27 lipca 2023

„Jeden z najlepszych horrorów 2023 roku”, piszą! Świetne opinie o „Pajęczynie” na Rotten Tomatoes. Film w kinach od 28 lipca!

Rotten Tomatoes to jedna z platform z najbardziej wiarygodnymi rekomendacjami na świecie. Recenzje krytyków i widzów zapewniają fanom kompleksowy przewodnik po tym, co w kinie i na ekranie jest obecnie „świeże i dobre” , a co „zgniłe i niestrawne do oglądania” .  

Tutaj dzielą się swoimi przemyśleniami na temat filmów z całego świata.

Poniżej garść opinii:

„Pajęczyna” to kultowy klasyk. To absolutna rozkosz i świetna zabawa do oglądania, podkreślona przez gwiazdorskie występy obsady – Charles BarfieldThe Play.

„Pajęczyna” jest przerażająca – Peter Rainer, FilmWeek.

Powinien znaleźć się na liście must-see każdego fana horroru, poważnego, przypadkowego lub innego – Mel Valentin, Screen Anarchy.

Tym, którzy szukają filmu opartego na logice świata rzeczywistego, prawdopodobnie się nie spodoba. Ale tych, którzy pozwolą, by narracja zakręciła ich w swojej cudownie złej sieci, Pajęczyna z pewnością przerazi i zachwyci – Terry Mesnard.

Jeden z najlepszych horrorów 2023 roku Mike McGranaghan.

„Pajęczyna” czerpie z mocnego przekazu i trzyma klimat – Valerie Complex, Deadline Hollywood Daily.

O czym jest „Pajęczyna”?

Nawiedzony dom? A może koszmarna rodzinna tajemnica ukrywana przez najbliższych? Ośmioletni Peter musi zmierzyć się z dramatyczną prawdą.

Od dnia przeprowadzki do nowego domu ośmioletni Peter co noc doświadcza przerażającej obecności. Na początku jest to tajemnicze, niepokojące stukanie za ścianą sypialni, które słyszy tylko on. Później koszmar narasta, wraz z pojawieniem się wstrząsających wizji.

Najgorszy jest jednak fakt, że rodzice twierdzą, że chłopca dręczą jedynie wytwory własnej wybujałej wyobraźni. Skazany na samotną konfrontację z demoniczną siłą, Peter zaczyna podejrzewać, że najbliżsi ukrywają przed nim jakąś straszną rodzinną tajemnicę.

Reżyseria: Samuel Bodin.

Obsada: Lizzy Caplan („Iluzja 2”, „Fatalne zauroczenie” – serial, „Projekt: Monster”, „Rozterki Fleishmana” – serial); Antony Starr („The Boys” – serial, „Prawdziwa historia”, „Gdybyś tu był”, „The Covenant”); Woody Norman („C’mon C’mon”, „Nędznicy”, „Wojna o prąd”)Cleopatra Coleman („Step Up 4 Revolution”, „Lekomania” – serial).

Gatunek: horror.
Produkcja: USA 2023.
Film w kinach od: 28 lipca. 
Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Pajęczyna

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun