17 lipca 2023

Premiera teledysku Roxie Węgiel do filmu „Mavka i strażnicy lasu”!

Na kanale YouTube Roxie Węgiel fani mogą już zobaczyć teledysk i posłuchać wyjątkowej piosenki,
która powstała do animacji „Mavka i strażnicy lasu” – magicznej opowieści o tym, że prawdziwe szczęście osiągnąć można tylko żyjąc w zgodzie z siłami natury.

Film w polskiej wersji językowej w kinach już od 4 sierpnia.

Gwiazda tym razem występuje w podwójnej roli. Roxie użyczyła swojego głosu w animacji „Mavka i strażnicy lasu” i zaśpiewała piosenkę, która promuje ten film.

Praca nad animacją wymaga zaangażowania całej mojej emocjonalności, a w przypadku „Mavki i strażników lasu” było naprawdę wiele wzruszeń. Podczas śpiewania utworu „Mavka. Pieśń Lasu”, od razu poczułam się świetnie w balladowych klimatach. Mam nadzieję, że udało mi się oddać klimat… tej magicznej opowieści. To jest naprawdę przepiękna historia, którą polecam obejrzeć nie tylko najmłodszym widzom – mówi Roxie.

W teledysku widzowie będą oglądać bajkową przemianę Roxie. Ponieważ klip był nagrywany w dwóch odsłonach: dziennej i nocnej, gwiazda wystąpiła w dwóch kreacjach: białej i neonowo zielonej. W nocnych zdjęciach wykorzystano techniki fluorescencyjnego makijażu. Na twarzy i dłoniach Roxie w roli Mavki zobaczymy więc świecące w ultrafiolecie tatuaże w postaci słowiańskich run.

Kompozytorem utworu jest Artem Pyvovarov, a autorami tekstu: Artem Pyvovarov i Khrystyna Soloviy. Przy polskiej wersji pracowali: Roxie Węgiel i Kamil Bijoś (wokal); Dariusz Paprocki (słowa); Stefan Krzyżanowski (nagranie i miks) oraz producentka Agnieszka Kołodziejczyk i kierownik muzyczny Adam Krylik.

fot. Maciej Olejniczak (MVP Media). Nagranie teledysku do „Mavka i strażnicy lasu”/Monolith Films

Kim jest filmowa Mavka?

Mavka jest duszą lasu. Jest piękna, opiekuńcza i pełna sił witalnych. Kiedy zaczyna wybudzać las z zimowego letargu, spotyka Łukasza, pierwszego człowieka w jej życiu. Zachwycona jego grą na flecie czuje, że ciągnie ją do niego, chce go lepiej poznać. Jednak robiąc to złamie obowiązujący leśne stworzenia zakaz kontaktowania się z ludźmi. Tego samego dnia pod Magiczną Wierzbą odbywa się ważna ceremonia. Najwyższe Duchy Natury mają wskazać, kto zostanie nowym Strażnikiem Lasu. Kiedy okazuje się, że wybór pada na Mavkę, dziewczyna jest w rozterce. Z jednej strony zyskuje moc rozkazywania naturze. Z drugiej – jej zadaniem będzie strzec lasu przed wszystkimi ludźmi.

W kinie na wszystkich czeka kolejna niespodzianka!

Fani Roxie oraz filmowych animacji będą mogli posłuchać drugiego utworu zaśpiewanego przez polską gwiazdę.

fot. Maciej Olejniczak (MVP Media); Nagranie teledysku do „Mavka i strażnicy lasu”/Monolith Films

O czym opowiada film „Mavka i strażnicy lasu”?

Film oparty jest na arcydziele klasycznego baśniowego dramatu Łesi Ukrainki, wybitnej ukraińskiej pisarki. Gdzieś w dalekich ostępach magicznego lasu kryje się źródło życia, którego strzeże urocza wróżka Mavka. Nigdy dotąd żaden człowiek nie zakłócił panującego tu odwiecznego porządku, a zamieszkujące okolicę zwierzęta i mityczne stworzenia
nie wiedzą, co to strach. Pojawienie się tu utalentowanego muzykanta Łukasza będzie więc nie lada wydarzeniem. Tym bardziej, że wkrótce Mavka i Łukasz staną się nierozłączni, a rodzące się między nimi uczucie rozkwitnie jak czarodziejski kwiat. Niestety sielankę wkrótce zburzy próżna i chciwa księżniczka, która dowiedziawszy się o magicznej mocy źródła życia, postanowi wykraść je, by na zawsze zachować młodość. Jej słudzy wkroczą do lasu, gotowi niszczyć wszystko co stanie im na drodze do wypełnienia rozkazu. Czy Mavka i Łukasz znajdą w sobie siłę, by obronić las i jego mieszkańców? Czy miłość łącząca wróżkę i człowieka ma szansę przetrwać?

Utwór „Mavka. Pieśń lasu”:

Wokal: Roxie Węgiel, Kamil Bijoś

Kompozytor: Artem Pyvovarov

Autor tekstu: Artem Pyvovarov, Khrystyna Soloviy / Dariusz Paprocki (PL)

Nagranie i miks: Stefan Krzyżanowski (PL)
Producent: Agnieszka Kołodziejczyk (PL)
Kierownik muzyczny: Adam Krylik (PL)

W kinach 4 sierpnia

Film „Mavka i strażnicy lasu”

Reżyseria: Oleh Malamuzh, Oleksandra RubanGatunek: familijny / animowany

Produkcja: 2022

Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Mavka i strażnicy lasu

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun