25 czerwca 2023

Philippe Lacheau ma już 43 lata. Ciekawostki i miłosne przypadki z życia księcia francuskiego humoru, a także twórcy „Alibi.com 2”

Philippe Lacheau świętuje 43. urodziny. Ten genialny komik przygodę z filmem rozpoczął w 2010 roku, od epizodu w wybitnej komedii „Heartbreaker. Licencja na uwodzenie”. Natomiast jego aktorski talent eksplodował cztery lata później, gdy do kin trafiła zwariowana produkcja zatytułowana „Wszystko zostanie w rodzinie 1/2”, w której nie tylko zagrał, lecz także ją wyreżyserował. Lacheau, pomysłodawca „Alibi.com” i „Alibi.com 2”, zyskał wówczas ogromną popularność i notuje nieprzerwanie sukces za sukcesem.

Philippe Lacheau przyszedł na świat 25 czerwca 1980 roku w podparyskim Fontenay-sous-Bois. Jako 22-latek zaczepił się we francuskiej telewizji. Współtworzył następujące programy: „Casting Live” (2002 r.), „Total Fun” (2003) czy „Pour le meilleur et pour le fun” (2004).

W 2004 roku poznał zdolną aktorkę Reem Kherici, dla której kompletnie stracił głowę. Ze wzajemnością. Przez kilka lat tworzyli doskonale uzupełniający się duet zarówno prywatnie, jak i zawodowo.

Co ciekawe, chociaż ich związek wypalił się kilkanaście lat temu, to nadal pozostają w przyjacielskich relacjach. Wspierają się, pomagają, a nawet – od czasu do czasu – spotykają się na wspólnych planach zdjęciowych przy kolejnych projektach filmowych. Dowód? Kherici dostała jedną z głównych ról w „Alibi.com 2”. Wcieliła się w fałszywą pannę młodą!

Po rozstaniu z Kherici Philippe przez kilka lat leczył złamane serce.

Philippe Lacheau: nowa miłość

Lacheau wiódł życie singla do 2012 roku. Wówczas na jednym z planów zdjęciowych poznał Elodie Fontan. Trzy lata później doznał olśnienia. Zdał sobie sprawę, że to miłość jego życia. Wyznał jej swoje uczucie w trakcie realizacji komedii „Wszystko zostanie w rodzinie”. Okazało się, że jego wybranka czuje to samo.

Gdy zaczęli się ze sobą spotykać, doszli do wniosku, że ich szczęściem nie chcą dzielić się z całym światem. Postanowili utrzymać swój związek w tajemnicy tak długo, jak tylko się da. Zostali zdekonspirowani, gdy w 2017 roku oboje pojawili się na występie jednego z ulubionych komików.

W pewnym momencie rzucił on ze sceny następującą prośbę do Philippe’a: – Pocałuj swoją żonę, a ja nie ujawnię jej imienia.

Jakprzypomniał portal news24viral.com, w Internecie zawrzało, gdy pojawiły się zdjęcia aktora siedzącego razem z Elodie przy jednym ze stolików.

Od tamtej pory ich związek stał się publiczny!

Philippe Lacheau: ślub

Do tej pory para aktorska zagrała razem aż w sześciu filmach. I chociaż chronią swoją prywatność, jak tylko potrafią najlepiej, to zdarza im się robić wyjątki. W przypływie szczerości co nieco ujawniają o łączącym ich uczuciu.

Nigdy nie byłem przeciwny ślubom i małżeństwu. To od początku był dobry pomysł, ale razem z Elodie chcieliśmy to zrobić we właściwym momencie, a nie ulegając presji otoczenia – stwierdził aktor i reżyser w trakcie jednej z konferencji przed pokazami przedpremierowymi „Alibi.com 2”.

Jak podał portal entrevue.fr, Fontan i Lacheau pobrali się w 2017 roku, w trakcie kameralnej uroczystości i w tajemnicy. Punkt dla nich…

Philippe Lacheau: to ich łączy

Chociaż są ze sobą oficjalnie od ponad ośmiu lat, to nigdy się nie nudzą w swoim towarzystwie. Ich znajomi oraz koledzy z filmowych planów podkreślają w wywiadach, że przede wszystkim łączy ich podobne poczucie humoru. Dzięki niemu lubią ze sobą przebywać.

Jednak ich największym sukcesem jest to, że udało im się zachować równowagę między pracą a życiem prywatnym.

Często robimy sobie psikusy i lubimy ze sobą żartować. Świetnie się ze sobą czujemy. Ciągle się rozśmieszamy – każdą sytuację potrafimy obrócić w coś śmiesznego, np. Elodie mnie męczy, abym dodał w naszych filmach jakieś sceny walki, uwielbia sceny walki i kocha boks, o czym czasami przekonuję się na własnej skórze. Może w końcu coś nakręcimy, by mogła się zrealizować jako fighterka – wyznał Lacheau w trakcie rozmowy, którą opublikował portal starmag.com.

W trakcie realizacji „Alibi.com 2” wszyscy co chwila pękali ze śmiechu.

W filmie jest scena, gdy Elodie zdejmuje bluzkę, aby pokazać granemu przeze mnie bohaterowi swoje piersi. Aby spróbować odwrócić moją uwagę i sprawić, że zacznę pokładać się ze śmiechu, narysowała uśmiechniętą buźkę na lewej piersi i niezadowoloną na prawej piersi. Kompletnie mnie tym rozwaliła – powiedział szczerze ubawiony Lacheau w trakcie wywiadu dla Fun Radio.

Nie stracili poczucia humoru, nawet gdy w ich życiu zaszła ogromna zmiana – w 2019 roku na świat przyszedł ich syn, Raphaël.

Fot. elodie_fontan (Instagram)

Philippe Lacheau: dziecko

Dwa lata po ślubie przywitali na świecie swojego pierworodnego. To był wyjątkowy moment dla Lacheau. – To był najszczęśliwszy dzień mojego życia. Nigdy go nie zapomnę – przekonywał w rozmowie z portalem Tele Star.

Po porodzie oboje doszli do wniosku, że nie opublikują żadnego zdjęcia, na którym będzie ich synek.

W styczniu 2023 roku Elodie zmieniła zdanie, ku uciesze fanów aktorskiej pary. Zamieściła na swoim profilu na Instagramie zdjęcie, na którym szusuje na nartach ze swoim niespełna czteroletnim synkiem.

Z moim słodziakiem w górach – skomentowała we wpisie pod zdjęciem.

Aktorka przyznała jeszcze, że urlop nie był planowany, a na kilkudniowe śnieżne szaleństwo zdecydowała się spontanicznie. Na urlopie nie była sama, tylko z najbliższymi i przyjaciółmi.

Nie ujawniła jednak ani miejscowości, ani kraju, do którego się wybrali.

Publikacja zachwyciła internautów. Ponownie zaskoczeni byli, gdy poznali fabułę „Alibi.com 2”.

Philippe Lacheau: w sukni ślubnej

Wielbiciele Elodie i Phillipe’a nie mieli pojęcia, że kilka lat po ceremonii odbędzie się ich drugi ślub. Tym razem na planie wspólnej komedii.

Jak zareagował pan młody na planie filmu?

Wyglądała przepięknie. Jak ją zobaczyłem, na chwilę oniemiałem z wrażenia. Wiadomo, że nasze życie zawodowe i prywatne często się przeplata. I dokładnie tu miało to miejsce – wyznał Lacheau dla Tele Star.

Aktor dodał też, że szkoda nie stanąć na ślubnym kobiercu przynajmniej raz w życiu.

O FILMIE:

W „Alibi.com 2” Greg (Philippe Lacheau) zbudował na kłamstwie dochodowy biznes. Pomysł był prosty: jeśli skaczesz na boki, migasz się w pracy albo unikasz dłużników, zgłoś się do Alibi.com. To firma, która specjalizuje się w profesjonalnym wciskaniu ściemy.

Odkąd jednak Grega trafiła strzała amora, postanowił żyć w prawdzie co najmniej do ślubu. Pomysł piękny, ale, jak się wkrótce okaże, bardzo kłopotliwy. Greg zdążył już nawciskać swojej ukochanej (w tej roli Elodie Fontan) i przyszłym teściom tyle kitu o własnej rodzinie, że teraz nie może pozwolić, by wszystko wyszło na jaw.

W związku z tym wpada na szalony pomysł. Zorganizuje jednocześnie dwa wesela – jedno dla teściów, a drugie dla rodziców. Na weselu dla teściów pojawią się podstawieni rodzice Grega, a na tym drugim – fałszywa panna młoda. Problem w tym, że na obu musi być obecny prawdziwy Greg.

Ta piętrowa konstrukcja ściem jest tak niestabilna, że nawet dziecko wie, iż coś tu musi pójść nie tak.

W filmie wystąpili m.in.: Philippe Lacheau („Wszystko zostanie w rodzinie”, „Alibi.com”, „Heartbreaker. Licencja na uwodzenie”), Elodie Fontan („Za jakie grzechy, dobry Boże?”, „Wszystko zostanie w rodzinie”, „Alibi.com”), Julien Arruti („Wszystko zostanie w rodzinie”, „Heartbreaker. Licencja na uwodzenie”, „Alibi.com”), Tarek Boudali („Badman”, „Alibi.com”, „Wszystko zostanie w rodzinie”).

Reżyseria: Philippe Lacheau.

Film w kinach od 28 lipca 2023 roku.

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Alibi.com 2

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun