29 maja 2023

Anders Holm świętuje 42. urodziny. Już niebawem widzowie zobaczą go w roli Lucky’ego Collinsa w zwariowanej komedii „Wszystko o moim starym”!

Od kilku lat jego kariera rozwija się niezwykle dynamicznie. Anders Holm, który 29 maja skończył 42 lata, to amerykański aktor, komik, scenarzysta i producent. Jest jedną z gwiazd i twórców programu Comedy Central. Właśnie postawił kolejny krok, by w końcu trafić do aktorskiej elity. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że do tego celu przybliży go rola w zabawnej komedii „Wszystko o moim starym” (tyt. oryg. „About My Father”) z 79-letnim Robertem De Niro, która trafi do polskich kin już 23 czerwca – w Dzień Ojca.

Co o swoim bohaterze opowiedział w jednym z wywiadów?

Gram Lucky’ego Collinsa. Nie kryję, że przyjmując tę rolę, nie zdawałem sobie sprawy, że to postać autentyczna. Co o nim mogę powiedzieć? Że to typ faceta, którego kochasz i nienawidzisz równocześnie – wyznał Holm z rozbrajającą szczerością w rozmowie zamieszczonej na comicbook.com.

Anders Holm: rola

W filmie „Wszystko o moim starym” Holm wcielił się w brata Ellie (w tej roli Leslie Bibb), narzeczonej Sebastiana (Sebastian Maniscalco). Mężczyzna pochodzi z zamożnej rodziny, ma różne kosztowne hobby i na każdym kroku manifestuje swój wysoki status społeczny.

Ponadto miewa zwariowane pomysły, jest nadpobudliwy i czasami szalony. Główny bohater ma spore trudności, by znaleźć z nim wspólny język.

Trochę mnie to nie dziwi. Lucky to ciekawy facet, ale bywa też nieprzewidywalny i męczący (…). Sam nie wiem, czy chciałbym z tym „prawdziwym” obejrzeć film, gdy już trafi do kin. Może po seansie chciałby mi skopać tyłek – dodał ze śmiechem Holm.

Skoncentrujmy się jednak na solenizancie. Co wiemy o aktorze, który zyskał popularność dzięki rolom m.in. w: „Praktykancie”, „Sąsiadach” i miniserialu „Kim jest Anna?”?

Anders Holm: bio

Holm urodził się 29 maja 1981 roku w Evanston, w amerykańskim stanie Illinois. Jest zodiakalnym Bliźniakiem. W 2003 roku ukończył studia na Uniwersytecie Wisconsin-Madison. Ma licencjat z historii.

W trakcie edukacji realizował swoje sportowe pasje – był nawet członkiem uniwersyteckiej drużyny pływackiej.

Następnie Holm kontynuował swoją naukę w Second City Conservatory w Los Angeles.

W jego żyłach płynie krew wielu nacji. Jego ojciec ma pochodzenie szwedzko-norweskie, natomiast matka – szwajcarsko-niemieckie. Ale na tym nie koniec! Co ciekawe, jeden z jej przodków był… Anglikiem.

Aktor ma dwóch, starszych braci: Olena (48 l.) i 47-letniego Erika.

Czy jest żonaty? Ma dzieci?

Anders Holm: rodziny

Gwiazdor „Wszystkiego o moim starym” zakochał się w koleżance ze szkoły średniej Emmie Nesper, ale poślubił ją dopiero we wrześniu 2011 roku.

Ich pierwsze dziecko (syn) przyszło na świat dwa lata później – 19 grudnia 2013 roku.

Staram się nie mówić publicznie o moich najbliższych. To moja prywatna sprawa – zastrzegł aktor w rozmowie z „US Weekly”.

Holm zazwyczaj nie rzuca słów na wiatr i w tej kwestii jest do bólu konsekwentny. Przez lata utrzymywał w tajemnicy, że jest żonaty. Prawda ujrzała światło dzienne dopiero wówczas, gdy… został ojcem!

A jeśli chodzi o najnowszą produkcję z jego udziałem?

Warto pamiętać, że „Wszystko o moim starym” to fantastyczna propozycja na Dzień Ojca! O czym opowiada?

O FILMIE:

Głównym bohaterem „Wszystkiego o moim starym” jest ojciec Sebastiana (w tej roli Robert De Niro), Włoch z krwi i kości. Nie owija w bawełnę, nie przestrzega konwenansów, ma niewyparzony język i mocno niepoprawne poczucie humoru. Gdy dowiaduje się, że jego jedyny syn (Sebastian Maniscalco) zamierza oświadczyć się swej ukochanej Ellie (Leslie Bibb), postanawia pomóc mu w tej ryzykownej misji, a przede wszystkim sprawdzić, czy rodzina dziewczyny spełnia jego surowe standardy.

Sebastian wie, że spotkanie jego prostolinijnego ojca z zamożną i konserwatywną rodziną Ellie grozi katastrofą. Liczy jednak, że uda się go jakoś okiełznać i zaprezentować jako spokojnego, miłego starszego pana. Wkrótce zrozumie, jak bardzo się mylił. Rodzinny weekend w luksusowej posiadłości przyszłych teściów Sebastiana okaże się pasmem nieporozumień, wpadek i szokujących odkryć, bo jego tatko nie zamierza udawać kogoś, kim nie jest. Czy miłość Ellie i Sebastiana jest w stanie przetrwać tę próbę?

Wszystko o moim starym” wyreżyserowała Laura Terruso („Cześć, mam na imię Doris”, Wytańcz to”, „Dickinson”).

W filmie wystąpili m.in.: Robert De Niro („Taksówkarz”, „Łowca jeleni”, „Wściekły Byk”, „Kasyno”, „Dawno temu w Ameryce”, „Chłopcy z ferajny”, „Nietykalni”, „Poznaj mojego tatę“), Sebastian Maniscalco („Green Book”, „Irlandczyk”, „Berek”, „Cruise”), Leslie Bibb („Asy z klasy”, „Iron Man”, „Iron Man 2″, „Prawo zemsty”, „Wyznania zakupoholiczki”), Anders Holm („Kim jest Anna?”, „Mistrzowie”, „Wielkie wydarzenie”), Kim Cattrall („Seks w wielkim mieście” – serial, „Autor widmo”, „Akademia policyjna”, „Crossroads – Dogonić marzenia”, „Seks w wielkim mieście 2”).

Film w kinach od 23 czerwca 2023 roku.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Wszystko o moim starym

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun