12 czerwca 2023

Robert De Niro będzie celebrował 80. urodziny. Jaki wyjątkowy prezent już otrzymał gwiazdor filmu „Wszystko o moim starym”?

Wielbiciele nietuzinkowych, zapadających w pamięć filmów, krytycy, a także dziennikarze, nie mają żadnych wątpliwości, że Robert De Niro to jedna z najwybitniejszych, żyjących aktorskich legend. Trudno się zatem dziwić władzom Nowego Jorku, że postanowiły w sposób wyjątkowy uczcić jego 80. urodziny, które będzie celebrował 17 sierpnia.

W trakcie Tribeca Film Festival Eric Adams, burmistrz Nowego Jorku, przekazał dostojnemu jubilatowi klucz do rodzinnego miasta gwiazdora.

Robert to nie tylko aktor, którego uhonorowano dwiema statuetkami Oscara i artysta, który ma na swoim koncie ok. 140 filmów jako aktor, reżyser i producent. To przede wszystkim nowojorczyk z krwi i kości, a jego twórczość pozostaje istotną częścią Nowego Jorku, jak i on sam (…) Mimo iż osiągnął wielki sukces, nigdy nie zapomniał o tym, skąd pochodzi. Ma on ogromny wkład nie tylko w kulturalny rozwój miasta, ale – czego nigdy mu nie zapomnimy – bardzo zaangażował się w odbudowę morale mieszkańców miasta i jego ożywienie po ataku terrorystycznym 11 września 2001 roku – stwierdził w oficjalnym przemówieniu Adams.

Za trwający dziesiątki lat wkład w branżę filmową i działania filantropijne na rzecz Nowego Jorku, mam zaszczyt wręczyć Robertowi De Niro klucz do miasta Nowy Jork – zakończył burmistrz Nowego Jorku.

Aktor nie krył wzruszenia. W podziękowaniu dodał, że „odbiera klucz do miasta też w imieniu swoich ośmiu i pół miliona sąsiadów”.

Wówczas jeszcze nie wiedział, że to nie ostatnia z zaplanowanych dla niego niespodzianek!

Robert De Niro: festiwal

Jak podał „New York Post”, od 29 września do 1 października w Spring Studios w Nowym Jorku odbędzie się „De Niro Con” – festiwal poświęcony twórczości gwiazdora. To dla fanów aktora nie lada gratka.

Trudno jest wymyślić, co mu podarować na 80. urodziny. Ma już złoty zegarek, więc postanowiliśmy uczcić go i jego nieprzemijające dziedzictwo podczas wypełnionego zabawą wydarzenia dla wielbicieli jego talentu i dokonań. Mogę zapewnić, że w trakcie tego trzydniowego filmowego święta nikt nie będzie się nudził – zapowiedziała Jane Rosenthal, współtwórczyni Tribeca Film Festival.

Na przełomie września i października wielbiciele De Niro będą więc mieli okazję zobaczyć jego najwybitniejsze kreacje aktorskie, a także wystawy poświęcone jubilatowi. Natomiast dla chętnych przewidziano rozmowy w „cztery oczy” z idolem oraz zaproszonymi gośćmi przez niego na „De Niro Con”.

Póki co, od 23 czerwca polscy widzowie zobaczą Roberta De Niro w roli Salvo Maniscalco w filmie „Wszystko o moim starym”.

O FILMIE:

Głównym bohaterem „Wszystkiego o moim starym” jest ojciec Sebastiana (w tej roli Robert De Niro), Włoch z krwi i kości. Nie owija w bawełnę, nie przestrzega konwenansów, ma niewyparzony język i mocno niepoprawne poczucie humoru. Gdy dowiaduje się, że jego jedyny syn (Sebastian Maniscalco) zamierza oświadczyć się swej ukochanej Ellie (Leslie Bibb), postanawia pomóc mu w tej ryzykownej misji, a przede wszystkim sprawdzić, czy rodzina dziewczyny spełnia jego surowe standardy.

Sebastian wie, że spotkanie jego prostolinijnego ojca z zamożną i konserwatywną rodziną Ellie grozi katastrofą. Liczy jednak, że uda się go jakoś okiełznać i zaprezentować jako spokojnego, miłego starszego pana. Wkrótce zrozumie, jak bardzo się mylił. Rodzinny weekend w luksusowej posiadłości przyszłych teściów Sebastiana okaże się pasmem nieporozumień, wpadek i szokujących odkryć, bo jego tatko nie zamierza udawać kogoś, kim nie jest. Czy miłość Ellie i Sebastiana jest w stanie przetrwać tę próbę?

„Wszystko o moim starym” wyreżyserowała Laura Terruso („Cześć, mam na imię Doris”, Wytańcz to”, „Dickinson”).

W filmie wystąpili m.in.: Robert de Niro („Taksówkarz”, „Łowca jeleni”, „Wściekły Byk”, „Kasyno”, „Dawno temu w Ameryce”, „Chłopcy z ferajny”, „Nietykalni”, „Poznaj mojego tatę”), Sebastian Maniscalco („Green Book”, „Irlandczyk”, „Berek”, „Cruise”), Leslie Bibb („Asy z klasy”, „Iron Man”, „Iron Man 2″, „Prawo zemsty”, „Wyznania zakupoholiczki”), Anders Holm („Kim jest Anna?”, „Mistrzowie”, „Wielkie wydarzenie”), Kim Cattrall („Seks w wielkim mieście” – serial, „Autor widmo”, „Akademia policyjna”, „Crossroads – Dogonić marzenia”, „Seks w wielkim mieście 2”), Brett Dier („Zabawa w miłość”, „Geneza”, „Dziewczyna z koszmaru”, „Jane the Virgin” – serial).

Film w kinach od 23 czerwca 2023 roku.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Wszystko o moim starym

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun