czeka. Dzieci wyfrunęły z gniazda, a mąż od dawna woli dziobać poza domem. Gdy z Włoch nadchodzi wiadomość o śmierci dziadka, Kristin wyrusza na pogrzeb, który wywróci jej życie do góry nogami. Uroczy staruszek przed śmiercią uczynił Kristin jedyną spadkobierczynią swojego biznesu. A że parał się dość nielegalnym zajęciem, wnuczka staje przed poważnym wyzwaniem.

Dziadzio był szefem groźnej mafijnej rodziny, a jego śmierć zaostrzyła apetyt konkurencyjnych rodów. Kristin będzie musiała zamienić wałek do ciasta na kij baseballowy, a miotłę na karabin, jeśli sama nie chce skończyć w betonowych trzewikach. Strzeżcie się matki chrzestnej!

Obsada: Toni Collette („Na noże”, „Dziedzictwo. Hereditary”, „Szósty zmysł”, „Był sobie chłopiec”, „Godziny”), Monica Bellucci („Matrix: Rewolucje”, „Malena”, „Nieodwracalne”, „Spectre”, „Pasja”, „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”), Alfonso Perugini („To była ręka Boga”), Sophia Nomvete („Władca Pierścieni: Pierścienie władzy”, „Wednesday”).

Reżyseria: Catherine Hardwicke („Zmierzch”, „Trzynastka”, „Już za tobą tęsknię”).

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Film trafi do kin 26 maja.

Mafia Mamma

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun