30 czerwca 2023

Drugim mężem Kim Cattrall był Andre J. Lyson. Czy wiesz, że wybranek gwiazdy komedii „Wszystko o moim starym” był z pochodzenia Polakiem?

Wielu fanom może się wydawać, że już wszystko wiedzą o Kim Cattrall (66 l.), ale być może zaskoczy ich wiadomość, że gwiazda komedii „Wszystko o moim starym” (w kinach od 23 czerwca), miała męża… Polaka! I choć każde z jej małżeństw kończyło się fiaskiem, to aktorka do dziś nie ma żadnych oporów, by opowiadać o swoich byłych ukochanych.

Zwłaszcza o Andre J. Lysonie, któremu powiedziała „tak” w 1982 roku. To właśnie on ma polskie korzenie. – Andre urodził się w Krakowie. Byliśmy razem przez siedem lat. Mieszkaliśmy wówczas we Frankfurcie – wyznała ostatnio Cattrall w rozmowie z WP.

Jak się poznali? Oto krótka historia ich miłości.

Kim Cattrall: przystojny architekt

Gwiazda „Seksu w wielkim mieście” najpierw związała się z Larrym Davisem, z którym rozwiodła się w 1979 roku. Miała wówczas 23 lata. Była młoda, atrakcyjna, a świat leżał u jej stóp. Nie narzekała też na brak adoratorów. Jednym z nich był przystojny niemiecki architekt, starszy od niej o dziewięć lat.

Andre J. Lyson urodził się w 1947 roku w Krakowie, w którym spędził swoje dzieciństwo. Na chrzcie rodzice dali mu na imię Andrzej. W 1961 roku, gdy miał 14 lat, razem z rodziną przeniósł się do Offenbach w Niemczech.

Potem przeprowadził się do Mainstrasse, a następnie wylądował w Frankfurcie.

Choć do końca nie wiadomo, kiedy i gdzie Kim i Andre się spotkali po raz pierwszy, to pewne jest to, że w jego trakcie aktorka wiedziała, że nie będzie w stanie mu się oprzeć.

Po dwóch tygodniach byłam pewna, że chcę z nim być. Zakochałam się w nim bez pamięci – wspominała Cattrall w rozmowie, którą przytoczył portal amomama.com.

Ukochany gwiazdy bardzo jej imponował. Miał na nią ogromny wpływ. Zrobiłaby dla niego wszystko, o co by ją tylko poprosił. To dla niego zdecydowała się rzucić wszystko i na pewien czas zamieszkać w Niemczech.

Kim Cattrall: drugi ślub

Ostatecznie zakochana bez pamięci Kim Cattrall zdecydowała się po raz drugi w swoim życiu powiedzieć „tak”.

Wyszłam za Andre w 1982 roku. We Frankfurcie nauczyłam się mówić płynnie w języku niemieckim – stwierdziła Cattrall w jednym z wywiadów.

Po pewnym czasie dostrzegła, że to nie była najlepsza decyzja. Jej kariera stanęła w miejscu. Aby nie tracić kolejnych szans, zdecydowała się żyć na dwa domy – w USA i w Niemczech.

W tamtym czasie zagrała m.in. w „Świntuchu”, „Akademii policyjnej” czy „Skoku”. Wszystko pozornie układało się znakomicie. Do czasu…

Co zrujnowało jej związek?

Kim Cattrall: rozwód

Po siedmiu latach od ślubu Kim Cattrall była już zmęczona. Oddaliła się od Andre. Wiedziała, że musi coś zrobić, bo inaczej nie uratuje tego małżeństwa. Nie miała złudzeń, że jeśli będzie chciała postawić na karierę, czeka ją powrót na stałe do Stanów.

Ostatecznie zaproponowała mężowi… separację. Jednak nie to okazało się gwoździem do trumny ich związku, tylko plotki, że Andre ma kochankę.

Byłam kompletnie zdruzgotana, ale zdrady nie mogłam puścić płazem. Zrozumiałam też, że związek na odległość nie ma sensu. Wcześniej czy później musi się to tak skończyć – dodała w jednym z wywiadów.

Para rozwiodła się w 1989 roku, po niespełna siedmiu latach. – Rozwód udało nam się utrzymać przez pewien czas w tajemnicy. Rozstaliśmy się w przyjaźni – zapewniała w rozmowie z „Boston Herald”.

Co ciekawe, w książce „Satysfakcja. Sztuka Kobiecego orgazmu”, którą napisała z Markiem Levinsonem, swoim trzecim eksmężem, przyznała, że małżeństwo z Andre musiało się skończyć rozstaniem, ponieważ było dla niej niesatysfakcjonujące również w sferze życia seksualnego!

A jak dalej potoczyły się losy Andre J. Lysona?

Drugi mąż Kim Cattrall po rozwodzie rzucił się w wir pracy. Jego ostatnim projektem z 2023 roku jest renowacja i przebudowanie byłego centrum handlowego w Mainz-Kastel, dzielnicy Wiesbaden w Hesji, i przekształcenie nieruchomości w nowoczesne centrum wypoczynkowo-handlowe.

Natomiast nic nie wiadomo, jak ułożyło się później jego życie osobiste. Pewne jest tylko to, że po Kim Cattrall nigdy już nie ożenił się z aktorką.

Tymczasem Kim Cattrall stała się jedną z najpopularniejszych aktorek, głównie za sprawą kultowego serialu „Seks w wielkim mieście”. Jej rola w komedii „Wszystko o moim starym” to kolejna aktorska perełka w jej dorobku.

O FILMIE:

Głównym bohaterem „Wszystkiego o moim starym” jest ojciec Sebastiana (w tej roli Robert De Niro), Włoch z krwi i kości. Nie owija w bawełnę, nie przestrzega konwenansów, ma niewyparzony język i mocno niepoprawne poczucie humoru. Gdy dowiaduje się, że jego jedyny syn (Sebastian Maniscalco) zamierza oświadczyć się swej ukochanej Ellie (Leslie Bibb), postanawia pomóc mu w tej ryzykownej misji, a przede wszystkim sprawdzić, czy rodzina dziewczyny spełnia jego surowe standardy.

Sebastian wie, że spotkanie jego prostolinijnego ojca z zamożną i konserwatywną rodziną Ellie grozi katastrofą. Liczy jednak, że uda się go jakoś okiełznać i zaprezentować jako spokojnego, miłego starszego pana. Wkrótce zrozumie, jak bardzo się mylił. Rodzinny weekend w luksusowej posiadłości przyszłych teściów Sebastiana okaże się pasmem nieporozumień, wpadek i szokujących odkryć, bo jego tatko nie zamierza udawać kogoś, kim nie jest. Czy miłość Ellie i Sebastiana jest w stanie przetrwać tę próbę?

„Wszystko o moim starym” wyreżyserowała Laura Terruso („Cześć, mam na imię Doris”, Wytańcz to”, „Dickinson”).

W filmie wystąpili m.in. Robert de Niro („Taksówkarz”, „Łowca jeleni”, „Wściekły Byk”, „Kasyno”, „Dawno temu w Ameryce”, „Chłopcy z ferajny”, „Nietykalni”, „Poznaj mojego tatę”), Sebastian Maniscalco („Green Book”, „Irlandczyk”, „Berek”, „Cruise”), Leslie Bibb („Asy z klasy”, „Iron Man”, „Iron Man 2″, „Prawo zemsty”, „Wyznania zakupoholiczki”), Anders Holm („Kim jest Anna?”, „Mistrzowie”, „Wielkie wydarzenie”), Kim Cattrall („Seks w wielkim mieście” – serial, „Autor widmo”, „Akademia policyjna”, „Crossroads – Dogonić marzenia”, „Seks w wielkim mieście 2”), Brett Dier („Zabawa w miłość”, „Geneza”, „Dziewczyna z koszmaru”, „Jane the Virgin” – serial).

Film w kinach od 23 czerwca 2023 roku.
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Wszystko o moim starym

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun