31 lipca 2023

Burza w sieci po polskiej premierze „Alibi.com 2”! Lepsza od jedynki? Na co zwrócili uwagę internauci? [OPINIE]

28 lipca do polskich kin trafiła „Alibi.com 2”, zwariowana francuska komedia wyreżyserowana przez Philippe’a Lacheau. To niezwykle udana kontynuacja hitu z 2017 roku, w której wystąpili, m. in.: Elodie Fontan, Julien Arruti, Tarek Boudali czy Arielle Dombasle.

Po premierowym weekendzie Internet eksplodował. Komedia zebrała same pochlebne oceny. Ci, którzy mieli okazję wybrać się na seans, bawili się znakomicie w trakcie projekcji!

Poniżej, wybraliśmy dla was najciekawsze wpisy w sieci.

Opinie internautów

Przed pójściem do kina miałam pewne opory – bałam się, że druga część mnie rozczaruje i nie będę się tak dobrze bawiła, jak kilka lat temu w trakcie emisji „Alibi.com”. Myliłam się! Było tak samo fajnie. Może nawet dwójka podobała mi się bardziej. Była na maksa zwariowana”– zwierzyła się w sieci wielbicielka francuskich komedii.

Inna osoba występująca w sieci pod pseudonimem „kotek 13626” tak posumowała film, który obejrzała w sobotę, 29 sierpnia: „Jestem świeżo po obejrzeniu tego filmu. Może nie jest to zaskakujące kino. Jest zabawnie, ale nie żenująco, a to już duża sztuka. Polecam nie tylko wielbicielom francuskiego kina”.

Kolejna z kolei zauważyła: „Kolejne przygody Grega i jego bliskich to istna mieszanka pomyłek i robienia z igły widły. Ale nie mam wątpliwości, że jest się z czego pośmiać”.

„Alibi.com 2” zdobyło też serca tych, którzy uważają, że kontynuacje nie mogą być lepsze od oryginału.

Lacheau to geniusz. Każdy jego kolejny film jest lepszy od poprzedniego. Widać na przykładzie jego produkcji, że dojrzewa z komedii na komedię. Dlatego nie dziwię się, że druga odsłona przygód ekspertów od alibi była zabawniejsza i bardziej nieprzewidywalna od pierwszej odsłony (…) Dodatkowo widać, że Philippe świetnie dogaduje się z Elodie na planie. To, że prywatnie też są parą, to ewidentnie na plus. To duet, który – mam nadzieję – jeszcze nie raz nas zaskoczy” – dodał jeden z wielbicieli twórczości Philippe’a Lacheau.

O FILMIE:

W „Alibi.com 2” Greg (Philippe Lacheau) zbudował na kłamstwie dochodowy biznes. Pomysł był prosty: jeśli skaczesz na boki, migasz się w pracy albo unikasz dłużników, zgłoś się do Alibi.com. To firma, która specjalizuje się w profesjonalnym wciskaniu ściemy.

Odkąd jednak Grega trafiła strzała amora, postanowił żyć w prawdzie co najmniej do ślubu. Pomysł piękny, ale, jak się wkrótce okaże, bardzo kłopotliwy. Greg zdążył już nawciskać swojej ukochanej (w tej roli Elodie Fontan) i przyszłym teściom tyle kitu o własnej rodzinie, że teraz nie może pozwolić, by wszystko wyszło na jaw.

W związku z tym wpada na szalony pomysł. Zorganizuje jednocześnie dwa wesela – jedno dla teściów, a drugie dla rodziców. Na weselu dla teściów pojawią się podstawieni rodzice Grega, a na tym drugim – fałszywa panna młoda. Problem w tym, że na obu musi być obecny prawdziwy Greg.

Ta piętrowa konstrukcja ściem jest tak niestabilna, że nawet dziecko wie, iż coś tu musi pójść nie tak.

W filmie wystąpili m.in.: Philippe Lacheau („Wszystko zostanie w rodzinie”, „Alibi.com”, „Heartbreaker. Licencja na uwodzenie”), Elodie Fontan („Za jakie grzechy, dobry Boże?”, „Wszystko zostanie w rodzinie”, „Alibi.com”), Julien Arruti („Wszystko zostanie w rodzinie”, „Heartbreaker. Licencja na uwodzenie”, „Alibi.com”), Tarek Boudali („Badman”, „Alibi.com”, „Wszystko zostanie w rodzinie”), Arielle Dombasle („Nuda”, „Tess”, „Asterix i Obelix kontra Cezar”).

Reżyseria: Philippe Lacheau.

Film w kinach od 28 lipca 2023 roku. Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Alibi.com 2

Artykuł powiązany z filmem
O filmie Zwiastun